sobota 2. júna 2012

Knižné prírastky za máj


Včera sa skončil máj, a preto je čas na Knižné prírastky. 

Čo do mojej knižnice pribudlo v máji?? 


Tento mesiac som sa konečne dostal ku knižke Pod vražednou oblohou. Knižka ma... hm, prekvapila. Zaujalo ma najmä spojenie pravekých "zvyklostí" s modernou, budúcou technológiou. Aj tak si však myslím, že autorka mala na viac, preto moje hodnotenie nebol plný počet hviezdičiek. Pravdepodobne si dám o niekoľko mesiacov re-reading, ktorý mi pomôže urobiť si na knižku komplexný názor. Ak zostanem bolo na mojom zozname to-read dlhšiu dobu. Pred asi dvoma týždňami som zistil, že knižka je skoro všade vypredaná, a preto sa odhodlal a vďaka úžasnej Literame, ktorá dokáže aj nemožné, si knižka našla miesto v mojej knižnici. Práve ju čítam, potom môžete očakávať recenziu. A mimochodom, spomenul som už Literamu? 


V máji mi z Bux-u dorazila knižka Strach múdreho muža, ktorú som dostal za recenziu. Recenziu si môžete prečítať TU. Darmo, Patrick Rothfuss je rodený rozprávač a jeho talent preukázal aj v druhej časti Kroniky Kráľovraha. Ak ju ešte nemáte, môžete sa tešiť na neuveriteľných 830 strán plných humoru, napätia, prepracovaných opisov a... úžasnú Felurian. 


Tento mesiac som nadviazal spoluprácu s vydavateľstvom Fortuna Libri a dostal na zrecenzovanie knižky Zlodejka duší Nikto nie je bez viny. Na Zlodejku duší som sa chystal už dlhší čas, preto mi knižka padla vhod. Moju recenziu nájdete TU. Druhú časť som dočítal dnes a myslím, že bola o niečo slabšia než prvá. Pri oboch knihách ale platí, že druhá polovica vo vás celkový dojem zlepší, pretože v tej prvej polke možno nájsť pár hluchých miest.


Na záver prichádzajú knižky z Vydavateľstva Slovart. Charlieho malé tajomstvá. Ach, ten Charlie. Všetky moje pocity nájdete TU. Ak ho ešte nemáte, bežte do najbližšieho kníhkupectva, alebo ešte bližšie, a to TU. Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko je svetový, sfilmovaný bestseller o deväťročnom Oscarovi, ktorý po smrti svojho otca odchádza na nebezpečnú a zároveň desivú cestu za pravdou. Moju recenziu nájdete TU

Ďalšie májové recenzie: 
Akadémia temna 1: Spolok vyvolených
Temné vízie 2: Posadnutosť
Krásni a mŕtvi 3: Summer
Upírske denníky 10: Posadnutí démonmi 
(keďže knižky prišli v apríli, zaradil som ich do predošlého článku)

7 komentárov:

 1. Hlavne majú na Literame skvelé ceny!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. jj, a sú dokonca pár metrov od môjho domu :)

   Odstrániť
 2. Literama je úžasná! Využila som "hokejové" 30% zľavy a ihneď vytvorila objednávku za 60 eur, takže som neplatila ani poštovné :) Máš to super, že ju máš pár metrov od domu... škoda, že nemajú kamenný obchod aj u nás v Košiciach...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :)
   Ale oni nemajú žiadne kamenné kníhkupectvo, je to vyslovene internetové a v PD je len kancelária. Sú tam skvelí ľudia a tie ceny...

   Odstrániť
 3. ach Paranormalov by som si strasne chcela prečítať... a uvítala by som skoršiu recenziu na Pod vražednou oblohou 8P Či sa mi oplatí kúpiť 8)
  a súhlasím, že Literama je fakt super...minule som si tam pri velkých zlavách kúpila 4 knihy dokopy za 20 eur..takže moc výhodné 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super!!
  Knížky jsou opravdu skvělé.
  Pod vražednou oblohou mám v plánu si koupit (až to vyjde v ČR), tak jsem celkem dost zvědavá :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Neviem, či budem robiť na Pod vražednou oblohou recenziu, akosi na to nemám čas... Ale Paranormálovia budú už čoskoro :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.