pondelok 25. marca 2013

Pripravte sa na PRÁZDNE MIESTO

Nepochybujem o tom, že poznáte J.K Rowlingovú a určite ste počuli aj o Prázdnom mieste (The Casual Vacancy), ktorý je jej počinom, no tentokrát určeným pre dospelých čitateľov. Ako bolo už vo veľa článkoch povedané, Prázdne miesto je veľký román - veľký román o malom mieste. 

Po nečakanej smrti štyridsiatnika Barryho Fairbrothera ostane Pagford v šoku. Je to zdanlivo idylické anglické mestečkos dláždeným námestím a starobylým opátstvom, no za peknou fasádou zúri tichá vojna. Bohatí zápasia s chudobnými, tínedžeri s rodičmi, manželky s manželmi, učitelia so žiakmi. Pagford rozhodne nie je taký, ako sa na prvý pohľad javí. Prázdne miesto, ktoré po Barrym ostane v mestskej rade, sa zakrátko stane spúšťačom najväčšej vojny, akú kedy mesto zažilo. Kto bude triumfovať vo voľbách sprevádzaných vášňami, pokrytectvo a nečakanými odhaleniami?

A prečo píšem tento článok už v mesačnom predstihu, keďže Prázdne miesto vychádza až 4.apríla? Vydavateľstvo PLUS a spoločnosť ALBATROSMEDIA pripravujú v súvislosti s veľkolepým vydaním zľavu 25% a poštovné zdarma. Knihu si môžete predobjednať na tejto adrese

A to nie je všetko - vydavateľstvo pred pár dňami spustilo aj webovú stránku venovanú Prázdnemu miestu a čochvíľa sa dostane von aj pripravovaný trailer. 

3 komentáre:

 1. Neviem prečo, ale mňa anotácia veľmi nezaujala, asi si počkám na recenzie ostatných a potom porozmýšľam o kúpe :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ani ja ešte neviem, či sa do nej pustím. :)

   Odstrániť
 2. Už ji máme doma, tedy v jiném jazyce a četla ji mamka, a říká, že se mi to nebude líbit, že je to prý hrozně nudné, sprosté a o ničem, ale když Rowlingová napíše něco tak skvělého jako Harry Potter je prostě těžké to překonat..
  Samozřejmě to ale přečtu- je to přece Rowlingová!

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.