Preskočiť na hlavný obsah

Slovensko čochvíľa zasype ČIERNY SNEH

V kníhkupectvách sa v najbližších dňoch objaví strhujúci kriminálny román Čierny sneh z novej edície Zločin od Vydavateľstva Fragment. Napínavý príbeh z pera nemeckej autorky Lotte Kinskofer prináša vzrušujúci príbeh zo školského prostredia, ktorý každého čitateľa presvedčí, že toto sa môže stať hocikomu z nás. 

Čitatelia môžu sledovať príbeh očami sedemnásťročnej Lary, hlavnej hrdinky. Jej pocity, jej strach a úzkosť, ktorú prežíva pri zistení, že jej brat zmizol, a obava o jeho život čitateľa vtiahnu do deja. Dievča je odhodlané za každú cenu zistiť pravdu. Čo všetko však v skutočnosti skrýval jej brat a do akých machinácií a špiny sa zaplietol? Lara tuší, že jej brat sa zúčastnil niečoho nelegálneho a bojí sa o jeho život čoraz viac. 

Aký je to pocit pre rodičov, stratiť milované dieťa? Cítia len beznádej a zúfalstvo, keď zmizne bez stopy a nikto netuší, čo sa stalo. Ako je možné, že sa to stalo práve jemu, obľúbenému, nekonfliktnému a vždy spoľahlivému synovi? Autorka dokázala opísať pocity rodičov skutočne autenticky a realisticky. Zdanie však občas klame, a preto aj v tomto príbehu je nastolená otázka: Kto je v skutočnosti páchateľ a kto obeť?

Dátum vydania je 2.októbra, takže v najbližších dňoch sa knižka dostane do siete kníhkupectiev. Mne sa námet pozdáva a rozhodne sa do nej v blízkom čase pustím. 

Anotácia a detaily knihy:
Kto je v skutočnosti páchateľ a kto obeť? Nikdy nedaj na prvý dojem, zdanie často klame... Larin brat Simon zmizol bez stopy. Nikto netuší prečo ani polícia nemá žiadne vysvetlenie. Lara sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a zistí zvláštne veci, ktoré sa k jej predstave o Simonovi vôbec nehodia. Medzitým sa po mestečku začnú šíriť divoké špekulácie a klebety. Hovorí sa o násilí, mučení a vydieraní. Bol Simon páchateľ alebo obeť? Lara je odhodlaná zistiť pravdu za každú cenu! 
Formát 130 x 197 mm, brož., 192 strán, Vek 15 +, 6, 99 €

Zdrojom informácii je tlačová správa Vydavateľstva Fragment.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v