streda 7. marca 2012

Oplatí sa čítať?

Zbytočná otázka! 

No veľa ľudí na ňu má zápornú odpoveď. Hlavne tých mladých. Čítanie však rozvíja inteligenciu ľudstva, slovnú zásobu obohacuje o stovky ďalších a ďalších nových slov a mladí ľudia si tak "vštepujú" a osvojujú pravopis. No i napriek tomu drvivá väčšina mladých nečíta. Však samozrejme, internet a televízia ich lákajú oveľa väčšmi. A vďaka literatúre, ktorá je nám - mladým - v čítankách literatúr základných či stredných škôl ponúkaná, sa im pravdu povediac ani nečudujem. Koho by bavilo čítať o nejakej Adele Ostroluckej, ktorá zomrela pred niekoľko sto rokmi alebo o Hodžovi, ktorý na tom nie je o nič lepšie? Prečo im nie je ponúknutá aj súčasná literatúra? Nezmenili by tŕháky Young Adult literatúry (napríklad Hry o život alebo čokoľvek iné) oveľa väčšmi ich názor na knihy? Neurobila sa niekde chyba?! Veľmi veľa otázok... 

Vydavateľstvo Ikar sa rozhodlo motivovať mladých čitateľov naspäť ku knihám. Éra Harryho Pottera sa totiž skončila pred pár rokmi a väčšina detí tak na knižky mohla zas a znovu zanevrieť. Len pred chvíľou sa začala súťaž s knižkou Denník odvážneho bojka, vďaka ktorej prežijú nielen veľa zábavy, ale môžu aj vyhrať ceny v hodnote 10 000€

V čom súťaž spočíva? 
Žiaci základných škôl a osemročných gymnázii zverejňujú na internetovej stránke svoje trapasy, za ktoré získavajú určitý počet bodov nielen za seba, ale aj za svoju triedu alebo školu. Odmenou sú knihy, tablety či celodenné výlety do vodného sveta. Všetko sa to odohráva TU. Oplatí sa teda čítať? Nie je to predsa lepšie, ako počítačové hry, ktoré pomaly ale isto zahubia našu spoločnosť? 

Na koniec správa knižným milovníkom (teda úplnému opaku, komu som sa doteraz venoval): Vedeli ste o mega zľavách na gorila.sk? Nočný tieň, Prekliatie vlkov, Pád, Súženie, Priechod či Angeológia (a ďalšie desiatky kníh), ktoré poskytuje predajňa so zľavou 50%? Vyzerá to tak, že nejedna peňaženka bude praskať vo švýkoch (teda, aspoň tá moja :D). Neváhajte a kupuje! :)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.