štvrtok 8. mája 2014

Na Slovensko mieri PROZRETEĽNOSŤ

O viac ako týždeň do novej edície YOLi, ktorú má pod taktovkou vydavateľstvo Ikar, k Polozlému pribudne Prozreteľnosť.  YOLi sa riadi heslom Na krídlach príbehov, keďže je určená dospievajúcim čitateľom v rozpätí približne 13-21 rokov, ktorí majú svoj život pred sebou - a je len na ich, kam svoje krídla nasmerujú. 

Autorský titul tentokrát patrí úspešnej Jamie McGuire, od ktorej ste si v slovenčine mohli prečítať knihy Krásna katastrofa s pokračovaním Chodiaca katastrofa. Obe spomenuté knihy vo svete zožali veľký úspech a Krásna katastrofa sa statočne držala na rebríčkoch New York Times bestsellerov. Rovnako sa priazne čitateľov dočkali aj v našich končinách. Keďže ma obe nadchli, patrím aj ja medzi nedočkavých čakateľov a som veľmi zvedavý, čo prinesie jej ďalší spisovateľský počin. Pustím sa doň v najbližších dňoch, takže čoskoro môžete očakávať recenziu. No späť k Prozreteľnosti ako takej. V čom vlastne spočíva jej príbeh? 

Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka Jareda. Čoskoro sa ale ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné a netrvá dlho, kým medzi nimi preskočí iskra. Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku. Hoci to znie neuveriteľne, jej otec sa zaplietol sa do nebezpečnej hry s peklom. Nina spočiatku nemá potuchy, o čo ide, no ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo.

Prozreteľnosť je naplánovaná na 20.máj, no dovtedy budete mať priestor ju lepšie spoznať. Dnes vám urobím slinu v podaní ukážky jedenástich strán, ktoré by vás mohli nabudiť do čítania. A ak by ste boli nedočkaví a chceli si ju prečítať medzi prvými, svoju kópiu si môžete zarezervovať v predpredaji na stránkach bux.sk.


3 komentáre:

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.