štvrtok 21. júna 2012

Ktoré knihy si zobrať na dovolenku?

Ortuť teplomera už pár dní dosahuje hranice tridsiatich stupňov, nám - školopovinným - sa konečne skončili obdobia skúšok, zaokrúhľovania známok a iných mätúcich záležitostí, naše telo potrebuje každým dňom čoraz viac vody... (čo to len trepem?), a to môže znamenať len jediné. Začína sa LETO. Dnes som si pre vás pripravil rebríček knižiek, ktoré by si ste si určite mali zobrať so sebou na dovolenku. 

1. Kruté leto 
Autorkom Krutého leta je Alyson Noel, ktorú možno poznáte vďaka sérii Nesmrteľní. Knižka si vyslúžila pozitívne reakcie zo strany čitateľov. Práve vďaka jednoduchosti deja, pri ktorom nepotrebujete príliš zaťažovať svoj mozog, bude výbornou voľbou na čítanie pod slnečníkom. 

Colby Cavendishová sa pripravuje na úžasné leto plné plážových večierkov. Plány jej však skrížia rodičia, ktorí ju pošlú na prázdniny k tete Tally do Grécka. Opustená na nudnom ostrove bez nákupných centier, telefónneho signálu a s tetou, ktorá sa rozpráva so svojimi rastlinami, má Colby strach, že na ňu jej priatelia zabudnú. Všetko sa zmení, keď stretne milého gréckeho chlapca Jannisa, s ktorým prežije niečo viac ako len obyčajný letný románik.

Knižka vyšla vo vydavateľstve SLOVART.  


2. Charlieho malé tajomstvá 
Na túto knižku budem mať ešte dlho dobre spomienky. Všetko, čo by som v tejto chvíli mal povedať, nájdete v mojej recenzii.

Charlieho malé tajomstvá sú o dospievaní. Charlieho listy sú oveľa intímnejšie ako denník, sú smutné aj veselé, tragické aj komické. Nevieme, kde žije, nevieme, komu píše, vieme však o svete, o ktorom píše. Snaží sa žiť svoj život najlepšie, ako vie, no zároveň uteká pred jeho nástrahami a dostáva sa do sveta prvých rande, rodinných drám a nových priateľov. Sveta sexu, drog a kultovej Rocky Horror Picture Show, sveta, v ktorom je potrebná len úžasná pieseň na úžasnej ceste k nekonečnosti.

Vďaka mäkkej väzbe a extra-malým rozmerom sa vám knižka zmestí skoro všade. Aj preto bude vašim verným spoločníkom počas dovolenky. Okrem toho sa môžete tešiť na Charlieho, ktorý... veď uvidíte.

3. Ak zostanem (v prípade nepriaznivého počasia)
Treba myslieť aj na zadné vrátka. Preto vám odporúčam knižku v prípade nepriaznivého počasie. A ňou je Ak zostanem. Emočne vás vyšťaví, takže ju neodporúčam pod slnečník. Ale do dažďa bude ideálnym partnerom. Moju recenziu nájdete TU.

Sedemnásťročná Mia má všetko, po čom kedy túžila – milujúcu rodinu, priateľa, dokonca ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na druhom konci krajiny. Nevie sa rozhodnúť, či si má vybrať lásku a život s rodinou, alebo hudbu. V jedno februárové ráno sa však všetko zmení – na výlete s rodičmi a s bratom cestou v aute na okamih spokojná zavrie oči..., a keď ich otvorí, stojí v priekope. Na jej okraji vidí ich havarované auto a jej rodičia ležia mŕtvi pri ceste. Krátko na to zbadá ďalšie telo. S prekvapením zisťuje, že hľadí sama na seba a spontánne sa pýta: Som mŕtva? Ešte včera mala veľa možností, ktorými sa jej život mohol uberať, dnes stojí pred jedinou otázkou: Zostanem? Kniha Ak zostanem je plná citu a určite vás chytí za srdce. Je to kniha o sile lásky, o zmysle rodiny a o tom, že všetci sa v istej chvíli musíme rozhodnúť.

Knižku vydalo vydavateľstvo IKAR. Taktiež je v mäkkej väzbe a v malých rozmeroch ako stvorených pre leto. Teraz mi ostáva len popriať vám šťastný začiatok letnej sezóny, príjemne strávenú dovolenku a hlavne... veľa dobrých kníh, ktoré urobia chvíle oddychu ešte lepšími :) 

2 komentáre:

  1. Kruté leto bolo dobré, prečítané ya jeden deň, taká oddychovka ;) Na knihu Ak zostanem sa chystám tento víkend :)a Chralieho mám tiež na zozname :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja som Kruté leto nečítal a ani sa naň asi nechystám... Nie je to pre mňa už len podľa anotácie. Ale ostatné boli naozaj skvelé. Uži si Ak zostanem! Potom napíš pocity :)

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.