nedeľa 2. júna 2013

JÚNOVÉ knižné novinky

Začiatok nového mesiaca = prehľad knižných noviniek, ktoré nás čakajú najbližší mesiac. V júni vrelo očakávam Jazdcov času - druhý diel (na ten sa teším asi najviac!), Rekviem, Pekelné stroje a ďalšie...

Z vydavateľstva Slovart
Ako som spomínal, čaká nás vydanie druhej časti Jazdcov času. Jednotka sa mi nesmierne páčila a odporúčam ju každému, kto po nej ešte nestiahol. Fakt neoľutujete. Dvojka sa chystá na 20.júna

Alex Scarrow: Dni predátorov/Jazdci časom 2
LIAM O’CONNOR mal zomrieť pri lodnej havárii v roku 1912. MADDY CARTEROVÁ mala zomrieť pri leteckom nešťastí v roku 2010. SAL VIKRAMOVÁ mala zomrieť pri požiari v roku 2026. Dostali však druhú šancu. Pracujú pre Spoločnosť, o ktorej existencii nikto nevie. Majú jedinú úlohu: ochrániť dejiny, ako ich poznáme, a zneškodniť každého, kto sa pokúsi ch zmeniť. Keď Maddy omylom otvorí časový portál na mieste a v čase, kedy nemala, Liama to vrhne späť v čase o neuveriteľných 65 miliónov rokov, priamo doprostred lovísk doteraz neobjavených predátorov. Dokáže sa Liam spojiť s Maddy a Sal, skôr než ho usmrtia nebezpečné dinosaury a než spôsobí taký posun v dejinách, ktorý zničí našu realitu?

Druhou v poradí bude pokračovanie Pekelných strojov - Mechanický princ. Vyjde 27.júna.  

Cassandra Clare: Mechanický princ 
V magickom viktoriánskom Londýne našla Tessa útočisko u Tieňolovcov iba nakrátko. S pomocou príťažlivého samotára Willa a oddaného Jema totiž zisťuje, že Magistrova vojna proti Tieňolovcom je veľmi osobná. Viní ich za dávnu tragédiu, ktorá mu zničila život. Ak chcú odhaliť tajomstvá minulosti, musia preskúmať hmlistý kraj Yorkshire, hrôzostrašné sídlo plné nevypovedaných tajomstiev, špinavé uličky Londýna aj zakliatu plesovú sálu, kde sa Tessa dozvie strašidelnú pravdu o svojom pôvode. Keď sa napokon stretnú s mechanickým démonom, ktorý nesie varovanie pre Willa, uvedomia si, že Magister vie o každom ich kroku. Niekto ich zradil. Hľadanie Magistra a pravdy privádza trojicu do nebezpečenstva a Tessa zisťuje, že láska a lži dokážu otráviť aj to najčistejšie srdce. A jedna otázka stále visí vo vzduchu: Dozvie sa Tessa, kto vlastne je a aká je jej úloha?


Poslednou knihou je Viróza od autorky seriálu Kosti. Vyjde 5.júna.

Kathy Reichs: Viróza 
Tory je neterou najslávnejšej forenznej antropologičky Temperance Brennanovej. Nie div, že jej učarovali kosti a mŕtvoly. Keďže žije na takmer opustenom ostrove v Charlestone, nemá priveľa možností na rozširovanie svojich vedomostí. Teda len dovtedy, kým so svojimi šibnutými kamošmi nenatrafia na hrob dievčaťa spred tridsiatich rokov. Všetci si kladú otázku, či má mŕtvola niečo spoločné s chorým šteňaťom, ktoré zachránili z pokusných laboratórií na ostrove. Odložený prípad mŕtveho dievčaťa je najzaujímavejšou udalosťou roka a Tory sa s kamošmi ocitne v smrteľnom nebezpečenstve. Vyviazne z neho len vďaka novým schopnostiam, ktoré sú viac zvieracie ako ľudské. Skrýva sa tajomstvo zabudnutej vraždy aj premeny v Torinom tele v zachránenom šteňati? 


Z vydavateľstva COOBOO
Tento mesiac spoločnosť AlbatrosMedia a vydavateľstvo CooBoo pripravujú záverečnú časť série Delírium - Rekviem. S originálnou obálkou vychádza 10.júna. Kto sa teší? 

Lauren Oliver - Rekviem (Delírium 3)
Lena je v srdci revolúcie. Bojuje proti spoločnosti, ktorá prehlásila lásku za chorobu. Ale Divočina dávno nie je tým bezpečným prístavom, čo bývala, pretože vláda sa rozhodla rebelov zlikvidovať. K tomu má Lena hlavu a srdce celkom naruby, pretože sa vrátil niekto, o kom si myslela, že ho navždy stratila. Rekviem rozpráva striedavo Lena a jej najlepšia priateľka Hana. Dievčatá, ktoré síce žijú vedľa seba, no delí ich celý podivný svet. Nájdu k sebe opäť cestu? Ako skončí príbeh o láske, ktorá je zakázaná tým najhorším spôsobom?


Z vydavateľstva Fragment
Aj Fragmeňtáci majú tento mesiac pre nás knihomoľov niečo - pokračovanie série Zločin: Slzy anjela. Krimitriler vyjde 19.júna


Franziska Gehm: Slzy anjela (Zločin 3)

Existuje iba deň. Minulá noc neexistuje. Na drevenom ostrovčeku pre plavcov uprostred jazera našli dobodané dievča. Nikto netuší, kto mohol šestnásťročnej Flore tak ublížiť. Polícia objaví kopu stôp, no žiadna z nich nevedie k páchateľovi. Nozaj si Flora z noci, keď bola napadnutá nič nepamätá? Alebo snáď mlčí úmyselne?


Z vydavateľstva Ikar
Pôvodne mala okrem Dcéry šialenca vyjsť aj druhá časť Pod vražednou oblohou, ale vydanie sa presunulo o mesiac neskôr. No oplatí sa počkať, nie? Spomínaná Dcéra šialenca vyjde 4.júna.

Megan Shepherd: Dcéra šialenca
Londýn 1894. Šestnásťročná Juliet Moreauová sa po škandále, ktorý spôsobil výskum jej otca doktora Henriho Moreaua, životom pretĺka sama. Otec zmizol a jeho meno zostalo spojené s nehumánnymi postupmi pri vedeckých pokusoch, ktoré mu však nikto nedokázal. Keď sa Juliet dozvie, že otec žije a pracuje na opustenom tropickom ostrove, rozhodne sa zistiť, či sú obvinenia pravdivé. Juliet cestuje na ostrov v spoločnosti dávneho kamaráta z detstva Montgomeryho a tajomného stroskotanca Edwarda. Na ostrove plnom zvláštnych živočíšnych druhov a primitívnych domorodcov sa postupne zoznamuje so šialeným výskumom svojho otca. Ten operačnými postupmi so zvieratami vytvára mutanty, ktoré vyzerajú, rozprávajú a správajú sa ako ľudia. Juliet prežíva protichodné pocity – je zhrozená z otcovho nehumánneho konania a zároveň hrdá na výsledky jeho vedeckej práce. Pritom spoznáva prvú lásku a rozhoduje sa medzi dvoma mužmi. Keď na ostrove vypukne chaos, Juliet si s hrôzou uvedomí, že krv génia i šialenca prúdi aj v jej žilách.

6 komentárov:

 1. Strašně se mi líbí vaše obálky Pekelných strojů :).. Mám v plánu si je koupit, tak snad brzy :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To máš pravdu, aj mne sa veľmi páčia :)

   Odstrániť
 2. prvá časť Jazdcov časom ma veľmi oslovila
  len dúfam, že ma pokračovanie nesklame :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Už sa teším na Mechanického princa :3 Určite to bude skvelé :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mechanického princa si plánujem kúpiť, bolo to super a keď už mám aj jednotku... Ale aj tak mám radšej originálne obálky. A Som brutálne zvedavá, ako bude vyzerať trojka. Clockwork Princess malo skoro 600 strán :D

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.