pondelok 1. júla 2013

JÚLOVÉ NOVINKY v kníhkupectvách

Skôr než spustím o júlových novinkách, rád by som sa trochu vyjadril ku zmenám, ktoré môžete práve vidieť na blogu. Včera večer som aplikoval dlhšie plánovaný dizajn, tentokrát išlo o zmenu až do špiku kosti. Stále nie je všetko stopercentne hotové, dolaďovanie bude prebiehať priebežne. Určite doplním a obnovím karty ako napr. Pripravuje sa či Recenzie a určite viaceré ešte pribudnú. Dúfam, že všetko bude fungovať tak, ako má a že s výsledkom budete spokojní. A teraz späť k júlových novinkám. Dnes sme zahájali uhorkovú sezónu a ako to už býva, bude toho o niečo menej než iné produktívne mesiace. No o to viac sa na niektoré z nich teším.

Ako prvú vám predstavujem novinku z vydavateľstva IKAR - Putovanie večnou nocou, druhú časť Pod vražednou oblohou od Veronici Rossi. Vychádza 9.júla

Aria sa vracia do sveta divochov, smrtiaceho éteru a tisícky ďalších nebezpečenstiev. Na príkaz konzula Hessa má vymámiť z drsného náčelníka severského kmeňa Rohov Soboľa polohu Modrej tíšiny – miesta, na ktoré éter neútočí. Nemá na výber. Hess drží ako rukojemníka Sokolovho synovca Pazúrika a prepustí ho, až keď obyvatelia mesta Blaženosť získajú nové útočisko. Éter vonku je čoraz nebezpečnejší. Ničí územia aj ľudí, vyháňa kmene z dedín, takže bojujú medzi sebou o biedne možnosti obživy. Zdá sa, že jedinou šancou pre všetkých je nájsť nové miesto na život. Aria sa ocitne v dedine kmeňa Brehárov. Jej priateľ Soky zariadi, aby dostala „značky“ – tetovanie na ramená, označujúce jej mimoriadnu schopnosť, ostrý sluch. Pri tetovaní sa ju však pokúsia otráviť. Kmeň sa rozdelí na dva tábory a tí, ktorí Ariu nenávidia, musia dedinu opustiť. Aria sa potajomky vyberie na púť za Soboľom, ktorý údajne pozná polohu Modrej tíšiny a drží v zajatí Sokyho sestru Živenu. Sprevádza ju priateľ Rev. Ich misia má šancu na úspech, nerátajú však so zákernosťou Hessa a Soboľa. Modrá tíšina má zachrániť len vyvolených! Ria s Revom však nečakane získajú mocného spojenca a kmeň i obyvatelia Blaženosti tak nestrácajú nádej na prežitie.

Presuňme sa do spoločnosti Albatrosmedia. Pripravujú pre nás tretie pokračko Nadpozemskej - Nespútaná. Mala by vyjsť 22.júla.

Strhujúca záverečná časť série o anjeloch Posledných pár rokov v sebe skrývalo viac prekvapení, než mohla Clara Gardnerová, ktorej v žilách koluje anjelská krv, vôbec niekedy očakávať – od závratných výšin, do ktorých ju vyniesla prvá láska, až po mučivé chvíle spojené so stratou blízkej osoby. Jedinou vecou, ktorú už dlhšie nemohla popierať, bol fakt, že jej nikdy nebolo súdené viesť normálny život. Odkedy prišla na to, akú významnú úlohu zohráva medzi ostatnými anjelskými bytosťami, bola Clara odhodlaná ochraňovať Tuckera Averyho pred zlom, ktoré ju prenasleduje… Aj za tú cenu, že im to obom zlomí srdce. Clara sa rozhodne opustiť mesto a zamieri späť do Kali-fornie – a to isté urobí aj Christian Prescott, neodolateľný chlapec z vízie, ktorá podnietila celú túto cestu. Padlý anjel, ktorý na Claru zaútočil, sleduje každý jej pohyb. A nie je jediný… S blížiacim sa bojom proti Čiernym krídlam je Clare čoraz jasnejšie, že musí splniť svoj údel. Ale nezaobíde sa to bez obetí a zrady. Clara si musí raz a navždy vybrať svoj osud.

Ďalšou je Tigrova plavba - tretia časť tigrej ságy. Je naplánovaná na 29.júla.


Tretie pokračovanie úspešnej Tigrej ságy! V spoločnosti očarujúcich tigrích bratov sa Kelsey aj tentoraz vyberie na dobrodružnú cestu, aby svojim milovaným spoločníkom pomohla zbaviť sa kliatby. Aj s múdrym pánom Kadamom, ktorý im bude vo všetkom nápomocný, bude plavba za ďalšími výzvami náročná. Podarí sa výprave nájsť všetkých bájnych drakov a získať Durgin Náhrdelník? Vyberie si konečne Kelsey z tigrích bratov toho pravého? Tešte sa na úžasnú plavbu plnú výziev, osudových okamžikov, lásky a vášne! (česká anot.: Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest – každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.)

V poradí ďalším vydavateľstvom je... a ako pozerám, tak žiadne. Asi som na začiatku naozaj nekecal, keď som vravel, že uhorková sezóna práve začala. No šťastie pre nás, aspoň nebudeme celé leto zaplavení množstvom nových kníh a budeme môcť dočítať tie staré.  Alebo užiť si leto inak: tak, ako sa naozaj patrí. Zo spomenutých knižiek sa teším /a naozaj teším, už len kvôli tej obálke, ktorá vynikajúco pasuje k 1.časti/ na Putovanie večnou nocou a v druhej polovici prázdnin sa určite rád pozriem aj na Nespútanú. 

7 komentárov:

 1. Asi by tam malo byť všade JÚLA :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uhm, samozrejme. Už som to opravil, to len ja som si ešte kind of nezvykol. :D

   Odstrániť
 2. Chcem už konečne prečítať Rekviem a Vtáčí spev - stále som sa k tomu nedostala (je to divné, ale vôbec sa mi tento mesiac nechce čítať).
  Nespútanú som čítala v angličtine. Dala som štyri hviezdičky, ale myslím si, že to mohlo byť aj lepšie. Občas sa mi zdalo, že to autorka trochu zanedbávala, ako keby už chcela mať tento príbeh z krku.
  Knihy Putovanie večnou nocou sa už neviem dočkať! xD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. o Vtáčom speve rozmýšľam aj ja. Daj vedieť, či sa ti páčilo. :)
   Hm, tak som zvedavý. A tiež sa nesmierne teším na Putovanie v.o.

   Odstrániť
  2. Tak ja dúfam, že sa mi to páčiť bude. Vyzerá to ako niečo pre mňa a kamošky to dosť ospevovali :D

   Odstrániť
 3. No, ja mám rozhodne do čítať dodatočne, takže v pohode...:D Aa vzhľad je super.:)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.