sobota 1. decembra 2012

Decembrové novinky v kníhkupectvách

Čas letí ako voda a dnes sme opäť vstúpili do nového mesiaca. Ako to už vo vydavateľstvách každoročne býva, čím sú Vianoce bližšie, tým menej kníh sa pripravuje. No vždy to vykompenzujú predošlé mesiace, ktoré nám umožnia predzásobiť sa knihami na celú zimu (ako trebárs Vydavateľstvo Fragment). Čaká nás napríklad vydanie Upírskej akadémie (ktoré bolo plánované na november, no dátum sa o pár dní posunul), Dokonalého páru (o ktorom ešte stále nevieme nič bližšie) či Mágie krvi, druhej časti Draki a tak ďalej... Tak teda, postupne...

Pripravuje sa vo vydavateľstve IKAR
Keďže malo spomínané vydavateľstvo čo sa týka young adult literatúry v predošlých mesiacoch menší útlm, v decembri to svojim čitateľom vynahradí rovno troma titulmi. 

Sarra Manningová: Tweetni mi!
Jeane Smithová je blogerka, kráľovná sekáčov a charitatívnych výpredajov. Má vlastnú lajfstajlovú značku Adorkable, pol milióna followerov na Twitteri, ale v škole ju považujú za chodiacu módnu katastrofu. Je výstredná, provokatívna, nemožná. Ani náhodou nezapadne medzi spolužiakov, na ktorých sa díva zvrchu, lebo sú nudne rovnakí – všetci sa rovnako obliekajú, rovnako myslia.
Michael Lee je školská hviezda, vzorný študent, idol dievčat, skvelý futbalista, zlatý chlapec svojich rodičov.
Nemajú vôbec nič spoločné. Tak prečo sa stále bozkávajú?

Kniha by mala vyjsť 11.decembra a užijete si ju na 312tich stranách.


Tessa Grattonová: Mágia krvi

Mágia spojená s krvou vždy symbolizovala dávne ľudské túžby po moci, bohatstve a nesmrteľnosti. Tentoraz má pomôcť pravde! Začať je ľahké. Nakresliť kruh... doprostred položiť suchý list... posypať trochou soli... odrecitovať niekoľko latinských slov... pridať kvapku krvi... Tínedžerka Silla Kennicotová vidí všade krv. Záhadná smrť rodičov jej neschádza z mysle, neverí obvineniam, podľa ktorých jej otec zavraždil matku a potom spáchal samovraždu. Jedného dňa od neznámeho menom Diakon dostane balíček, knihu kúziel, ktoré zozbieral jej otec. Prevteľovacie, oživovacie, spútavacie... Všetky majú niečo spoločné: treba pri nich použiť krv. Na cintoríne pri hrobe rodičov Silla pokúša osud – a kúzla fungujú! Zapojí sa aj brat Reese a ešte niekto – nový chlapec zo susedstva Nick. Je zvláštny, nenávidí svoju nevlastnú matku a až akosi pridobre sa vyzná v krvavej mágii. Silla úprimne túži očistiť meno svojho otca a chce na to použiť mágiu. Lenže je tu ešte niekto, kto má obrovskú moc a záujem o získanie magickej knihy, aby tajomstvo zostalo navždy pochované. Môže Silla veriť svojej láske? A akú obeť jej treba priniesť?


V kníhkupectvách by sa mala objaviť už 4.decembra. Vyjde na 336 stranách, no krátku ukážku si môžete prečítať už dnes. Na tejto adrese.  Poslednou pripravovanou knihou z vydavateľstva Ikar je už spomínaný Dokonalý útek. Avšak, vydavateľstvo dodnes nezverejnilo oficiálnu anotáciu ani obálku. Kniha by mala vyjsť 12. decembra a ak dovtedy zistím niečo nové, určite sa ozvem. Teraz mám pre vás aspoň ilustračnú oficiálnu obálku. Je úžasná, čo poviete? 

Pripravuje sa v COOBOO
Vydavateľstvo CooBoo a spoločnosť Albatros Media pripravujú vydanie druhého pokračovania knihy Draki s podnázvom Útek. Vyjde už 3.decembra. Prvú kapitolu si môžete stiahnuť tu

Sophie Jordanová: Draki 2- Útek
Napätie, zakázaná láska a vzrušujúce nebezpečenstvo – to je druhá časť napínavej Draki trilógie. Aby Jacinda zachránila život Willa – chlapca, ktorého miluje, vyzradila pradávne tajomstvo svorky. Teraz, keď je späť pod ochranou svojho druhu, nazerajú na ňu preto ako na zradkyňu. No ešte horšie však vyznieva fakt, že Willa už nikdy viac neuvidí. Ale čo ak predsa len navzdory všetkému existuje šanca, ako sa s ním znova stretnúť, no cena je príliš vysoká? Bude Jacinda pre ich lásku riskovať všetko?Pripravuje sa vo vydavateľstve SLOVART
Jedna z najočakávanejších kníh tohto roku. Znie to dobre, nie? Predstavujem vám blogermi a čitateľmi ospevovanú Upírsku akadémiu. V kníhkupectvách od 5.decembra (možno vám ju dokonca stihne priniesť Mikuláš, celkom by ladila s jeho oblečením...). Ukážku si môžete prečítať tu

Richelle Mead - Upírska akadémia
Toto nie je ďalšia tuctová upírska séria. Je to najlepšia upírska séria! Ak milujete knihy o upíroch, toto si musíte prečítať. Ak nenávidíte knihy o upíroch, toto by ste si naozaj mali prečítať. Ak ani nečítate knihy o upíroch, týmito musíte začať! Akadémia sv. Vladimíra nie je ďalšou z radu nudných internátnych škôl uprostred amerických hôr. Na tejto akadémii sa mladí upíri priúčajú tajom mágie a dampíri, v ktorých sa zmiešala krv upírov a ľudí, sa tu učia ich brániť. Upírka Lissa je morojská princezná, posledná zo svojho rodu, a jej najlepšia priateľka Rose je dampírka vycvičená na jej ochranu. Pred dvoma rokmi utiekli z Upírskej akadémie a pretĺkali sa naším svetom. No ich čas vypršal a skupina dampírskych strážcov ich priváža späť. Medzi múrmi akadémie na nich číha veľké nebezpečenstvo. Nielen zo strany závistlivých spolužiakov, ale hlavne Strigojov, najnebezpečnejších upírov, ktorých nikto a nič nezastaví.
To by malo byť všetko. Najviac sa teším na Upírsku akadémiu a Dokonalý útek, len mám obavy, že sa nakoniec presunie na neskôr. No verím, že nie. Na ktorú zo spomenutých sa chystáte vy?  

7 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Do toho neviem, či sa pustím... Nie je to asi pre mňa, uvidím. :)

   Odstrániť
 2. hladala som cosi o Dokonalom uteku, ale akosi som sa viacej dozvedela tu, nez na inych strankach :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. no na iných stránkach nenájdeš nič, mapujem to stále a stále nikde nič. Nevadí, uvidíme. A ďakujem :)

   Odstrániť
 3. Toľko dobrých kníh a jáá som bez prachov. Toto fakt nenávidím.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.