sobota 1. februára 2014

Februárové knižné novinky

Čaveloo, gumkáči! :) Január je za nami, na dvere búcha februáris, a tak prichádzam aj ja s dávkou knižných noviniek, ktoré by vás mohli zaujať. Dúfam, že ste včera priniesli domov solídne vysvedčká, to len tak btw... Bo vydavateľstvá opäť pripravujú pekné kúsky, ktoré by bola škoda nemať na svojej poličke. :-)) 

Lisa McMann - Prekliate mesto (4.2.)
Cryer's Cross je mestečko, kde sa takmer nič nedeje... až do chvíle, keď sa bez stopy stratí jedna študentka miestnej školy. Kendall Fletcherová sa s ňou príliš nepoznala, ale keď zmizne aj jej najlepší kamarát Niko a Kendall začne počuť jeho hlas, má strach, či náhodou nezošalela. V mestečku Cryer's Cross sa deje niečo neprirodzené a Kendall musí odhaliť dlho skrývané tajomstvá jeho obyvateľov...

Keď už spomínam Vydavateľstvo Fragment, rovno vám poviem aj o ich jarnom katalógu, ktorý som predvčerom zdieľal na FB, no niektorí ste príspevok mohli prehliadnuť. Edičák, mimochodom plný noviniek, na ktoré sa veeľmi teším, môžete nájsť na tejto adrese

Victoria Schwabová - Archiv (19.2.)
Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…

Tamina Berger - Dotyk smrti (18.2.)
Sedemnásťročná Theresa neverí, že jej najlepšia priateľka Júlia spáchala samovraždu alebo mala nehodu. Je si istá, že na moste, z ktorého podľa polície spadla alebo skočila, nebola sama. Niekto bol s ňou - a strčil ju.
No kto? Žeby záhadný Leon, ktorý Júliu prenasledoval na každom kroku? Theresa začne pátrať na vlastnú päsť a zistí veci, o ktorých by azda radšej nevedela... Trilery sú určené pre všetkých milovníkov napätia, tajomstva a záhad je určená nová edícia psychologických trilerov. Popri fantasy literatúre rozprávajúcej príbehy upírov, drakov, čarodejníc a ďalších nadprirodzených bytostí prejavujú čitatelia stále väčší záujem o romány zasadené do reálneho sveta. Lákajú ich obyčajní hrdinovia s ich každodennými problémami, radosťami a tajomstvami.

J.K.Rowlingová - Volanie kukučky (20.4.)
Keď sa slávna modelka Lula Landry vrhne dolu zo svojho zasneženého balkóna v londýnskej štvrti Mayfair, vyšetrovatelia rýchlo usúdia, že šlo o samovraždu. Prípad sa zdá byť uzavretý. Lulin brat má však stále isté pochybnosti. A najatý súkromný detektív má za neho odhaliť pravdu. Cormoran Strike je vojnový veterán, ktorý si z Afganistanu odniesol ťažké zranenie aj jazvy na duši. Počas riešenia prípadu preniká do sveta distingvovaných mladých mužov a krásnych zvodných žien, prichádza na desivé súvislosti a sám sa ocitá v smrteľnom nebezpečenstve. Tento napínavý kriminálny román pôsobivo zobrazuje atmosféru veľkomestského Londýna - od ospalého pokoja ulíc vo štvrti Mayfair po zabudnuté krčmičky v East Ende a čulý ruch v Soho.

Richelle Mead - Upírska akadémia 3 (24.2.)
Najlepšia upírska séria. Rose vie, že láska medzi strážcami je zakázaná. Jej najlepšia priateľka Lissa, posledná dragomírovská princezná, musí byť pre ňu vždy číslo jeden. Keď však ide o božského Dimitriho Belikova, pravidlá neplatia. Hoci to znamená klamať Lisse a ohroziť ich dlhoročné priateľstvo. Odkedy Rose zabila prvého strigoja, niečo sa v nej zmenilo. Myseľ jej zahaľuje temnota a duchovia ju varujú pred nesmrteľnými nemŕtvymi. V bitke ako z najhorších nočných môr si Rose bude musieť vybrať medzi životom, láskou a dvoma ľuďmi, na ktorých jej záleží najviac.
Z vydavateľstva Slovart boli niektoré februárové novinky presunuté (Mesto padlých anjelov - marec, Sabriel a Jazdci časom 3 - apríl), no na dobré sa oplatí čakať :)). 

5 komentárov:

 1. Super knižky vyjdú. Už sa strašne teším :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Teď jsem výjimečně ráda za to, že jsem Češka, a že u nás alespoň dvě knihy, u kterých jsem si 100% jistá, už vyšly. (I když slovenština a čeština není zas takový rozdíl, takže nic nebránilo tomu, aby si člověk knihu přečetl už dříve) Ale musím říct, že u Vampýrské akademie má Slovensko hezčí obálku. :))
  Jinak to jsou únorové krásky. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na Archiv a Volání kukačky se moc těším. =)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Asi najviac ma láka Volanie Kukučky a Prekliate mesto :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.