štvrtok 1. novembra 2012

November a jeho "snehová" nádielka

Kozi, kuzi, kuzuká. KOZI, KUZI KUZUKÁ! Tak nič, úspešne-na-nervy-idúce zaklínadlo z vianočnej reklamy nám síce Vianoce - ako vidím - nepriblíži, ale začiatok novembra je tak či tak tu. A to znamená aj pravidelný článok o knihách, na ktoré sa môžeme tešiť. Hovorím si, KONEČNE! Konečne toho nie je tak veľa ako v septembri a v októbri, a naše zoznamy sa teda rozšíria len o "trochu". Nebudem ďalej zdržovať zbytočnými kecami (aj keď je to náhodou sranda) a idem rovno na vec. 

SNEŽENIE vo vydavateľstve SLOVART 
A rovno jedna z najočakávanejších (u mňa najväčší favorit spoločne s Kam zmizla Aljaška), ak nie rovno najočakávanejšia kniha tohto mesiaca. Tak teda, Upírska akadémia.

Richelle Mead - Upírska akadémia
Toto nie je ďalšia tuctová upírska séria. Je to najlepšia upírska séria! Ak milujete knihy o upíroch, toto si musíte prečítať. Ak nenávidíte knihy o upíroch, toto by ste si naozaj mali prečítať. Ak ani nečítate knihy o upíroch, týmito musíte začať! Akadémia sv. Vladimíra nie je ďalšou z radu nudných internátnych škôl uprostred amerických hôr. Na tejto akadémii sa mladí upíri priúčajú tajom mágie a dampíri, v ktorých sa zmiešala krv upírov a ľudí, sa tu učia ich brániť. Upírka Lissa je morojská princezná, posledná zo svojho rodu, a jej najlepšia priateľka Rose je dampírka vycvičená na jej ochranu. Pred dvoma rokmi utiekli z Upírskej akadémie a pretĺkali sa naším svetom. No ich čas vypršal a skupina dampírskych strážcov ich priváža späť. Medzi múrmi akadémie na nich číha veľké nebezpečenstvo. Nielen zo strany závistlivých spolužiakov, ale hlavne Strigojov, najnebezpečnejších upírov, ktorých nikto a nič nezastaví.

John Green - Kam zmizla Aljaška
Miles má bizarnú záľubu v posledných slovách svetových osobností. Najviac ho fascinuje Francois Rabelais a jeho posledná veta: „Idem hľadať to Veľké Azda.” Miles si nechce počkať na podobný osud a presvedčí rodičov, nech ho pošlú do internátnej školy mimo mesta. V Alabame si rýchlo nájde nových priateľov: spolubývajúceho Chipa, ktorého všetci volajú Plukovník a ktorý vo voľných chvíľach memoruje nekonečné abecedné zoznamy, i krásnu, ale nepredvídateľnú Aljašku, do ktorej sa zamiluje. Čaká ich rok plný porušovania školského poriadku, testov a skúšok, žartíkov, rozchodov a odhalených tajomstiev. Čo zmení Milesov názor na jeho „Veľké Azda”?

Obe vychádzajú 30. novembra. Pointa je jasná. Najlepšie na koniec. No o "trochu" skôr, konkrétne 7.novembra ich predbehne druhé pokračovanie Škaredých od Scotta Westerfelda - Krásni


Scott Westerfeld - Krásni
Tally je konečne krásna. Jej výzor je dokonalý, jej oblečenie je úžasné, jej frajer je totálne sexi a ona je najpopulárnejšia, nová krásna. Má všetko po čom túžila. Ale za všetkou zábavou – nekončiacimi večierkami, high-tech luxusom a úplnou slobodou – je ťaživý pocit, že niečo nie je v poriadku. Niečo dôležité. A potom dostane Tally správu zo svojej škaredej minulosti. Musí sa rozhodnúť či chce zabudnúť, alebo bude bojovať za svoj život, pretože autority nemajú v úmysle nechať na žive nikoho, kto vie o Dyme a starých škaredých.

Pamätáte si ešte na 3D prevedenie Škaredých? Ich mini rozmer a úžasný povrch obálky? Pri druhom dieli tomu nebude inak. Kto sa teší tak, ako ja? Len jedna vec sa mi nepáči. Rúžovú extra nemusím. SNEŽENIE vo Vydavateľstve FRAGMENT
Keďže si Vydavateľstvo Fragment väčšinu jesenných titulov vyčerpalo už v októbri, na november je naplánovaná len jedna. Ktorá je tá šťastná? 

L.J.Smith - Upírske denníky 12: Fantóm
Damon žije! Už to nie je len postava zo snov, skutočný, živý Damon so svojím typickým sarkastickým úsmevom sa objaví pri Eleninej posteli, aj keď pre ostatných zostáva naďalej mŕtvy. Medzitým Elenu a jej priateľov vo Fell´s Church ohrozuje neznámy fantóm, ktorý sa živí negatívnymi emóciami a stále silnie. Podnecuje vo všetkých tie najhoršie vlastnosti a najmä žiarlivosť. Damon a Stefan sa pod jeho vplyvom znovu obracajú proti sebe. Podarí sa Elene zabrániť ďalšiemu konfliktu medzi bratmi? Nájdu v sebe dosť sily, aby fantóm premohli?

Obálka sa mi páči. V posledných dňoch som nad touto sériou premýšľal a... stále čakám, že sa niekto pustí do 11.časti a povie mi, že je to super a... že zmena autora tejto sérii pomohla. Nájde sa niekto? Tak či tak, presne ako som predpokladal - dvanástka má necelých 200 strán - presne 184, jedenástka taktiež, takže rozdelením, v origináli pomerne krátkej, knihy vznikne.. však viete čo. Ale stále som odhodlaný prečítať si to. Aspoň kvôli obálkam, ktoré sa mi fakt páčia. Vychádza 15.novembra

SNEŽENIE vo vydavateľstve COOBOO
Videli ste včera ten obrázok obálky Delíria? Ak nie, prekliknite sa sem. A tým som vlastne uviedol ďalšiu novembrovú novinku, ktorá vyjde aj v slovenčine. Mimochodom, u Luc si o ňu môžete zasúťažiť.

Lauren Oliver - Delírium 
Láska je nákaza, príčina vážnej choroby, ktorou sa nesmieme nakaziť. Lena, hlavná hrdinka úvodnej časti trilógie s názvom Delírium, si užíva „posledné“ leto pred svojimi osemnástymi narodeninami. To by nebolo nič neobvyklé, avšak pre ňu to znamená zásadnú zmenu. Deň, kedy podstúpi zákrok, ktorý ju má uchrániť pred nakazením deliria amor nervosou – tá znemožňuje jasne myslieť a oslabuje schopnosť robiť správne úsudky. Presne určená budúcnosť, manžel, práca – nalinkovaný život bez bolesti, na ktorý sa roky predtým tešila. No len dovtedy, kým nestretne Alexa. Ten otočí jej život naruby a Lena si uvedomí, že všetko, čo ju doposiaľ obklopovalo, bolo len dômyselnou spleťou lží… Vychádza 12.novembra.
SNEŽENIE vo vydavateľstve FORTUNA LIBRI

Spomínané vydavateľstvo je jednotkou v ukrývaní pripravovaných titulov a nakoniec sme pred pár dňami zistili, že v novembri vyjde posledná časť Zlodejky duší - Raz a navždy

Kiersten White - Raz a navždy
Evina nadprirodzená minulosť sa neustále vracia a máta ju. Nová riaditeľka Medzinárodnej agentúry na kontrolovanie nadprirodzenýchbytostí ju chce nahovoriť na novú spoluprácu so strediskom.Temná kráľovná týra ľudí vo svojej jedovatej ríši. A nadprirodzení neustále tvrdia, že Evie je jediná bytosť, ktorá ich dokáže zachrániť pred ich záhadným, nebezpečným osudom.Celému nadprirodzenému svetu beží čas. A osud toho sveta má v rukách výhradne Evie…

Kniha vychádza 20.novembra. Spomínané vydavateľstvo pripravuje ešte ďalšie dve knihy, no ich anotácie ani obálky ešte nie sú známe, preto vás budem informovať hneď, keď sa dozviem niečo viac. To je zatiaľ odo mňa všetko. 

3 komentáre:

 1. Ja som Upírske 11 dnes dočítala:D Prečítala som to za deň,je to fakt krátke a prišlo mi to ako úvod k dalším častiam v podsate sa tam nič vyznamne nedialo,ale celkom odych k minulým častiam kde furt bolo toho nadprirodzena až mnoho.Mna posledné diely Upírskych aj nepochopitelne bavia,premňa bolo najvätším utrpením prejsť cez 5 a 6!:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Toto som potreboval počuť. Idem do toho! :D

   Odstrániť
 2. Endlessly si chcem určite prečítať.:] Možno aj v slovenčine.
  Nuž a VA a Kam zmizla Aljaška? Čo k tomu dodať... hádam len, že som strašne happy, že tieto knihy budú dostupné aj ľuďom, ktorí v angličtine nečítajú. *chystá sa donútiť kamarátky prečítať si ich*

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.