utorok 31. júla 2012

Júlové knižné prírastky


Pomaly ale isto máme polku prázdnin za sebou, a práve preto je čas na pravidelnú rubriku Knižné prírastky. V júli do mojej knižnice pribudli (len) tri knihy, no o to viac som si ich užil. V mojej knižnici si svoje miesto našla knižka Inheritance, pokračovanie Som číslo štyri - Sila šestky a tretia, záverečná, časť série Vlci z Mercy Falls - Navždy. Na obe knihy z vydavateľstva Ikar som sa už dlho tešil, najmä na Navždy od Maggie Stiefvaterovej. 

Inheritance som recenzoval ešte v marci, keď nám český Fragment zaslal "holé" knižky bez obálok. Tentokrát som sa konečne dostal k slovenskému vydaniu, doplnil si tak zbierku a tiež aktualizoval recenziu o nové postrehy a dojmy z prekladu. Podľa mňa bol naozaj kvalitný. Prekvapilo ma, že som si aj napriek skorému re-readingu užíval, ako by som ju čítal poprvýkrát. Za jej zaslanie by som chcel poďakovať Vydavateľstvu Fragment. Moju aktualizovanú recenziu si môžete prečítať TU

Ako som už spomínal, na Navždy a Silu šestky som sa ohromne tešil. A veru, nesklamali. Moju recenziu na Silu šestky si môžete prečítať TU, celej sérii Vlci z Mercy Falls som tento mesiac venoval príspevok Poznáte...? z mojej novej rubriky. Nájdete ho TU.

Rozhodol som sa, že na blogu pribudne viac článkov na zamyslenie, tento mesiac som publikoval tri:
  • prečítajte si o mládeži, ktorú ovládajú fantastické bytosti Čítaj tu
  • myslíte, že nahradia e-booky tlačené knihy? Čítaj tu. 
  • ak čákate na knihu a nikdy sa jej nemôžete dočkať... Čítaj tu.
Pokúsim sa aj v auguste nájsť zaujímavé témy vhodné pre článok.

Júlové recenzie

1 komentár:

  1. Tie knihy vyzerajú na tej fotke hrozne dobre.:D Osobne ma však Sila šestky zas tak neláka... no uvidím. A čo sa Navždy týka, mohla by som si prečítať aspoň prvý diel.xD Eh. Hádam raz.:D

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.