nedeľa 27. novembra 2011

Vianočná reťazovka - časť prvá

A je to tu! Práve dnes sa začína projekt, ktorý usporadúva Sue & Secret World of Deep Soul . Každú adventnú nedeľu pridá Sue päť otázok týkajúcich sa Vianoc, na ktoré budeme my, zúčastnení, odpovedať.

1. Čo máš na Vianociach najradšej?
Na Vianociach mám určite najradšej pokojnú, vianočnú atmosféru. Väčšinou je Štedrý deň jediný deň v roku, kedy sa stretne pokope celá rodina. Ozdobovanie vianočného stromčeka je hádam tá najlepšia chvíľa Vianoc.

2. Aké zvyky máš v rodine?
Naša štedrovečerná večera sa začne o siedmej. Ako vždy, otec má pripravených niekoľko "vianočných" slov (hm, niekedy rozpráva poriadne dlho...). Následne hodí do každého rohu orechy, ako symbol dobrých správ. A potom sa začína naša večera. Mamina navarí kapustnicu, a keďže veľmi neobľubujem ryby, na Vianoce mávam vyprážaný syr :). Na koniec večerne nemôžu chýbať oblátky s medom a orechmi.  Keď všetci dovečeriame, nahrnieme sa k vianočnému stromčeku. Rozbalíme si darčeky (ja osobne som sa na ne vždy tešil, ale neskôr som pochopil, že vôbec nie sú hlavnou podstatou Vianoc) a ešte dlho sa z nich radujeme. Zvyšok večera strávime spolu pri vianočných filmoch a rozprávkach...

3. Do kedy si veril/a na Ježiška?
Tak to je ťažko povedať... Akosi som na to prišiel sám... Ale kedy? To si teda netrúfnem povedať... Keď som bol malý, odpovedal by som.

4. Aké darčeky najradšej dostávaš?
Ako som už spomínal, darčeky vôbec nie sú hlavnou podstatou Vianoc. Keby som si mal však vybrať, určite by to boli darčeky, ktoré každého potešia. A mňa potešia darčeky všetkého druhu (hlavne moje obľúbené knižky :) ).

5. Aký je tvoj najobľúbenejší darček z detstva?
Vždy ma potešil každý darček. Keď som bol malý, väčšinou som knižky na Vianoce nedostával. Musím sa priznať, že s intenzívnym čítaním som začal až s príchodom Twilightu a Young Adult na Slovensko. Teraz sa však situácia zmenila a knižky čítam čoraz radšej... Mojimi najobľúbenejšími vianočnými darčekmi v detstve boli určite hračky... (či už auto-dráha, alebo niečo úplne iné...)2 komentáre:

  1. zaujímavé :) my kapustnicu máveme výlučne na nový rok nie na štedrý deň :) ale kolko ludi toľko chuti :) ja som zástanca toho, že darčeky si človek má dávať kedykolvek a nielen na sviatky, pre mňa vianoce už dávno prestali znamenať len darčeky, vianoce sú pre mňa čas pokoja a radosť kedy by sme sa nikdy nemali hádať a byť k druhým milý :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. :) Áno, to si výborne vystihla... Inak, tá vianočná poviedka sa nám začína celkom sľubne... :) Bude to zaujímavé :)

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.