sobota 11. februára 2012

5 dôvodov, prečo... #3


Meme usporadúvava Stormy

... sa stal Odkaz dračích jazdcov svetovým bestsellerom1. Christopher Paolini začal svoju fantasy sériu písať v pätnástich rokoch. Po menších úpravách Eragon vyšiel v rodinnom vydavateľstve. Po ďalších a ďalších úpravách bol Eragon vydaný vo vydavateľstve Alfred A. Knopf, ktoré knižku rozšírilo po celom svete. A tak netrvalo dlho, a knižka sa dostala aj ku nám. Po chvíli vznikol druhý a tretí diel pôvodnej trilógie. Keďže sa všetky autorove myšlienky a nápady nedali vtlačiť do troch 600-stranových kníh, trilógia sa zmenila na tetralógiu, na konci ktorej sa príbeh konečne uzavrel. 

2. Draky. Urgalovia. Zlý kráľ. Alebo obyčajní ľudia. Paolini vytvoril príbeh plný napätia, dobrodružstva, emócii a v neposlednom rade Zafirniho humoru, ktorý sprevádza čitateľa počas celej série. Práve Zafira sa stala mojou najobľúbenejšou postavou ODJ. Sledujeme, ako sa z dračieho mláďaťa postupne stáva dospelá dračica a z dospievajúceho chlapca muž, ktorý môže raz a navždy zachrániť celý svet spod moci zlého kráľa.


3.  Rovnomenný film. Eragon bol sfilmovaný v roku 2006. Režisérom bol Stefen Fangmeier, Eragona si zahral Ed Speleers, postavu Aryie - Sienna Guillory a rozprávkara Broma - Jeremy Irons. Aj práve vďaka sfilmovanej podobe sa dostala séria Inheritance ku ďalším a ďalším čitateľom. 

4. Obálky. Ako je už pri fantasy knihách známe, veľký podiel na predaji majú práve obálky. Pri tejto sérii je na každej obálke jeden drak. Zafira. Tŕň či Gladear. 

5. Propagácia štvrtej časti. Možno práve vďaka nej sa za jediný deň predalo neuveriteľných 489 500 výtlačkov a tým Inheritance dosiahol absolútne najlepšie predajné výsledky za rok 2011 medzi všetkými knihami pre deti a dospelých. Vo Veľkej Británii sa za päť dní predalo vyše 75 000 výtlačkov, čo znamená jedna kniha za päť sekúnd

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.