piatok 27. novembra 2015

Mesačná chvastačka za november

November je mesiac, na ktorý nikdy nezabudnem. Veď nenadarmo už roky traduje výrok Navždy sa zachová v pamäti stužková... Tento mesiac prišiel rad aj na mňa a už nejaký ten piatok nosím hrdo na bunde zelenú stužku, ktorá mi neustále pripomína, že sa pomaly ale isto budem uberať akademickým smerom. Ale o tom potom... Späť k mesačnej chvastačke, ktorú usporadúva Judit.

Práve kvôli spomínanej stužkovej bol tento mesiac úplne iný než tie ostatné a na čítanie kníh mi ostalo len veľmi malo času. Prvú polovicu novembra sme totiž strávili nácvikom čísel (ktorých bolo naozaj veľa - veď len ja som figuroval v piatich z nich a okrem toho som celú stužkovú spolu so spolužiačkou moderoval) alebo učením sa na množstvo písomiek. Čas, ktorý mi ostal, som sa snažil venovať knihám, ktoré na mňa čakali ešte z minulých mesiacov. Dnes už môžem spokojne povedať, že som si našiel čas na každú z nich. Už len publikovať recenzie. :-) Čo sa týka prírastkov, do knižnice mi pribudla iba jedna kniha - a tou bola Zakázaná hra od známej L.J.Smith, ktorá sa preslávila (v dobrom aj v zlom) najmä vďaka Upírskym denníkom. Musím však povedať, že som očakával trochu viac - a úprimne dúfal, že sa po bohatej kritike zo strany čitateľov poučí. Viac vám ale prezradím v recenzii. Takisto som sa viac sústredil na knihu Listy do neba. S autorkou som sa dokonca pokúšal zrealizovať rozhovor, avšak pre nedostatok času z jej strany sa mi to nepodarilo. Azda niekedy nabudúce. :-) Rád by som sa ešte vyjadril k stužkovej, ktorá mala veľké množstvo pekných momentov. Hoci sme sa spočiatku všetci báli, ako to nakoniec dopadne, pretože niektoré veci ohľadom cateringu a obsluhy neboli také, ako sme si predstavovali, nakoniec tento večer dopadol nad naše očakávania a som si istý, že naň len tak ľahko nezabudnem. Už teraz sa neviem dočkať DVD, ktoré bude určite skvelé. :-)

A aký je môj odkaz pre tých, ktorých stužková ešte len čaká? Síce si tento večer vyžaduje množstvo príprav, určite stojí za to. Užite si ho najviac, ako to len pôjde - pretože vlastnú stužkovú zažijete iba raz za život a nikto vám ju nemôže vziať. Prajem pekný zvyšok dnešného večera! :-) Nezabudnite sa takisto zúčastniť mojej narodeninovej súťaže. V týchto dňoch máte na to poslednú možnosť... 

2 komentáre:

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Vitajte na mojom blogu. Volám sa Dominik Petriska, mám 23 rokov a žijem v Bratislave. Na to, aby ste ma lepšie spoznali, vám postačí začítať sa do mojich článkov... alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.