štvrtok 26. júna 2014

Knihy, ktoré sú stvorené pre leto

Hoci zajtra väčšina z nás dostane vysvedčenie a začne si oficiálne užívať leto, počasie vonku sa mení veľmi nesmelo. Nedokážem tomu ani veriť - že ma čakajú dva mesiac bez stresu a dní, kedy som ráno ani nevedel, ako sa volám. Snaha sa však vyplatila a opäť si - aj keď sa nechcem veľmi chvastať - zajtra prevezmem pamätný list za vynikajúce študijné výsledky. Určite veľa z vás dostane od rodkáčov darček sa vysvedčenie a ak ešte nemáte jasno v tom, čo si priať, je pravá chvíľa to zmeniť! O chvíľu vám predstavím pár knižiek, ktoré boli priam stvorené na dovolenku a horúce dni. Pohodovky, oddychovky a všetky knihy, ktoré máme v lete tak veľmi radi! 

Amy a Roger - Na cestě & Leto na druhý pokus
Keď si prezerám knihy, ktoré majú cez prázky vyjsť, najväčšiu letnú hitovku vidím v knihe od Morgan Matsonovej, autorky Amy a Rogera. V júli ku nej pribudne Leto na druhý pokus, ktoré si určite chcem prečítať. To mi napovedá, že som jej predošlú knihu ešte nečítal, no to sa čoskoro zmení. Čo o nej povedala Stormy

Na ceste je letná oddychovka, v ktorej sa okrem radosti, šťastia a občasných banálnych problémov stretnete i s trochu vážnejšími. Ak do toho celého pôjdete s otvorenou mysľou, niet dôvodu, prečo by vás kniha mala sklamať. Na horúce teplé dni je ako stvorená – vychladená limonáda do ruky, slnečné okuliare, vyvaliť sa v záhrade, na balkóne alebo na kúpalisku (či dokonca na roadtripe vzadu v aute?) a užívať si slniečko. Morgan Matson vie písať a dokáže vás nenútene vtiahnuť do svojho sveta. Stačí sa uvoľniť, dovoliť jej to a všetko bude dokonalé.

Odviaž sa! Môj bláznivý denník
Ďalšou zaujímavou knihou je Odviaž sa! - Môj bláznivý denník. Môžem vás ubezpečiť, že je to poriadne šialená kniha - ak vôbec toto čudo možno nazvať knihou. Jedná sa o denník, ktorý vám bude dávať úlohy, prikáže vám, aby ste ho hodili o stenu, počmárali fixkou či obliali kávou. Jedno je jasné - určite sa nebudete nudiť - preto sa netreba netreba báť zobrať pero, pastelky a poriadne sa vyšantiť! V týchto dňoch spustilo YOLi kampaň a ak ste z Bratislavy, mohli ste si všimnúť v Auparku menšiu akciu, ktorá bola venovaná práve bláznivému denníku. O chvíľu sa jeho majiteľom stanem aj ja a už sa teším, čo všetko s ním "zažijem". Určite vás budem informovať :-). Len pre zaujímavosť, Wreck This Journal sa stal fenoménom po celom svete a čoskoro vyjde aj v českom preklade. Viac infošiek a súťaží, ktoré sú s denníkom spojené, nájdete na oficiálnej stránke

Upírska akadémia - Krvavý sľub
A ak sa budete chcieť v lete trochu schladiť, odporúčam štvrtý diel Upírskej akadémie, ktorý práve dorazil do kníhkupectiev. Opäť o niečo tučnejší než predošlé tri sestry. Veľmi sa naň teším, určite dám vedieť, ako sa mi páčil. A čo si o ňom myslí E_V_E? 
Celá kniha je omnoho temnejšia a smutnejšia, poznačená smrťou milovaných a snahou prežiť boj o život. Zároveň má cieľ a autorka vhadzuje čitateľovi do cesty nové postavy a s nimi tajomstvá a malé detaily, ktoré sa nakoniec ukážu ako veľmi dôležité. Autorka dokonale všetko zladila a aj keď som sa na ňu veľmi často hnevala a nechápala, prečo to takto vymyslela, dokázala ma upútať a udržať si moju pozornosť. Táto séria je naozaj jedna z najlepších. Odporúčam!
(E_V_E, Read like me)

Ostáva mi popriať vám, aby ste si užili začiatok leta, domov doniesli vysvedčenie, ktoré rodičov aspoň trochu poteší, a aby ste sa radovali sa z voľna! Do čítania, kamoši!

6 komentárov:

 1. Odviaž sa si idem kúpiť v utorok do Martinusu :3 teda, bolo by to aj skôr, lebo sa neviem dočkať, ale kalendárik.. :D Určite si chcem prečítať aj "Matsonovky" keďže som zatiaľ nečítala ani jednu. A s tým počasím.. už by sa to mohlo unormálniť :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale budúci týždeň má už byť krajší, tak hádam :))
   Daj vedieť potom, ako sa zabávaš s denníkom :)

   Odstrániť
 2. Mne sa k letu strašne viaže Anna zo zeleného domu :D. Nemôžem si pomôcť... :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Už len čakám kedy mi UA 4 príde :). A roadtrip Rogera a Amy ma fakt láka :).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Amy a Rogera by som si chcela prečítať aj ja. Možno raz :D

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.