streda 1. augusta 2012

Čo nás čaká v AUGUSTE

Polku prázdnin máme za sebou a čo sa týka kníh, tak august bude na ne niekoľkokrát bohatší než júl. Čo pre nás vydavateľstvá chystajú? 

AUGUST vo vydavateľstve IKAR
Dan Wells - Potomkovia
Píše sa rok 2076. Kira Walkerová, šestnásťročná začínajúca lekárka, žije v krajine rozdelenej občianskou vojnou, medzi ľuďmi zúfalo bojujúcimi o prežitie. Na ich záchranu však treba aj niečo viac než len liek proti smrtiacemu vírusu RM, ktorý vykynožil takmer celé ľudstvo. Nestačí už ani mier s potomkami, geneticky zostrojenými bytosťami, ktoré vírus vypustili. Ak sa ľudia chcú zachrániť, musia sa pozrieť na seba, na svoj svet, na všetky chyby, ktorých sa dopustili, a nájsť niečo, čo naozaj stojí za záchranu – vidieť v konci nový začiatok. Román Dana Wellsa Potomkovia je prvotriedny postapokalyptický triler, vzrušujúca, riskantná, rýchla jazda plná dobrodružstiev, lásky a napätia, ktoré nás neopustí do poslednej stránky a núti nás netrpezlivo čakať na ďalšie pokračovanie. Knižka vychádza 20.augusta. Už teraz si však môžete prečítať ukážku, ktorú nájdete TU.AUGUST vo Vydavateľstve FRAGMENT
Jill Hathaway - Desivé splynutie: Očami vraha
Stredoškoláčka Sisa žije len so svojím otcom a mladšou sestrou, jej matka pred rokmi zomrela na rakovinu. Sisa trpí ojedinelou poruchou - narkolepsiou - poruchou spánku. Občas upadne do bezvedomia a ocitne sa dočasne v tele niekoho iného a jeho očami potom vníma svet. Jedného dňa sa ocitne v koži vraha, ktorý zabil kamarátku jej sestry. Krátko potom zomrie ďalšie dievča zo skupiny roztlieskavačiek a Sisa sa obáva, že ďalšia na rade bude jej sestra. Rozhodne sa vraha vypátrať na vlastnú päsť... Knižka by mala vyjsť 15.augusta. Bližšie informácie sa môžete dozvedieť v tlačovej správe, ktorú nájdete TU.AUGUST vo vydavateľstve COOBOO
U Luc ste sa mohli pred pár dňami dočítať o knižkách, ktoré CooBoo pripavuje nielen pre Čechov, ale plánuje ich vydať aj v slovenskom preklade. Po Tigrovej kliatbe a Tajnom kruhu sa dočkáme Nadpozemskej, série Padlí anjeli, knižky Delirium a ďalších. A práve tento mesiac sa môžeme tešiť na knižku Draki.

Sophie Jordan - Draki 
Jacinda má tajomstvo – hlboko vo svojom vnútri skrýva oheň, miluje lietanie a pod kožou má mocné svaly pradávneho tvora… Patrí k svorke drakov, sami seba nazývajúcich „draki“, ktorá má s výnimočným dievčaťom nečestné plány. Svorku neúnavne prenasleduje klan lovcov, až jeden z nich nájde aj Jacindu – očarujúci Will, ktorý má tiež svoje tajomstvá… Draki vyjde vo vydavateľstve CooBoo 13.augusta.
AUGUST vo vydavateľstve FORTUNA LIBRI
Aprilynne Pike - Ilúzie
Po avalonských novoročných oslavách rozhorčená Laurel žiada Tamaniho, aby odišiel z jej života. Tajuplná lovkyňa trolovKlea síce zbavila Laurel nebezpečného šéfa trolovBarnesa, ale hrozba nie je ani zďaleka zažehnaná. Navyše, nikto nevie, kto Klea v skutočnosti je a či jej možno dôverovať. Na začiatku nového školského roka Klea poprosí Laurel, aby dohliadla na Yuki, ktorú vraj zachránila z pazúrov trolov v Japonsku. Akú má vlastne Yuki úlohu? Zdá sa, že bez Tamaniho pomoci sa Laurel tentoraz nezaobíde. Ako sa Laurel popasuje s bežnými problémami stredoškoláčky a s nadprirodzenými starosťami vílieho štiepka, sa dočítate v treťom pokračovaní tejto výnimočnej vílejfantasy série. Podľa Martinusu vyjde knižka 20.augusta.

AUGUST vo vydavateľstve SLOVART
Pat Walsh - Crowfieldska kliatba 
Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme.

Okrem Crowfieldskej kliatby vyjde vo vydavateľstve Slovart v ten istý deň aj prvá časť novej série od spisovateľky Alyson Noel - Žiara, Život Riley Bloomovej. Obe vyjdu 30.augusta
edit: knižka bola presunutá na 12.septembraAlyson Noel - Žiara 
Voľné pokračovanie úspešnej série Nesmrteľní! Riley Bloomová opustila svoju sestru Ever (hlavnú hrdinku série Nesmrteľní) a svet živých a prešla na druhú stranu mosta do života po živote. Riley a jej pes Buttercup sa znovu stretávajú s rodičmi a udomácňujú sa v príjemnej, upokojujúcej smrti. Neznamená to však, že tu nemusí pracovať. Stane sa lovkyňou duší a s Bodhim sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu, priviesť Žiarivého chlapca, ktorý už stáročia straší na zámku v Anglicku. Už mnohí sa pokúšali previesť ho cez most, no neuspeli. Až kým neprišla Riley...

August bude na knihy poriadne bohatý. Najviac sa teším na Potomkov, ktorých prinesie Ikar, no som zvedavý aj na Desivé splynutie, Draki a určite sa pustím aj do Crowfieldskej kliatby. Na ktoré knižky sa tešíte vy? 

3 komentáre:

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.