utorok 25. decembra 2012

Pred osudom neutečieš...

...alebo inými slovami - prichádza Seductor, dielo jednej slovenskej autorky. Byť vami by som pri slove slovenský článok vypol. Áno, priznávam - a je to dobre známe - slovenské knihy nečítam. A v blízkej dobe ani neplánujem. Ale Seductor... (po novom Seduktor) je jednou výnimkou. Je to dielo mojej kamarátky, Sofie Vitalle. Hm. Kamarátky. Ale o tom potom. 

„Jediný spôsob, ako sa zbaviť pokušenia, je podľahnúť mu.“
Oscar Wilde

Po päťsto rokoch sa znova začal ten kolobeh. Znova sa začal lov. Lov, v ktorom môže vyhrať len jeden. Seductor, Pokušiteľ, Zvodca hriešnikov. Jeho úlohou je poslať sedem nevinných duší do zatratenia. Je rozhodnutý urobiť to za každú cenu. Odmenou pre neho má byť dávno stratená sloboda. Do cesty mu však vstúpi neznámy cudzinec, ktorý so sebou prinesie pochybnosti. Otázky, na ktoré nikdy nedostal odpovede sa okolo neho začnú vznášať ako búrkové mračná. Zatúži po pravde. Pravda však prináša nevídané odhalenie. Zlomí ho to poznanie alebo posilní? Dokáže odolať pokušeniu?

"Ak vás Seduktor zlapí do svojho náručia, je málo pravdepodobné, že sa z neho dostanete preč. Kniha je totiž tak návyková, že sa jej nebudete chcieť vzdať do samého konca..."
Domčo, blog My World of Books
(všimnite si autora)

A prečo o tom vlastne rozprávam? Ako som spomínal, toto dielo - Seduktor - vyjde vo vydavateľstve Ikar. Kedy? Už v apríli, ak sa nič nezmení... Dielo bolo uverejnené aj na stránke mamtalent.sk, ktorá podporuje slovenských začínajúcich autorov. No teraz mám pre vás prvú kapitolu. Tak teda, tu je: 

1.kapitola

Ešte na začiatku som spomínal meno Sofia Vitalle. Pseudonym, pod ktorým sa NESKRÝVA jedna osoba, ale dokonca DVE! Predstavujem vám Veroniku Kmeťovú, devätnásťročnú študentku architektúry (omrknite si ju na facebooku, teraz máte príležitosť) a Renátu Kosmályovú, spoluautorku diela. Treba už len odratúvať dni do vydania... A s ďalšou časťou článku prídem pár týždňov pred vydaním knihy. Konkrétne - rozhovor s babami, ktoré to všetko spáchali. A nezabudnite... pred osudom neutečiete... 

3 komentáre:

 1. páni... knížka vypadá naprosto úžasně a ukázka mi doslova vyrazila dech :O :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja to chcem! Normálne som mala pocit že čítam o jednom známom... kks to je neskutočné. Ak je to celé minimálne také ako začiatok,tak klobúk dole! Teším sa na knihu!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ak ste registrovaní na mámtalente, tak si ju môžete prečítať - skoro celú. Je dostupná tu: http://www.mamtalent.sk/seductor.phtml?program=1&ma__0__id_b=9568
  Ak tam nie ste, tak sa registrujte. Inak to nejde. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.