štvrtok 2. januára 2014

JANUÁROVÉ knižné novinky


Ako každý mesiac, aj teraz som si pre vás pripravil stručný prehľad toho, na čo sa môžete tento mesiac tešiť. U mňa na zozname určite nechýba Beznádejná, Prekroč svoj tieň alebo Fenomén

Marie Lu - Fenomén (Legenda #3)
June a Day priniesli pre národ Republiky obrovské obete – obetovali veľa jeden pre druhého – a teraz sa ich krajina ocitla na pokraji zániku. June sa dostala do najvyšších politických kruhov ako Vodcova Principálka a Day prijal lukratívnu ponuku v armáde. Krátko pred podpisom mierovej zmluvy vypukne v Kolóniách nákaza a hrozí, že pohraničné mestá sa zasa ocitnú vo vojne. Ak chce June zachrániť životy tisícok ľudí, musí požiadať milovaného človeka o veľkú obeť. Záverečná časť trilógie. 
Vychádza 13.januára vo vydavateľstve COOBOO. 

Colleen Hooverová - Beznádejná
Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala. Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? 
Vychádza 21. januára vo vydavateľstve IKAR. 

Katie Mcgarryová - Překroč svůj stín
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, svět se jí obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín.
Vychádza 22.januára vo vydavateľstve COOBOO. 

Susan Ee - Pád anjelov (Pád anjelov #1)
Už je to šesť mesiacov, čo anjeli apokalypsy zostúpili z neba, aby zničili svet. Za bieleho dňa panujú v San Franciscu pouličné gangy, v noci strach a beznádej. Počas jednej z takých nocí légia anjelov unáša bezbranné dievčatko a jej sedemnásťročná sestra Penryn sa rozhodne, že urobí čokoľvek, aby ju zachránila...
Knižka by mala vyjsť 20.januára vo vydavateľstve Motto Young.

To by malo byť na január všetko. Na ktoré zo spomenutých sa tešíte vy? 

6 komentárov:

 1. Pushing the Limits je perfektná kniha, Šampión tak na to sa teším. Beznájdená deto. A to posledné, tak na to som akurát dnes počula šialene dobré recenzie, tak uvidíme :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Prekroč svúj stín vyzerá fakt dobre, a takisto aj á prvá kniha.. s tou sériou som ešte nemala česť sa spoznať no mám pocit, že by sa to oplatilo :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No ja už sa neviem dočkať na februárové novinky, konkrétne na Mesto padlých anjelov ^-^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A takisto aj Upírska akadémia a Jazdci časom.. :) Bude to super mesiac :)

   Odstrániť
 4. Ja sa už teším na Šampióna a na anjelov, Pushing the limits som už čítala. Jednotka je super, ale dvojka ma nebavila.

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.