pondelok 8. októbra 2012

RECENZIA: Mesto kostí (Cassandra Clare)

Upíri, vlkolaci, bosoráci či 
Tieňolovci... Kto nás ochráni pred 
Pätnásťročná Clary Frayová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len okamih a všetky telá jej zrazu zmiznú pred očami. Potom je naozaj ťažké zavolať policajtov, aby vyšetrili vraždu neviditeľnej obete neviditeľnými tínedžermi. Tak sa Clary prvýkrát stretla s Jaceom, Tieňolovcom, ktorý zbavuje náš svet démonov. Clary je vtiahnutá do Jaceovho sveta, jej mama zmizne a ju napadne démon. Ale prečo majú démoni záujem o Clary a jej mamu? A prečo Clary ako jediná vidí Tieňolovcov a svet démonov?

Azda sa v našich končinách nenájde človek, ktorý ešte nepočul o sérii Nástroje smrteľníkov a knihe Mesto kostí, ktorá si medzi nami - knihomoľmi, získala skromný titul jedna z najlepších. Práve sa pýtam - nie náhodou najlepšia? A naozaj, Cassandra dokázala niečo neuveriteľné a jej dielo ide príkladom pre húfy ostatných autorov, ktorí ju len neúspešne kopírujú. Nepredvídateľná a strhujúca jazda. Žiadne zbytočnosti či umelé naťahovanie. I tak by sa dalo charakterizovať Mesto kostí. Skutočne, autorka vám od prvého slova až po poslednú stránku nedá vydýchnuť. 

Postavy sú kapitolou samou o sebe. Pani spisovateľka, keďže Cassandra si tento titul bezpochyby zaslúži, sa s ich vytvorením potrápila, no v konečnom dôsledku jej snaha rozhodne padla na úžitok. Clary má len pätnásť rokov a už sa stáva svedkom krutej vraždy. Nielen to - v okamihu dokonca spoznáva čudných ujkov a tetku, ktorí si hovoria Tieňolovci.  Predstavte si, že by ste sa ocitli na jej mieste. Vaša mama zo dna na deň zmizne, vy spoznáte ľudkov, ktorí s vami majú spoločné až podivuhodne veľa... a každým ďalším slovom, ktoré vyslovia, sa váš život len viac skomplikuje. V skutku lákavé, však? A tu sa príbeh Nástrojov smrteľníkov ešte len začína...

Jace - Tieňolovec so svojským spôsobom vyjadrovania - sa istotne stane vaším obľúbencom. Už-už sa ku Clary dostáva bližšie, že by si človek povedal..., a potom príde Cassandrin obľúbený prvok - zvrat, ktorý vás prinúti otvoriť ústa a hodnú chvíľu ich nezavrieť. Šmarili by ste jej niečo do hlavy? Nebojte sa, Mesto kostí rozpráva len zlomok z toho, čo má autorka v úmysle a všetko do seba postupom času zapadá. Koniec viacerým z nás nedá spávať. O čom hovorím však vedia len tí, ktorí knihu čítali.

Obálka, ach tá obálka. Videli ste ju už naživo? Ak nie, choďte zajtra mrknúť do kníhkupectva. Rozhodne toto zelené čudo neprehliadnete, pretože 3D verzia knihy vám doslova vyrazí dych. A nielen obálka stojí za povšimnutie. Pán prekladateľ, Otakar Kořínek, si za podarený preklad zaslúži môj obdiv. Nebojí sa používať slang mladých, nové výrazy a slová, s ktorými sa dospelí čitatelia ešte nemuseli ani stretnúť, no mladí nimi určite nepohrdnú. Práve naopak, knižku si ešte väčšmi užijú a obľúbia. Ak sa práve rozhodujete, či túto knihu kúpiť, ja som rozhodne za. Dielo Cassandry Clare ponúka svojim čitateľom istý vyšší level fantasy, ktorý ohúri masy čitateľov. Od vydania prvej časti sa mu to aj úspešne darí. 

Hodnotenie:


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Slovart
Mesto kostí si môžete objednať TU

44 komentárov:

 1. Som zvedavá na ten slovenský preklad. Zatiaľ som to čítala iba po česky, ale knihu mám už doma. Aspoňže tá naša obálka vyzerá lepšie ako česká. Ten chalan na nej vyzerá ako nepodarok bojovníka z anime.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. rada by som si prečítala túto knihu 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Great post!! Thanks a lot for this kind of perfect topic. I have not a lots of information about it but I have got an extra unique info in your unique post.
  Anti-Valentine day
  Missing Day SMS
  Breakup Day SMS
  Confession Day SMS
  perfume day sms
  kick day sms
  slap day sms

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Visit us now to view & share beautiful collection of Best Images of
  rose day

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Best Outfits For Young ladies , Womens And Girls
  We Have Some For You In Your Budget For more…..
  Eid Mubarak

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Fancy designer wear our website and reasonable price More…
  We Have Some For You In Your Budget For more…
  Plz visit:- Pakistani Suits

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Best Outfits For Young ladies,Womens and Girls
  We Have Some For You In Your Budget For more…
  Plz visit:- Wedding Lahenga

  OdpovedaťOdstrániť
 8. The most unique way to celebrate Friendship Day would be hold a gathering for your favorate images,quotes,hd wallpapers,messages,pics,photos and many more... Be that as it may, this thought needs a touch of arranging and exertion as you have to choose where to post(facebook,whatssapp,twitter,instagrame etc..) Once that is done, ring your pals and simply have your indulgence !

  happy friendship day images

  happy friendship day 2017

  friendship day quotes

  happy friendship day quotes

  friendship images with quotes

  friendship day messages

  friendship day wishes

  happy friendship day message

  friendship day status
  friendship day date

  happy friendship day date

  happy friendship day images

  OdpovedaťOdstrániť
 9. An extraordinary thought to praise friendship in an inventive way is make a blurb on Friendship Day this year.

  friendship day 2017

  friendship images

  friendship day pic

  friendship day pics

  friendship day photos
  For some the best sort of Friendship Day festivity is maybe a heart-to-heart converse with a best friend Sharing everything that has made a difference to you and your frinds for so......

  friendship day wallpapers

  photos of friendship

  friendship quotes images


  friendship images hd

  true friendship images

  OdpovedaťOdstrániť
 10. A wedding Dresses or Bridal Dress is the clothing worn by a bride during a wedding
  ceremony. Color, style and ceremonial importance of the gown can depend on
  the religion and culture of the wedding participants.
  Plz visit:- WeddingDress

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Kurtis online shopping at Stylizone will not disappoint you as it is India's best designer wear selling outlet. The evolution of technology has made shopping much simpler and easier. We have simple and user-friendly interface with filtering option that helps customers make an easy choice from the very wide collection. So what are you waiting for? Visit us at www.stylizone.com and enjoy best quality, stylish products at the best prices. We Have Some For You In Your Budget For more…
  Please visit Designer Kurti

  OdpovedaťOdstrániť

 12. India is the country of culture Festival.People in india are so crazy about festivals.Diwali is the biggest festival of India.It is the Festival Of Lights.
  Christmas is the New Year of Christians.
  Plz visit:- Happy Diwali Images
  Merry Christmas Wishes
  Happy New Year 2017

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Kurtis,Salwar Suit, Saree, Gown, Anarkali Suit online shopping at Stylizone will not disappoint you as it is India's best designer wear selling outlet. visit us at Stylizone and enjoy best quality, stylish products at the best prices.
  Lehenga
  Sarees
  Gown
  Bridal Lehenga
  Pakistani Dress
  Designer Sarees
  Wedding Lehenga
  Salwar Kameez
  Salwar Suit
  Anarkali Suit

  OdpovedaťOdstrániť

 14. You can buy Lehenga, Patiala salwar suits,Anarkali Suit, Gown, Salwar Suit, Saree and get an exquisite design for you. There is something for everyone here. We even offer customized tailoring. Visit at..
  Anarkali Dress
  Punjabi Dress
  Wedding Saree
  Lehenga Choli
  Ghagra Choli
  Silk Saree
  Ladies Suit
  Indian Saree
  Designer Dress
  Bridal Dresses

  OdpovedaťOdstrániť
 15. The Contemporary style of Punjabi suits exclusively available on Stylizone does offer picturesque of luxury, royalty and elegance. Be it flaring or twirling Ghera dress, with the simple clicks thousand of new styles and patterns are available.
  Punjabi Suits
  Designer Kurtis
  Kurtis
  Wedding Dress
  Lehenga
  Saree
  Gown
  Bridal Lehenga
  Pakistani Dress
  Designer Saree

  OdpovedaťOdstrániť
 16. According to festivities and Seasons, the exemplary styles of fabric do make a heart throbbing impressions in the minds of wearer. We have Lehenga, Wedding Gown visit at..
  Wedding Lehenga
  Salwar Kameez
  Salwar Suit
  Anarkali Suit
  Anarkali Dress
  Punjabi Dress
  Wedding Saree
  Lehenga Choli
  Ghagra Choli
  Silk Saree

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Designer clothes are the reflection of personality of a person. It's very necessary to choose the wear according to an ocassion. In India,Designer Bridal Saree are the most obvious choice for the Young Ladies & Girls. Many more Collection is available at our site. For More....
  Ladies Suit
  Indian Saree
  Designer Dress
  Bridal Dress
  Kurti
  Designer Kurti
  Wedding Dresss
  Punjabi Suit

  OdpovedaťOdstrániť
 18. India is a land of varied culture and religion and throughout the year a series of interesting events and festivals take place here. So, it can be expected that if you will ever visit India you will get opportunity to enjoy at least a few such occasions.
  Happy Diwali
  Merry Christmas
  Happy New Year Images

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Awesome Article, I love to read your Blog
  Regards WhatsApp Status

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.