Preskočiť na hlavný obsah

AUGUSTOVÉ KNIŽNÉ NOVINKY v slovenčine

Včera sme sa prehupli do druhej polovice prázdnin (vôbec sa tomu neteším, ani neviem, ako rýchlo to ubehlo), a preto vám prinášam prehľad kníh, ktoré vám "čakanie na školu" možno o niečo spomalia. Aj keď si na všetky z nich počkáme dlhšie, pretože sú naplánované až na neskorú druhú polovicu mesiaca. Tak možno vás namotivujú začať školský rok svedomito, aby ste si ich vydrankali od rodičov :))


FRAGMENT
Vydavateľstvo Fragment prinesie tento mesiac tri knižky: pokračovanie série Triler Výkrik do tmy (15.augusta), Stefanove denníky 6- Spojenectvo (20.aug.) a pokračovanie Krimi triler Dom smrti (27.aug.). 

Ulrike Rylance - Dom smrti (Krimi triler 4)

Niektoré dvere je lepšie nechať zatvorené. Stisnutie kľučky vás môže stáť život... 
Nina si prenajme izbu v obrovskej starej vile, kde spoločne býva partia mladých ľudí. To, čo spočiatku vyzerá ako lákavé dobrodružstvo, sa však čoskoro zmení na nočnú moru. V jej izbe sa objavujú čudné veci a Nina má pocit, že ju stále niekto sleduje. Po veľkej párty nájde na chodbe mŕtvu priateľku svojho spolubývajúceho. Bola to skutočne samovražda? Alebo sa v dome ukrýva smrteľné nebezpečenstvo?

Manuela Martini - Výkrik do tmy (Triler 3)

Teplá letná noc, skvelá párty, vzrušujúci bozk v lodenici – a potom už nič. V spomienkach zíva len čierna diera. Franziska sa vracia na miesto, kde pred rokom zomrel za nevyjasnených okolností jej priateľ. Všetci sú presvedčení, že vrahom je ona, pretože si nič z osudného večera nepamätá. Musí si spomenúť, čo sa vtedy naozaj stalo. Prečo jej v tom ale niektorí bránia? Pri hľadaní pravdy sa sama ocitá v nebezpečenstve... Čo ak sa všetko odohralo úplne inak?

L.J.Smith - Spojenectvo (Stefanove denníky 6)
Stefan s Corou sa snažia vyslobodiť Damona, ktorého zajal Samuel. Pri jeho sledovaní zachráni Stefan dievča, ktoré sa Samuel snaží zabiť. Ukáže sa, že je to čarodejnica, ktorá žije v Londýne so svojimi priateľmi čarodejníkmi. Samuel je veľmi silný a navyše vymyslel diabolský plán, ako získať neobmedzenú moc. Aby zachránil Damona a potom aj celý Londýn, musí sa Stefan spojiť s čarodejníkmi, i keď tí sú s upírmi za iných okolností nepriatelia na život a na smrť.
SLOVART
Tento mesiac sa na nás chystá tretia časť Nástrojov smrteľníkov - Mesto skla. Vychádza 13.augusta


Cassandra Clare - Mesto skla (Nástroje smrteľníkov 3)

Jocelynin život je naďalej v ohrození. Clary ju chce zachrániť, a tak musí navštíviť Mesto skla, domov všetkých Tieňolovcov, aj napriek tomu, že vstupom do mesta porušuje všetky zákony. Až na mieste sa dozvedá, že Jace ju tam vôbec nechce a jej najlepší kamarát Simon skončil vo väzení. Tieňolovci totiž nedôverujú upírovi, ktorému neškodia slnečné lúče. Valentine zoskupuje svoju armádu démonov, s ktorou chce zničiť všetkých Tieňolovcov. V zmätku prichádzajúcej vojny sa musia Tieňolovci rozhodnúť, či budú bojovať po boku s upírmi, vlkolakmi a ostatnými Dolnosveťanmi, alebo proti nim. Jace si postupne uvedomuje, čo všetko je ochotný riskovať pre Clary, ktorá musí sústrediť svoje nové schopnosti, aby ochránila Mesto skla – ale za akú cenu? Láska je jedným zo smrteľných hriechov a tiene minulosti sa načahujú za Clary a Jaceom, ktorí sa musia postaviť Valentinovi.

KNIŽNÍ KLUB /CZ/

Do tohto by síce Dokonalý svět patriť nemal, no veľa z nás (vrátane mňa) sa naň už teší - aj keď len v češtine, pretože slovenský preklad bol stopnutý. Dokonalý svět bol presunutý z 1.augusta (teda zo včera) na 27.aug. Ale v tomto prípade sa, myslím, oplatí počkať. 

Ally Condie - Dokonalý svet (Dokonalý pár 3)
V DOKONALÉM SVĚTĚ O VŠEM ROZHODUJÍ SPRÁVCI – NA JAK DLOUHO JEŠTĚ?

Když se Cassia po zoufalé a vyčerpávající pouti za hranicemi Společnosti znovu setkává s Kyem a oba se poté přidávají ke Vzpouře, zjišťují, že svého cíle mohou dosáhnout jedině tehdy, když budou ochotni vzdát se alespoň dočasně toho, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se proto znovu rozcházejí. Ky zůstává ve vnějších provinciích, kdežto Cassia je vyslána do hlavního města Společnosti, aby pracovala jako třídička a čekala na další pokyny. Vzpoura se chystá k převzetí moci, prudký nástup nákazy zvané Mor ji však donutí odhalit svou existenci dřív, než je na povstání připravena. Vzpoura má na Mor lék, který nabízí nakaženým výměnou za jejich loajalitu. Nemoc se však brzy vymkne kontrole a hrozí, že vyhubí celou Společnost. Čas se začíná zběsile krátit a zápas o nalezení nového účinného léku, v jehož středu stojí Xander, Ky a Cassia, začíná... Strhující závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si ve zdánlivě dokonalém světě budoucnosti svůj osud.

COOBOO/ALBATROSMEDIA
CooBoo pre nás tento mesiac pripravuje Som zlomenú - druhú časť Som roztrieštenej. Vyjde ako jej predchodkyňe až na konci mesiaca - 26.augusta.

Tahereh Mafi: Som zlomená (Som roztrieštená 2)
Juliette ušla do Bodu Omega. Je to miesto pre ľudí ako ona – pre ľudí, ktorí majú dar – zároveň to je aj hlavné stredisko odporu tých, čo sa vzbúrili. Konečne sa odpútala od nového systému, je voľná a nehrozí jej, že ju použijú ako zbraň. Konečne môže slobodne milovať Adama. No zdá sa, že Juliette sa nikdy nepodarí oslobodiť od jej smrteľného dotyku... Ani od Warnera, ktorý chce Juliette viac, než si kedykoľvek vedela predstaviť. Prenasledovaná svojou minulosťou a vydesená svojou budúcnosťou Juliette vie, že v súčasnosti bude musieť urobiť rozhodnutia, ktoré jej zmenia život. Rozhodnutia, ktoré sa môžu týkať voľby medzi vlastným srdcom a Adamovým životom.

Komentáre

 1. Pěkné kousky vyjdou, moc vám přeju hlavně 3. díl Nástrojů smrti :). Snad zase u nás co nejdřív vyjde čtyřka :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja zas vám prajem trojku Pod vražednou oblohou, ak náhodou nevyjde u nás, tak aby sme sa ku tomu dostali aj my - Slováci. :)

   Odstrániť
 2. Nech sa prepadnem pod zem! Dobre, možno trpím stereotypom, ale ešte som nestretla chalana, čo by ho bavili knihy. To máš u mňa bod k dobru :D
  Na trilery moc nie som. Moja srdcovka je fantasy, ale zas na Stefanové denníky sa mám až príliš rada. Hrdinky typu a la Elena mi veľmi nesedia.
  Z tohto by som si možno vybrala Nástroje smrteľníkov. Celý čas som čakala na film, aby som zistila, či sa mi to bude páčiť. Príbeh ma zaujal, ale celý čas som si musela predstavovať, ako by to asi bolo písané v knihe! Hádam kým sa k nej dostanem, už bude aj posledný diel...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mám to brať ako kompliment? o.O :D :D :D
   Nástrojom daj šancu :)
   Ja som teraz čítal napr. ten Dokonalý svět a páčil sa mi. :)

   Odstrániť
  2. Nóó, na urážku by to bolo dosť chabé... ;)
   Pokúsim sa pohľadať u nás v knižnici (Rozumej: ošarpaná budova asi s tromi knihami). Preto tomu veľkú šancu nedávam....
   Jediné, čo ma štve, že to mám zas najmenej päť dielov (však je ten piaty posledný, preboha ?!)
   Už ma nebaví čítať veci na pokračovanie, lebo ja vždy musím vedieť, ako to skončí. Dokonca, aj keď ma kniha totálne nudí :D V tomto som strašná...
   To som rada :) Dobrých kníh nikdy nie je dosť...ale asi je iba v češtine, čo? Mám radšej naše preklady....

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v