štvrtok 21. februára 2013

Začína sa stmievať alebo Ako bude pokračovať Príbeh čarodejnice?

Pamätáte si ešte na takú tetu menom Deborah Harkessová, ktorá napísala knihu Príbeh čarodejnice? Mne v súvislosti s nimi po rozume behala nekonečná záhada. Ako môžu mať tie knihy skoro 600 strán a pritom sú pomerne tenké... No jo, je to tým extra tenkým papierom. Ale to som dnes nechcel. 

Opäť som dnes ňuchal a okrem obálky na Seduktora, ktorú som pôvodne plánoval dať aj s ukážkou stránok na blog, no potom som si uvedomil, že rovnakú ukážku tu už mám z decembra, takže ju nájdete len na facebooku, som našiel aj Tieň noci s opäť originálnou, slovenskou obálkou. Tieň noci by mal vyjsť v apríli, no kto vie - veľa vecí sa ešte môže zmeniť. Pripájam aj anotáciu a sľúbenú spomínanú ukážku. 

V predchádzajúcom diele Príbeh čarodejnice sa oxfordská vedkyňa Diana Bishopová a vzdelaný upírí genetik Matthew Clairmont, dve nadprirodzené bytosti, ocitli uprostred boja o stratený začarovaný rukopis Ashmole 782. Napriek odvekému tabu sa navzájom priťahujú a pri objavovaní čarami spútaných Dianiných schopností sa spoločne vydajú na cestu v čase. Druhá kniha trilógie zavedie Dianu a Matthewa do alžbetínskeho obdobia v šestnástom storočí. Nádejná čarodejnica sa zoznámi nielen s členmi mysterióznej Školy noci, ale aj s mnohými ďalšími historickými osobnosťami. Stretnutia s dávnou minulosťou sú miestami až bolestné, no Diana sa nevzdáva a tvrdošijne hľadá niekoho, kto by jej pomohol nájsť kľúč k porozumeniu čarodejníckeho dedičstva. S Matthewom pritom usilovne pátrajú po Ashmole 782, no keď sa okolo nich začne sťahovať sieť temnej minulosti tisícpäťstoročného upíra, vydajú sa na úplne odlišnú cestu.
V Tieni noci Harknessová opäť spriada bohatú a skvostnú tapisériu utkanú z alchýmie, mágie a histórie. Ľúbostný príbeh plný krvi, vášne a zauzlených vlákien minulosti prináša v zaujímavo vykreslenej časovej slučke strhujúci čitateľský zážitok.Uhm, mám taký pocit, že sa mi jednotka páčila (predsa len, je to už ten piatok, čo som ju čítal, konkrétne rok aj niečo), no pár stoviek strán by som z nej bezmilosti vyškrtal. Mala potenciál, ale niekedy ho autorka trochu prehnala. Takže som zvedavý, čo prinesie druhá časť. :) Je to u vás rovnako?

Ukážka je voľne dostupná na stránke vydavateľstva Ikar, www.bux.sk

4 komentáre:

 1. Tý obálka je krásna, asi sa pozriem na 1. diel, ešte som nečítala.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Už sa na ňu teším, bola som v pokušení prečítať si ju po anglicky, ale potom som si povedala, že počkám na slovenské vydanie a lepšie si ju vychutnám :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. obalky su nadherne, kniha uz bola o cosi horsia ale precitam si aj tuto

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já ten první díl prostě miluju :) Už se těším až to vyjde i v češtině, slibovali v lednu, teď se to posunulo na červen, hlavně aby to vyšlo...
  Ovšem obálku musím pochválit...

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.