piatok 29. marca 2013

RECENZIA: Stefanove denníky 5: Úkryt (L.J.Smith)

Úkryt je predposlednou piatou časťou nekonečnej sére Upírkych denníkov - Stefanove denníky. Bude sa príbeh bratov konečne schyľovať k rozuzleniu?

V Londýne sa šíria správy o surových vraždách mladých dievčat. Podozrenie polície padá na Damona, pretože jeho udanie je súčasťou pomsty starého upíra Samuela, skutočného vraha. Ide o trest za smrť upírky Katherine, dávnej lásky oboch bratov Salvatoreovcov. Damon a Stefan stoja pred silou a krutosťou, akú dosiaľ nepoznali. Žiaden úkryt už pre nich nie je bezpečný…

Po pár úvodných kapitolách som sa musel späť pozrieť na obálku, či naozaj čítam piatu časť série, pretože príbeh Úkrytu mi bol až veľmi dobre známy - práve z predošlého dielu, ktorý mal podobnú zápletku. A preto sa moja radosť po celkom vydarenom štvrtom pokračovaní čoskoro vytratila.

Ako by to už bolo pravidlom Stefanových denníkov - čoraz viac sa každá kniha vzájomne podobá a len málokedy v nej možno nájsť niečo nové. Stefan je stále nespokojný so svojím životom a v každej časti je pre neho pripravená nová úloha. A tak, ako on nebol spokojný so svojím životom, ja som nebol spokojný s tým, ako sa prejavoval a zasahoval do deja. Aspoňže Damon na tom bol o niečo lepšie a jeho charakter sa aspoň trochu vyvinul.

Pozitívom tejto série je dobre ľahko čitateľný štýl a knihy sú ako stvorené na upršané večery či dovolenky, kedy nemáte chuť nad príbehom príliš rozmýšľať. No ak od knihy niečo očakávate, budete veľmi sklamaní. Napriek tomu bola podľa mňa piata časť najslabšou časťou série a len pevne verím, že posledná - šiesta - bude aspoň o kúsok lepšia a príbeh bratov, ktorý by sa mal podľa všetkého pridržiavať podľa seriálového spracovania (čo vonkoncom nie je pravda), sa už konečne uzavrie.

V Úkryte opäť spoznáte niekoľko nových postáv, no v príbehu bratov sa príliš ďaleko neposuniete. Možno sem-tam narazíte aj na akciu v podaní bitky starého známeho Samuela a ak ste fanúšikmi série, možno sa vám piata časť aj zapáči. Mňa ale tak trochu sklamala. Šiesta časť bude mať názov Spojenectvo, no obálka ani dátum vydania ešte nie sú známe.

Moje hodnotenie: 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem Vydavateľstvu Fragment. Knihu si môžete kúpiť TU

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.