piatok 9. marca 2012

Slovart zverejňuje oficiálne anotácie

Pred pár dňami vydavateľstvo SLOVART dokončilo svoj edičný plán na marec až august. Známe sú tak oficiálne anotácie pripravovaných titulov.  

Na čo sa môžeme tešiť? 
-piate pokračovanie Nesmrteľných - Hviezda noci (máj)
-nová série Nástroje smrteľníkov - Mesto kostí (máj)
-nová séria od Darrena Shana - Demonata - prvá časť Lord Zarmut (máj)
-ďalšia séria od Alyson Noel - Život Riley Bloomovej, prvá časť Žiara (august)
-a ešte ďalšia séria od Alyson Noel - Kruté leto (jún)


Alyson Noel: Hviezda noci (séria Nesmrteľní 5)
Preklad Paulína Feriancová, máj
130 x 210 mm, cca 320 strán, tv, slovenský jazyk, 11,95 EUR
Veková skupina: 14+
Piate pokračovanie úspešnej série. Všetci máme tajomstvá, o ktorých by nikto nemal vedieť. Keď sa Ever dozvie, že Damen pred ňou niečo tají, musí za každú cenu zistiť, o čo ide. Ich spoločná minulosť už nie je taká ružová, ako si ju predstavovala. Iba Damen si pamätá, čo spolu prežili. No len dovtedy, kým sa Ever nedozvie od pomstychtivého priateľa o Damenovom tajomstve, ktoré ju môže vlákať do náručia niekoho iného.


Cassandra Clare: Mesto kostí (Nástroje smrteľníkov 1)
Preklad Otakar Kořínek, máj
130 x 210 mm, 440 strán, tv, slovenský jazyk, 12,95 EUR
Veková skupina: 14+
Pätnásťročná Clary Freyová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. Ale prečo majú démoni záujem o Clary a jej mamu? A prečo Clary ako jediná vidí Tieňolovcov a svet démonov?


Darren Shan: Lord Zarmut (Demonata 1)
Preklad Vladislav Gális, máj
127 x 207 mm, 256 strán, tv, slovenský jazyk, 11,95 EUR
978-80-556-0429-9
Veková skupina: 14+
Výstraha: príbeh tínedžera Grubbsa Gradyho naozaj nie je pre slabé povahy. Keby si Grubbs Grady mohol vybrať, prežíval by celkom iný život. On však nemá na výber. Narodil sa do zvláštnej rodiny, ktorej osudom je bojovať s temnotou. Veľmi často v tom boji Gradyovci strácajú svojich členov. Grubbs Grady nikdy nemal rád šach, hru, do ktorej ho nútili rodičia. Až teraz, keď je na svete takmer celkom sám, zisťuje, že obyčajná šachovnica môže byť bránou k najstrašnejšiemu zlu.


Alyson Noel: Žiara (Život Riley Bloomovej 1)
Preklad Marcela Valentovičová, august
125 x 190 mm, cca 200 strán, tv, slovenský jazyk, 9,95 EUR
Veková skupina: 9+
Voľné pokračovanie úspešnej série Nesmrteľní!
Riley Bloomová opustila svoju sestru Ever (hlavnú hrdinku série Nesmrteľní) a svet živých a prešla na druhú stranu mosta do života po živote. Riley a jej pes Buttercup sa znovu stretávajú s rodičmi a udomácňujú sa v príjemnej, upokojujúcej smrti. Neznamená to však, že tu nemusí pracovať. Stane sa lovkyňou duší a s Bodhim sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu, priviesť Žiarivého chlapca, ktorý už stáročia straší na zámku v Anglicku. Už mnohí sa pokúšali previesť ho cez most, no neuspeli. Až  kým neprišla Riley...

Alyson Noel: Kruté leto
Preklad Ina Martinová, jún
130 x 210 mm, cca 240 strán, tv, slovenský jazyk, 9,95 EUR
978-80-556-0425-1
Veková skupina: 12+
Colby Cavendishová sa pripravuje na úžasné leto plné plážových večierkov. Plány jej však skrížia rodičia, ktorí ju pošlú na prázdniny k tete Tally do Grécka. Opustená na nudnom ostrove bez nákupných centier, telefónneho signálu a s tetou, ktorá sa rozpráva so svojimi rastlinami, má Colby strach, že na ňu jej priatelia zabudnú. Všetko sa zmení, keď stretne milého gréckeho chlapca Jannisa, s ktorým prežije niečo viac ako len obyčajný letný románik.

Keď sa internetovej stránke objaví tlačená podoba plánu, zverejním ju. Toto je len výber z titulov vydavateľstva. 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.