Preskočiť na hlavný obsah

Ukážka z knihy Naprieč vesmírom

Naprieč vesmírom vychádza vo vydavateľstve Ikar 2.decembra. Na ich stránke je už teraz zverejnená ukážka a vzorové strany z knihy (po kliknutí na odkaz sa presmerujete na spomínané ukážkové strany).

Spomínaná ukážka:

STARŠÍ:
Najčudnejšie na nej boli vlasy. Ryšavé.
Načiahol som sa a dotkol sa skla, ktoré ju väznilo, a až teraz som si všimol, aké je studené. Vydychoval som biele obláčiky pary. Prsty sa mi pri dotyku lepili na sklo. Položil som ruku na sklený box, presne nad miesto, kde mala srdce. Moja koža nad jej žiarivou pokožkou pripomínala tmavý tieň.

AMY:
Len som bežala a bežala a bežala.
Okolo nemocnice, cez záhradu, pozdĺž rybníka. Až ku kovovej stene. Zastala som, lapajúc dych, a tlkot srdca som si cítila až niekde v ušiach. Jednou rukou som sa oprela o stenu a druhú som stisla do päste, vzápätí som ju však uvoľnila a spustila. Vtom som si uvedomila najdôležitejšiu vec na kozmickej lodi.
Nedá sa odtiaľto ujsť.
Kdesi v sebe som však začula tichý hlas. Mám tu Staršieho.

Najstarší vravel, že sila má slúžiť na ovládanie druhých a rešpekt si človek získa, len keď prinúti všetkých ostatných poslúchať. Keď som objímal Amy, uvedomil som si jednoduchú pravdu, že sila má slúžiť slabším a posilňovať ich. Veliteľ nemá posilňovať seba tým, že zneužíva ostatných. Správnejšie je používať svoju silu na podporu slabších.
Túto múdrosť som hľadal odo dňa, keď mi prezradili, že som sa narodil, aby som na lodi vládol. Pamodaj si zaslúžila lepšieho veliteľa než panovačného manipulátora. Najstarší nie je skutočný veliteľ, ale tyran.
Skutočný veliteľ sa neobklopuje figúrkami, ale ľuďmi.
Amy sa odtiahla a pozrela mi do tváre. Bledú tvár jej zalievala červeň, oči jej horeli, pohľad mala kalný a z nosa jej k hornej pere visel svetlý sopeľ. Utrela si ho do rukáva.
Jakživ som ju nevidel krajšiu.

Knižku si v predpredaji môžete kúpiť TU.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže