Preskočiť na hlavný obsah

Zatmenie už o necelý mesiac...

Už o necelý mesiac sa na knižných pultoch objaví druhá časť strhujúcej série V zajatí snov od americkej autorky Lisy McMannovej. Čitatelia sa môžu tešiť na ďalšiu dávku napätia, mystiky a odhalených tajomstiev. 

Sny boli vždy opradené rúškom tajomstva. Sú sny predtuchami udalostí, ktoré sa majú stať, alebo sú to len útržky spomienok a príhod, ktoré sme už prežili?

Autorke Lise McMannovej sa podarilo v sérii V zajatí snov neuveriteľným spôsobom vytvoriť svet, v ktorom existujú lovci snov – ľudia so zvláštnou schopnosťou. Janie, hlavná hrdinka príbehu, má takúto nezvyčajnú schopnosť. Dostáva sa do cudzích snov, vidí a cíti to, čo prežívajú snívajúci.  Jej zvláštna schopnosť ju desí, pretože ju nevie ovládať. Nemá sa komu zdôveriť až do chvíle, keď spozná chlapca Cabela, ktorý sám ukrýva tajomstvo.

Druhá časť Zatmenie však odhalí o Janiených schopnostiach oveľa viac. Môžu jej pomôcť pri vyšetrovaní kriminálneho prípadu? Dokáže sedemnásťročné dievča využiť svoje schopnosti, aby pomohla pri objasňovaní prípadu, ktorého stopy nikam nevedú?  A aké zvrátené veci sa odohrávajú za bránami Fieldridgeskej strednej školy?
  
Druhá časť s názvom Zatmenie vyjde 6. 3. 2012! Kniha získala niekoľko ocenení a nominácií. Jednou z nich bola cena medzinárodnej čitateľskej asociácie pre najlepšie knihy pre tínedžerov IRA Young Adult´s Choices. V roku 2010 kúpilo štúdio Paramount práva na film, scenár pripravuje Christopher Landon.
zdroj: tlačové správy vydavateľstva Fragment 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže