štvrtok 11. júla 2013

UKÁŽKA: Strážkyňa krvi (Tessa Grattonová)

Strážkyňa krvi je druhou časťou Mágie krvi - od autorky Tessy Grattonovej, ktorá vyšla vo vydavateľstve Ikar v decembri minulého roku. Čo sa týka mňa, ja sa do Mágie krvi v nasledujúcich dňoch určite pustím, pretože kniha je už na ceste z kníhkupectva ku mne domov. Dlhšie som si dával s prečítaním načas, no blížiace sa vydanie dvojky ma konečne rozpumpovalo. 

Ikar si vytvoril rovnako ako aj pri prvej časti svoju vlastnú (síce klonovanú s originálom) obálku a musím povedať, že to nie je až také strašné a páči sa mi určite viac než tá z predošlej časti.  Ak ste teda Mágiu krvi čítali a páčila sa vám, určite vás budú zaujímať aj nasledujúce riadky. Strážkyňa krvi je naplánovaná na október 2013. Na čo sa môžeme tešiť? 

Pre Mab Prowdovú sú čary rovnako prirodzené ako dýchanie. Život bez nich si nevie ani len predstaviť, hoci to znamená pravidelne si ubližovať, aby získala dosť krvi na mágiu. Býva uprostred divej prírody, ďaleko od mestského ruchu, a už v mladom veku má zodpovednú úlohu starať sa ako budúca diakonka o rozvetvenú rodinu krvavých čarodejníkov. Jej pokojný život sa však náhle zmení, keď sa rozhodne preskúmať tajomstvo ruží v záhrade. Will Sanger, poznačený náhlou smrťou milovaného brata, sa rozhoduje, čo ďalej po skončení strednej školy. Rodina od neho očakáva kariéru vo vojenskom námorníctve, ale on sám ešte nevie, kým a čím chce v živote byť. A hoci okolie v ňom po záchrane dievčaťa pred utopením vidí hrdinu, sám si nepripadá ničím výnimočný. Jedného dňa za bizarných okolností stretne Mab, dievča, ktoré je úplne iné ako spolužiačky, magicky záhadné, zato však odhodlané plniť svoje neuveriteľné poslanie aj za najvyššiu cenu, a všetko je odrazu inak.

Pripájam aj spomínanú ukážku. 0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.