streda 14. decembra 2011

Štvrtý diel odkazu dračích jazdcov láme rekordy


Bratislava, 14. december 2011 – Pred mesiacom vyšiel v americkom nakladateľstve Random House záverečný diel svetového bestselleru Odkaz Dračích jazdcov. Napriek tomu, že bol titul Inheritance už dlho netrpezlivo očakávaný, počet predaných výtlačkov za jediný deň prekonal všetky očakávania. Do polnoci 8. novembra  bolo predaných neuveriteľných 489 500 výtlačkov!

Počtom predaných výtlačkov dosiahol titul Inheritance absolútne najlepšie predajné výsledky v roku 2011 medzi všetkými knihami pre deti a dospelých. „Som nesmierne nadšený, že sa táto dobrodružná cesta, na ktorú som sa vydal pred viac ako desiatimi rokmi, končí tak úžasne,“ povedal Christopher Paolini, autor knihy. „Nikdy by mi nenapadlo, že sa z Odkazu Dračích jazdcov stane to, čo z neho je, a som všetkým fanúšikom vďačný za ich nekonečnú podporu a nadšenie. Veľmi sa teším, že sa so svojimi fanúšikmi stretnem osobne na pripravovanom turné, ale predovšetkým im želám, aby si užili čítanie!“

Christopher Paolini v rámci svojho turné po Európe príde aj do Prahy a zdrží sa tam niekoľko dní! Známy autor fantasy série Odkaz Dračích jazdcov navštívi Českú republiku v dňoch od 3. – 6. mája 2012.
 Predošlé diely série Odkaz Dračich jazdcov Eragon, Eldest, Brisingr sa stali svetovým bestsellerom. Prvý z dielov Eragon bol preložený do 49 jazykov a vydaný vo viac ako 50 krajinách sveta.  Doteraz sa na celom svete predalo viac ako 25 000 000 výtlačkov všetkých troch dielov. Štvrtý diel Inheritance vyšiel v prvotnom náklade 2 500 000 kusov.

Vo Veľkej Británii sa stal Inheritance vďaka desaťtisícom predobjednávok najrýchlejšie sa predávajúcim hardbackom tohto roku. Za prvých päť dní si titul zakúpilo 76 359 čitateľov, čo znamená jeden predaný výtlačok každých 5 sekúnd. Inheritance tak prekonal tohtoročný rekord. Ja len dodám, že tlačovú správu mi poskytla pani Výrašteková z vydavateľstva FRAGMENT. Knižka vychádza vo vydavateľstve 30.marca 2012

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.