piatok 19. apríla 2013

ŠPECIÁLNE: Ukážka z knihy PUTOVANIE VEČNOU NOCOU (Veronica Rossi)

Keďže v posledných dňoch robím len máločo iné okrem čumenia do zošitov, konečne sa dnes ozývam s niečím, čo vás možno trochu poteší. Pretože ja sa na túto knihu, mimochodom, veeľmi teším. A o čom je reč? O druhom pokračovaní Pod vražednou oblohou - Putovanie večnou nocou, ktoré v slovenčine pôvodne byť nemalo, ale nakoniec bude. A kedy? V júni. Aj s pôvodnou obálkou, čo si naši českí susedia, bohužiaľ, povedať nemôžu. Ale stále si môžu kúpiť našu slovenskú verziu, ktorá im navyše bude pasovať k prvej časti. A možno sa im slovenčina aj zapáči, čo vy nato, českí bratia? 

Aria sa vracia do sveta divochov, smrtiaceho éteru a tisícky ďalších nebezpečenstiev. Na príkaz konzula Hessa má vymámiť z drsného náčelníka severského kmeňa Rohov Soboľa polohu Modrej tíšiny – miesta, na ktoré éter neútočí. Nemá na výber. Hess drží ako rukojemníka Sokolovho synovca Pazúrika a prepustí ho, až keď obyvatelia mesta Blaženosť získajú nové útočisko.

Éter vonku je čoraz nebezpečnejší. Ničí územia aj ľudí, vyháňa kmene z dedín, takže bojujú medzi sebou o biedne možnosti obživy. Zdá sa, že jedinou šancou pre všetkých je nájsť nové miesto na život. Aria sa ocitne v dedine kmeňa Brehárov. Jej priateľ Soky zariadi, aby dostala „značky“ – tetovanie na ramená, označujúce jej mimoriadnu schopnosť, ostrý sluch. Pri tetovaní sa ju však pokúsia otráviť. Kmeň sa rozdelí na dva tábory a tí, ktorí Ariu nenávidia, musia dedinu opustiť. Aria sa potajomky vyberie na púť za Soboľom, ktorý údajne pozná polohu Modrej tíšiny a drží v zajatí Sokyho sestru Živenu. Sprevádza ju priateľ Rev. Ich misia má šancu na úspech, nerátajú však so zákernosťou Hessa a Soboľa. Modrá tíšina má zachrániť len vyvolených! Ria s Revom však nečakane získajú mocného spojenca a kmeň i obyvatelia Blaženosti tak nestrácajú nádej na prežitie.(ofic. anotácia)

A nakoniec prinášam sľúbenú ukážku z knihy, nech si čakanie o niečo skrátime. Vlastníkom ukážky je vydavateľstvo IKAR.

3 komentáre:

 1. jeeej, veľmi sa teším na túto knižku 8) Také dlhé čakanie a strach o nevydanie... navyše tá prekrásne obálka 8_)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Týjo, super! A je vidět, že oddělení ČR a SK už uběhlo nějakých pár let, protože jsem se občas při čtení zadrhávala:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z toho si nič nerob, ja mám občas rovnaký problém s češtinou. Niet nad vlastný jazyk :)

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.