utorok 20. novembra 2012

RECENZIA: Nesmrteľní (Alyson Noël)


Bude aj láska Damena a Ever 
nesmrteľná?  

Ever a Damen sa počas mnohých storočí nesklamne milovali, no ich láske bránili temné tajomstvá a mocné kliatby. Teraz, keď už zničili svojich úhlavných nepriateľov, sa musia postaviť pred najťažšiu skúšku. Aby mohli vykročiť v ústrety spoločnej budúcnosti, musia sa vrátiť na úplný začiatok, objaviť zabudnuté tajomstvo prvého z mnohých minulých životov, kde sa všetko začalo. Čakajú na nich rozhodnutia, ktoré buď potvrdia ich spoločnú lásku, alebo ich naveky rozdelia. 

Po tom, čo Ever a Damen prekonali svojich najväčších nepriateľov, čaká oboch posledná úloha - oslobodiť Damena od jedu, ktorý zabraňuje ich spoločnému dotyku. No bude to také jednoduché? Podarí sa obom rozlúštiť tajomstvo a vydať sa do nekonečnej budúcnosti? Aj na tieto otázky odpovie záverečná časť šesťdielnej série Nesmrteľní od Alyson Noël. 

Nekonečný príbeh lásky Ever a Damena uzatvára dôstojným a dobre prepracovaným záverečným dielom. Naozaj, poslednú časť tejto série celkovo považujem za najlepšiu. Nečudo, samotná autorka finálny rukopis prepisovala dvadsať až tridsaťkrát a výsledok poteší mnohých fanúšikov Nesmrteľných. Kniha prináša pohľad na pravý charakter hlavných hrdinov. Ever sa konečne nespráva ako malé dieťa, vyrovnáva sa so svojim osudom a je plne pripravená záhadu vyriešiť. Takisto aj udalosti z predošlých častí postupne začínajú dávať zmysel. Kniha je zároveň odbremenená od hluchých miest a Nesmrteľní sršia akciou a napätím až do poslednej strany. 

Celá kniha sa nesie v atmosfére veľkolepého finále a vy sa pristihnete pri tom, že príbeh Damena a Ever nekončí založením poslednej knihy do poličky a predsa len vám budú tí dvaja chýbať. No úplne iný pohľad na Nesmrteľných by sme mali, keby Alyson sériu nenatiahla na 6 kníh, ale zredukovala ju na podstatne menej stránok. 


Skončí nakoniec príbeh Ever a Damena spoločným nesmrteľným životom alebo sa navždy odlúčia? Finále prichádza a každý fanúšik tejto série by si ho nemal nechať ujsť. Mňa oproti prvým častiam podstatne prekvapilo, či už prepracovaním, štýlom autorky a celkovou stavbou diela, ktoré už neobsahovalo kostrbaté a hluché miesta, a odporúčam ho každému fanúšikovi série. Alyson Noël pred niekoľkými týždňami taktiež absolvovala stretnutie s vydavateľstvom Slovart, ktorého súčasťou bol aj rozhovor s blogerkou Judit. Prvú časť ich rozhovoru nájdete na tejto adrese, a druhú časť tu

Moje hodnotenie:
 

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Slovart. 
Knihu si môžete kúpiť TU

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.