štvrtok 4. októbra 2012

Slovensko čochvíľa zasype ČIERNY SNEH

V kníhkupectvách sa v najbližších dňoch objaví strhujúci kriminálny román Čierny sneh z novej edície Zločin od Vydavateľstva Fragment. Napínavý príbeh z pera nemeckej autorky Lotte Kinskofer prináša vzrušujúci príbeh zo školského prostredia, ktorý každého čitateľa presvedčí, že toto sa môže stať hocikomu z nás. 

Čitatelia môžu sledovať príbeh očami sedemnásťročnej Lary, hlavnej hrdinky. Jej pocity, jej strach a úzkosť, ktorú prežíva pri zistení, že jej brat zmizol, a obava o jeho život čitateľa vtiahnu do deja. Dievča je odhodlané za každú cenu zistiť pravdu. Čo všetko však v skutočnosti skrýval jej brat a do akých machinácií a špiny sa zaplietol? Lara tuší, že jej brat sa zúčastnil niečoho nelegálneho a bojí sa o jeho život čoraz viac. 

Aký je to pocit pre rodičov, stratiť milované dieťa? Cítia len beznádej a zúfalstvo, keď zmizne bez stopy a nikto netuší, čo sa stalo. Ako je možné, že sa to stalo práve jemu, obľúbenému, nekonfliktnému a vždy spoľahlivému synovi? Autorka dokázala opísať pocity rodičov skutočne autenticky a realisticky. Zdanie však občas klame, a preto aj v tomto príbehu je nastolená otázka: Kto je v skutočnosti páchateľ a kto obeť?

Dátum vydania je 2.októbra, takže v najbližších dňoch sa knižka dostane do siete kníhkupectiev. Mne sa námet pozdáva a rozhodne sa do nej v blízkom čase pustím. 

Anotácia a detaily knihy:
Kto je v skutočnosti páchateľ a kto obeť? Nikdy nedaj na prvý dojem, zdanie často klame... Larin brat Simon zmizol bez stopy. Nikto netuší prečo ani polícia nemá žiadne vysvetlenie. Lara sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a zistí zvláštne veci, ktoré sa k jej predstave o Simonovi vôbec nehodia. Medzitým sa po mestečku začnú šíriť divoké špekulácie a klebety. Hovorí sa o násilí, mučení a vydieraní. Bol Simon páchateľ alebo obeť? Lara je odhodlaná zistiť pravdu za každú cenu! 
Formát 130 x 197 mm, brož., 192 strán, Vek 15 +, 6, 99 €

Zdrojom informácii je tlačová správa Vydavateľstva Fragment.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.