piatok 1. februára 2013

Ukážka z knihy NA VINE SÚ HVIEZDY

Teraz sa ma nezbavíte, haha! :D Domčo pátral, pátral (jo jo, už mi to chýbalo, predsa len...) a viete, čo našiel? Ako už nadpis našepkáva, je to ukážka z dlhoočakávanej, možno s trochu dovrzanou (posúďte sami) obálkou, knihy Na vine sú hviezdy. Mne sa, náhodou, celkom začala páčiť. 

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

A teraz prichádza sľúbená ukážka. Užite si ju! Kniha by mala predbežne vyjsť 1.marca.

3 komentáre:

 1. Dobre je mi jedno pre akú vekovú kategóriu je táto kniha, ale MUSÍM ju mať.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. uhmmm :) aj ja sa na ňu neskutočne teším :)

   Odstrániť
 2. Mala som to potešenie prečítať si ju (v angličtine) a poviem vám, že som sa smiala, plakala a úprimne...Johnove knihy vo mne vždy zanechajú také zvláštne, neurčité pocity (ale určite nie zlé) a okrem iného ma nenásilne nútenia zamýšľať sa nad VECAMI. Ale v každom prípade si ju veľmi rada prečítam ešte raz, v slovenčine. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.