Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - JÚL

Mesačnú chvastačku vytvorila Judit

V júli sa mi podarilo nahromadiť 5 kníh, čo vzhľadom na prázdniny nie je extra veľký počet. Dal som si však predsavzatie, že budem čo najmenej sedieť doma, že leto strávim s kamarátmi a nie za počítačom, čo sa mi aspoň z časti snaží plniť - a okrem toho som opäť našiel zopár skvelých knižných kúskov... 

Po dlhej dobe a čakaní na výpredaj sa mi konečne podarilo zaobstarať si staršie knihy z vydavateľstva Ikar - Štatistickú pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad, ktorú mi poslala Kika z Our Universe of Books a Ty proti mne od báb z Our Little Library. Uskutočnil som teda menší výmenný obchod a zbavil sa knižiek, ktoré sa mi až tak veľmi nepáčili. Štatistická pravdepodobnosť bola fajn a určite si ju užijú tí, ktorí od knihy nebudú veľa čakať, pretože ide o naozaj jednoduché čítanie. Ty proti mne na mňa zatiaľ čaká. :-)

Ďalej to bol Ranč na Červenom vrchu, ktorý som čítal počas mini-dovolenky v Podhájskej. Recenziu si môžete prečítať na tejto adrese. Ďalšou v poradí bol epický roadtrip Amy & Roger - Na cestě, ktorý odporúčam každému, kto je naladený na leto, cesty a kto má rád niečo nové. Recenzia tu. Ako posledná mi v júli dorazila Slza, ktorú vydal Ikar v edícii YOLi. Knižku som dočítal pred pár hodinami a cez víkend sa určite môžete tešiť na recenziu. Slza síce nie je svetoborné čítanie, no môže si nájsť ľudí, ktorým sa bude páčiť.

To je z mojich úlovkov všetko. Myslím, že august bude o niečo silnejší, chystajú sa pre nás riadne pecky, aj keď väčšina z nich vyjde až na konci mesiaca. Najmä AlbatrosMedia a CooBoo sa poriadne rozšantili a už zajtra vám porozprávam o knihách, na ktoré sa môžete tešiť budúci mesiac.

A čo pribudlo do knižnice vám? Pochváľte sa! Alebo napíšte o knihe, s ktorou ste dovolenku trávili vy. Chystá sa na nás horúci víkend, tak si ho určite užite! Vidíme sa pri augustových novinkách! :-)

Komentáre

 1. Krásne knižky a Štatistickú pravdepodobnosť lásky by som si aj ja rada prečítala, ale zatiaľ som nemala možnosť, keďže mám čo čítať celé leto. :)
  Ja som zatiaľ cez leto dočítala posledné dve knihy Bedárov a prečítala knihy Obchod na Korze, Jindřich V., Čený jestřáb sestřelen, Prvých 100, Posledná pieseň a aktuálne čítam Útočisko, ktoré snáď dočítam ešte dnes v noci. :)
  A do knižnice mi pribudli Jana Eyrová, Konverzácia angličtiny, Prvých 100, Jindřich V. a Pride and Prejudice od Jane Austenovej v angličtine. :3 :)
  music-escapefromreality.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvých 100 som čítal, ak sa ti knižka páčila, určite si pozri aj seriál :)

   Odstrániť
  2. Seriál, ktorý bol naprosto bombový, som videla ešte skôr, ako som si prečítala knihu. :D Fuj mi! :D Ale napriek tej akčnosti v seriáli, sa mi kniha aj tak páčila. :)

   Odstrániť
 2. Skvelé prírastky :) Slza prišla aj mne a vyzerá skvelo, tak som zvedavá, čo na ňu povieš :D Ja dúfam, že čo najskôr prečítam Červenú pyramídu a pustím sa do Slzy :) Ranč na Červenom vrchu by som si prečítala :) Vyzerá to strašne zaujímavo, i keď posledná autorkina kniha (Prozreteľnosť) ma dosť sklamala :)
  No na dovolenke som nebola a ani nejdem :D Ale na chate som rozčítala Posla od Markusa Zusaka :D Vyzeralo to zaujímavo, ale keď som prišla domov a uvidela dva balíčky, tak som sa proste musel pustiť do Riordana :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvá polovica Slzy - strašne fajn, potom už o kúsok slabšia.
   Ranč bol úplne iný ako Prozreteľnosť, predsa len to bola jedna z nových McGuire kníh, navyše Prozreteľnosť je jej debut, v ktorom ešte nebola vypísaná. :)

   Odstrániť
 3. Úžasné přírůstky! Já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mám do Slzy jít nebo ne... :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže