Preskočiť na hlavný obsah

Novinky, ktoré prichádzajú z Fortuna Libri

Vo vydavateľstve Fortuna Libri pred pár dňami vyšli novinky Pasca a Závisť. Pasca, pod pôvodným plánovaným názvom Atrofia, bola už dlhý časť očakávaná. Preto som na knižku veľmi zvedavý, hádam sa ku nej dostanem čo najskôr. Prečítajte si aj anotáciu knižky Závisť a určite vás zaujme tak, ako mňa. 

V noci, keď zomrela Katelyn, sa začalo niečo, čo všetko zmenilo. ÚPLNE VŠETKO. 

Zlo máva rozličnú príchuť – od horkej až po zradne sladkú. V deň svojej smrti sa to dozvie aj tínedžerka Katelyn. V jednej chvíli je deprimovanou smoliarkou, v nasledujúcej už leží na pitevnom stole z nehrdzavejúcej ocele. Pohľad má sklený, pokožku stuhnutú. 

Bola to SAMOVRAŽDA? VRAŽDA? KTO JE NA VINE? 
Keď dvojčatá Hayley a Taylor Ryanové odhalia pravdu, zistia, že je oveľa znepokojujúcejšia, ako si doteraz predstavovali. Zároveň odkryjú aj ďalšie tajomstvo týkajúce sa ich minulosti. 

Román Závisť je inšpirovaný skutočným zločinom. Išlo o kyberšikanu. Toto realisticky napísané dielo predstavuje prvý zo série hrôzostrašných románov, pri ktorom vám celkom isto naskočia zimomriavky.


Záhada večnosti: PASCA
KEDY MUSÍM UMRIEŤ? 
Ľudstvo sa stalo časovanou genetickou bombou. 
Nechcem zomrieť tak skoro! 
Naozaj musí ľudstvo vymrieť? 
Táto knižka vás vydesí, a zároveň dojme k slzám. 
Pohľad do budúcnosti, o ktorej by ste radšej nič nevedeli. 
Napínavé šokujúce i romantické čítanie, ktoré prináša nečakané rozuzlenie. 
Nebudete sa môcť dočkať druhého dielu s názvom Horúčka.

Knižky vyšli vo vydavateľstve FORTUNA LIBRI (Fortuna Teen) 16.mája. Zakúpiť si ich môžete v e-shope vydavateľstva


Komentáre

 1. Vy se máte!! :-) Taky bych chtěla.. ale tuším, že v ČR taky tyhle vyjdou. Ovšem u Vás na Slovensku vyjde v srpnu Partials a u nás furt nic :((

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vy zas máte veľa ďalších preložených kníh. Napríklad vám preložia AtU2, zatiaľ čo nám pravdepodobne nie. Takisto máte už dlhý čas VA - konečne bude aj u nás :) A vaše CooBoo vydáva skvelé knihy, takže dúfam, že to postupne poprichádza aj v slovenčine, ako bolo už avizované :)

   Odstrániť
 2. AtU2 u vás nebude? Tak to je opravdu škoda... Proč ne?
  Jinak, podle Syki u nás Partials taky vyjdou, jen se neví kdy a kde...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. myslím, že nie. V Ikare totiž rozhoduje výsledok predaja. A ak aj bude, tak tento rok asi nie. Škoda, že sa tie edičné plány robia tak neskoro. Ale keď si napr. na martinuse vyfiltruješ vydavateľstvo Ikar, tituly zoradíš podľa roku vydania, tak sa ti zobrazia aj pripravované. Boli tam aj na december, ale AtU medzi nimi nebolo.

   Odstrániť
 3. Obe znejú dobre, už som o nich počula aj predtým, ale akosi som sa k nim nikdy nedostala...:) Tak možno keď sa teraz začne objavovať viac recenzii ma to naláka.:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som počul iba o Atrofii, čiže Pasci. Neviem síce, kedy sa ku knižkám dostanem, pretože mám teraz ešte minimálne dve na pláne prečítať. A vieš niečo o Kým dopadnem?? Lebo to boduje na mojom zozname to-read.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Harry Potter a Tajomná komnata – ilustrovaná edícia (J. K. Rowlingová)

Pamätám si na moment, kedy Harry Potter prvýkrát vstúpil do môjho života. Bolo to pred desiatimi rokmi , kedy všetci moji spolužiaci hovorili o čarodejníkovi, ktorý prežil , vyslovovali tajomné kúzla a túžili sa stať študentmi Rokfortskej strednej školy čarodejníckej. V tom čase som ani len netušil, že táto knižná séria vydrží v povedomí čitateľov tak dlho. Takisto ani to, že sa k nej budem aj po toľkých rokoch s láskou vracať . Okrem ôsmej knihy , ktorá sa len nedávno dostala do kníhkupectiev, v slovenčine vyšlo aj ilustrované vydanie Tajomnej komnaty, ktoré je už druhé svojho druhu. Pôvodné knihy teda vďaka obrázkom Jima Kaya nabrali úplne nový rozmer.  Harry Potter po letných prázdninách strávených u Dursleyovcov opäť prichádza na Rokfort. Zdá sa, že tento rok mu vôbec nie je súdené vrátiť sa. Po tom, ako sa v jeho izbe na Privátnej ceste objaví zvláštny domový škriatok, sa začnú diať čudesné veci. Harry zmešká Rokfortský expres , zaútočí na neho zúrivá vŕba, a čo je najhorš

Rozdiel medzi spravodlivosťou a pomstou je len v tom, kto príbeh rozpráva | recenzia knihy Pavučina klamstiev (Julie Clark)

Julie Clark vo svete literatúry debutovala románom The Ones We Choose, ktorý vyšiel ešte v roku 2018. Pavučina klamstiev (The Lies I Tell) je v poradí jej tretia kniha a zároveň prvá, ktorá vychádza aj v slovenskom preklade. Jej anotácia mi už na prvý pohľad pripomínala príbeh Jedna nevinná lož, ktorý som tento rok čítal a ktorý si ma veľmi získal. Rozhodol som sa teda dať šancu aj Pavučine klamstiev a s odstupom času musím povedať, že to bolo skvelé rozhodnutie. Meg Williamsová . Maggie Littletonová. Melody Wildová. Rôzne mená, tá istá osoba – v závislosti od mesta a vytýčeného cieľa. Je to podvodníčka, ktorá vymaže svoje skutočné ja , aby sa stala tým, kým potrebuje. Raz študentkou vysokej školy, potom životnou koučkou alebo realitnou agentkou. A potom je tu Kat Robertsová . Už desať rokov čaká na návrat ženy, ktorá jej život prevrátila naruby. A keď sa jej dočká, je odhodlaná ukázať jej pravú tvár . No ako sa obe ženy postupne zbližujú, Katine dlhoročné predstavy o Meg sa začínajú