sobota 5. januára 2013

RECENZIA: Zázrak (Rhonda Bryne)

Nová kniha od autorky bestselleru Tajomstvo, ktorý mal na Slovensku stotisíc predaných kusov. 
V kníhkupectvách už 8.januára. 

Viac než dvadsať storočí boli slová vo Svätom písme opradené tajomstvom, zahmlievali sa a takmer všetci, čo si ich prečítali, si ich vykladali nesprávne. Iba zopár jedincov v dejinách ľudstva si uvedomovalo, že ide o rébus a že len čo ho rozlúštite – len čo odhalíte tajomstvo – pred očami sa vám zjaví nový svet.

Vo svojej knihe ZÁZRAK Rhonda Byrne odkrýva poznanie, ktoré môže ľuďom od základu zmeniť život. Vzápätí Vás počas fantastickej 28-dňovej cesty naučí, ako toto poznanie uplatníte v každodennom živote."Medzi Newtonove vedecké objavy patria základné zákony mechaniky vo vesmíre, z ktorých jeden znie: Každá akcia vyvoláva rovnako veľkú reakciu opačného smeru. Keď myšlienku vďačnosti dosadíte do Newtonovho zákona, jeho znenie bude: Každá akcia vďačnosti vždy vyvolá rovnako veľkú reakciu dávania. Znamená to, že už samotná vďačnosť vyvoláva reakciu dávania! A čím je vaša vďačnosť úprimnejšia, tým viac dostanete."

Dielo Rhondy Bryne by malo zmeniť váš život - naučiť vás, že slovo ďakujem nehovoríme len preto, že musíme. Bryne vás počas 28 dní a jej zázračných cvičení naučí, že vďačnosť máme prejavovať nie len raz do dňa - budete ďakovať za jedlo, priateľov i vo chvíľach, kedy by ste inokedy vďačnosť neprejavovali. Pritom je to také ľahké a jediné, čo potrebujete, je autorke uveriť. 

"Ste pripravení znovu zažiť zázraky? Ste pripravení na to, aby vás každý deň napĺňal úžasom a údivom, ako keď ste boli malí? Pripravte sa na zázrak!"

Kniha je rozdelená do 28 dní - toľko bude trvať vaša cesta. Prežijete ich spoločne so zázračným kameňom, porozumiete lepšie vzťahom, zdraviu či peniazom. A možno nájdete ten správny magnet na peniaze. Neviem, či je táto kniha dobrá. No dobrá bude určite pre tých, ktorí podobný druh literatúry čítajú, veria mu a páči sa im. 

"Lebo tomu, kto má vďačnosť, bude dané a bude mať hojnosť. Tomu však, kto vďačnosti nemá, bude odňaté aj to, čo má."

Zázrak môže zmeniť životy viacerých ľudí. Niektorí mu uveria a možno im ho zmení k lepšiemu. Druhí knihou pohrdnú a autorku označia čarodejnicou. Avšak... je len na vás, čo si z knihy zoberiete a určite nebudem klamať ak poviem, že v niečom mala Rhonda pravdu. 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. Knihu si môžete v predpredaji kúpiť TU. Vychádza 8.januára

5 komentárov:

 1. Tyhle knihy mě na jednu stranu zajímají, na druhou stranu ve mě vzbuzují nedůvěru. Tahle se mi líbí hlavně z důvodu rozložení "cesty" do horizontu 28 dnů - je to takové systematické, postupné. Myslím, že by to pro mě bylo daleko snazší než nárazov= přečtení knihy tajmeství - ta mě sice obohatila, ale nejspíš to bylo moc informací najednou a nakonec to mnou spíš proplulo, než abych se svým životem opravdu pohnula :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Fu ja tieto knihy neznášam 8D síce som ani jednu nečítala ale bratranec mi pchá do hlavy voloviny ako mi tajomstvo - kniha zmení život radami atď., už mám chuť mu jednu vyleiť :D nemám to rada.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No náhodou ja mám tieto knihy rád (pokiaľ ich píše múdry, seriózny, úspešný človek a nie nejakí pochybní), mám skúsenosti s Tajomstvom, preto by som si rád prečítal knihu Zázrak. Môže to byť zaujímavé, odhadujem, že tebe sa to skôr nepáčilo, ako páčilo. Vážne to závisí len od tvojho pohľadu na takéto veci. Niekto môže túto knihu s nadávaním odhodiť, zatiaľ čo niekomu môže táto kniha zmeniť život. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja som bol skôr zmätený a nevedel, čo si mám o nej myslieť... a presne súhlasím, záleží to len od uhlu pohľadu :)

   Odstrániť
 4. Ja tento druh kníh tiež nemám rada...:D Ale tak, každému podľa chuti.:D

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.