Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - december a január

Uhm, ľudia... Domčo trochu zaspal na vavrínoch, je 19.február a blog zapadnutý prachom, taaakže som sa prudko rozhodol to zmeniť. :D Uhm. Takže - mesačná chvastačka za december a január (jo, pred chvíľou som písal, že je dnes 19.február... tak trochu oneskorene, I know, I know). 

Ako ma už poznáte, opäť som sa pokúšal o niečo umelecké, nech mi uveríte, že tie knihy sú naozaj knihami a majú v sebe nejakú tú papierovú náplň (ako sa to vezme...:D). 

December - nádielka poriadna, najviac som si užil, ako určite viete, Milion sluncí - moju srdcovku. Ďalej trebárs podarené Delírium, ba Upírska akadémia s červenou obálkou a čiernou oriezkou, Temné diery a tak ďalej a tak ďalej. Však uvidíte sami. Ďakujem spoločnosti Albatrosmedia, Fragmentu a Slovartu, partnerom, ktorí ma zásobujú knihami a umožňujú mi spropagovať oveľa viac kníh, než by som reálne mohol. 

 

Január. 3 CooBoo-ovky a Raz a navždy z vydavateľstva Fortuna Libri. Na Pandemónium nájdete na blogu recenziu, BZRK sa budem snažiť uverejniť zajtra a Nadpozemská je už tiež zrecenzovaná. Raz a navždy zatiaľ čaká na poličke, no čoskoro sa dostane na rad. Mimochodom, práve čítam Zasvätenú, o chvíľu sa dostanem na koniec a naozaj sa mi páči. Už ste ju čítali? (tá Nadpozemská sa mi pri čítaní trochu zošúpala, jedno písmeno ostalo biele, tak som sa.... naštval a ošúpal ju celú. A nevyzerá to zle, čo poviete? 


To je pre dnešok všetko. Februárovú chvastačku (s naozaj dobrými úlovkami, trebárs Dokonalý sen, Zasvätená či Na vine sú hviezdy, ktoré mi prídu v týchto dňoch) môžete očakávať koncom mesiaca. 

Komentáre

 1. No krásne, teraz si môžem búchať hlavu o stôl, čo všetko chcem a nemám 8D diki!
  Krásne kúsky!!! 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nebúchaj. ona si to nezaslúži :)) postupne pokupuješ :D

   Odstrániť
 2. Och, keby tak mňa niekto zásoboval knihami :D A možno kebyže som to spočítala, tak mám za tieto dva mesiace tiež toľko kníh :)
  Zasvätenú som čítala a páčila sa, táto séria sa mi páči a som zvedavá, ako ju autorka ukončila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nadherne knihy :) draki, delirium a stefanove denniky by som ti hned ukradla :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mé srdce pláče pro tolik krásných knih, ke kterým se finančně nedostanu! :/ Ale jsou opravdu krásné :) A Temné diery mají takový krásný hřbet? No to teda! <3

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v