piatok 4. októbra 2013

OKTÓBROVÉ knižné noviny

S pravidelným článkom prichádzam trochu oneskorene, ale predsa. Dnes aj včera som prežil náročné dni plné skúšania a písomiek, takže sa k blogu dostávam až v tejto chvíli. No myslím, že ste o nič neprišli - a na októbrové vychytávky sa budete určite tešiť rovnako veľmi než ja. :)

Ako prvé by som vám chcel predstaviť novinky Vydavateľstva Fragment, ktorých je množstvo.

Rachel Hartman: Serafína - Skrytá tvár (1.10.)
V krajine zvanej Goredd žijú už po štyri desaťročia ľudia a draci v mieri. Po tajomnej smrti ľudského princa je však prímerie ohrozené. Podarí sa Serafíne, ktorá pred svetom skrýva svoje životné tajomstvo, odhaliť skutočného vraha? "Neobyčajne napísaný príbeh o vierohodných postavách a tých najzaujímavejších drakoch, s akými som sa za dlhý čas vo svete fantasy stretol. Pôsobivý debut; nemôžem sa dočkať, čo ďalšie Rachel Hartman napíše." (Christopher Paolini, autor bestselleru Eragon, New York Times)

Osobne sa na Serafínu veľmi teším a ak si nájdem čas, určite si ju rád prečítam a dám vám vedieť o svojich pocitoch. Rovnako veľmi sa teším aj na druhé pokračovanie Oči vraha, ktoré vyšli v rovnaký deň. 

Jill Hathaway - Votrelec v mojej mysli (1.10.)
Stredoškoláčka Sisa má mimoriadnu schopnosť - počas stavov bezvedomia sa ocitá v tele iných ľudí. Svoju schopnosť sa učí postupne ovládať. Zrazu sa však prebudí za volantom auta, ktoré sa rúti do neznáma. Zdá sa, že niekto vstúpil do jej vedomia a snaží sa ju ovládať. Kto je týmto nebezpečným votrelcom? Prečo sa pokúša Sisu sledovať a kontrolovať jej myseľ?

V druhej polovici októbra na nás čaká ešte jedna zaujímavá knižka. Určite som zvedavý, čo to bude zač.

Julie Cross - Uväznený v čase: Búrka (15.10.)
Prítomnosť, rok 2009. Jackson Meyer je normálny mladý chalan - študuje, má priateľku...Má však schopnosť, o ktorej mnohí ľudia iba snívajú. Dokáže cestovať v čase do minulosti. Nedokáže meniť ani ovplyvňovať budúcnosť, môže len znovu prežiť to, čo sa už stalo. Jedného dňa do Jacksonovho života vtrhnú dvaja neznámi muži a v zápase je jeho priateľka Holly smrteľne zranená. Jackson v zúfalstve skočí o dva roky späť do roku 2007. Nedokáže sa však vrátiť do súčasnosti. Je uväznený. Stojí tvárou v tvár "nepriateľom času", ktorí ho prenasledujú. Čo všetko je ochotný obetovať pre záchranu svojich blízkych a možno aj celého sveta? Aké tajomstvá obklopujú jeho život?

Knižiek vychádzajúcich tento mesiac vo vydavateľstve Fragment je viac, celú ponuku si môžete pozrieť na tejto adrese. Ďalšou zastávkou je vydavateľstvo Ikar, ktoré z tohto žánru pripravuje druhé pokračovanie Mágie krvi (ktorá mňa síce neohúrila, no vám sa možno páčila): Strážkyňa krvi. 

Tessa Grattonová: Strážkyňa krvi (7.10.)
Pre Mab Prowdovú sú čary rovnako prirodzené ako dýchanie. Život bez nich si nevie ani len predstaviť, hoci to znamená pravidelne si ubližovať, aby získala dosť krvi na mágiu. Býva uprostred divej prírody, ďaleko od mestského ruchu, a už v mladom veku má zodpovednú úlohu starať sa ako budúca diakonka o rozvetvenú rodinu krvavých čarodejníkov. Jej pokojný život sa však náhle zmení, keď sa rozhodne preskúmať tajomstvo ruží v záhrade.Will Sanger, poznačený náhlou smrťou milovaného brata, sa rozhoduje, čo ďalej po skončení strednej školy. Rodina od neho očakáva kariéru vo vojenskom námorníctve, ale on sám ešte nevie, kým a čím chce v živote byť. A hoci okolie v ňom po záchrane dievčaťa pred utopením vidí hrdinu, sám si nepripadá ničím výnimočný. Jedného dňa za bizarných okolností stretne Mab, dievča, ktoré je úplne iné ako spolužiačky, magicky záhadné, zato však odhodlané plniť svoje neuveriteľné poslanie aj za najvyššiu cenu, a všetko je odrazu inak.

Pokračujeme vo vydavateľstvom Fortuna Libri a konkrétne druhým pokračovaním Rádu temnoty.

Philippa Gregory - Deti búrky (15.10.)
LUCA S IZOLDOU SA OCITNÚ UPROSTRED OBROVSKÉHO CHAOSU. AK CHCÚ PREŽIŤ, MUSIA SA SPOLIEHAŤ JEDEN NA DRUHÉHO A NA SVOJICH PRIATEĽOV ISHRAQ A FREIZEHO. Taliansko roku 1453. Luca s Izoldou sa dostávajú do malej rybárskej dediny, v ktorej sa nečakane strhne sled nepochopiteľných a desivých udalostí a Lucovou úlohou je odhaliť ich. Spoločné putovanie po kresťanskom svete mladých ľudí čoraz väčšmi zbližuje. Namiesto pokojnej plavby do Splitu ich čaká stretnutie s detskou križiackou výpravou a tajomným Johannom, obrovská prívalová vlna a vyšetrovanie detí búrky, čiže čarodejníc, čo na dedinu privolali záhubu. V druhej knihe série Rád temnoty sa stupňuje napätie a tajomstvá vychádzajú na svetlo sveta.

A poslednými knižkami tohto mesiaca sú novinky z CooBoo-a. 

David Levithan - Den co den (14.10.)
Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Wendy Higgins - Svůdné zlo (28.10)
Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů – potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?

Októbrových noviniek je teda naozaj veľa. Ja len verím, že sa k väčšine časovo dostanem, pretože by som si ich nechcel nechať ujsť. A ako ste na tom vy? Alebo nebodaj čítate knižku, o ktorej by ste sa chceli so mnou podeliť? Priestor máte ako vždy v komentoch :)

9 komentárov:

 1. Tento mesiac je proste na knihy úžasný :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musíme sa predzásobiť na ďalšie mesiace :D

   Odstrániť
  2. No veď, ako by to bolo knihomolenie :D

   Odstrániť
 2. Predvčerom som si na Buxe objednávala knihy a už by som si chcela znova nejaké kúpiť. Neznášam pozeranie noviniek, pretože viem, že sa bude môj zoznam kníh, ktoré chcem raz mať, iba enormne zvyšovať :D Z toho teda nie som dvakrát nadšená :D
  Svůdné zlo si idem doplniť do dnešného wishlistu. Ďakujem, že si mi ju pripomenul :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A aké si si nakúpila? Nech sa inšpirujem :)

   Odstrániť
  2. Ani jedna z kníh nie je YA, tak neviem, či ťa inšpirujem :) Sú to tieto knihy: Hlbšie ako mŕtvi, Žena v klietke, Hra (bola to kniha dňa) a Nevinní zmätkári.

   Odstrániť
  3. Nevinných zmätkárov som čítal :)
   No nič, aj tak vďaka :)

   Odstrániť
 3. Štyri z týchto kníh mám na svojom wishliste a veľmi sa na ne teším. Ale zabudol si na Bohov Olympu a na tých sa teším úplne najviac :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nezabudol, schválne som tam dal odkaz na všetky :) je ich veľa a nechcel som vás toľkými zahltiť :D :)

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.