pondelok 1. septembra 2014

Holly Goldbergová Sloanová: "Píšte od srdca!"

Ak pozorne sledujete tento blog, určite ste zachytili moje ódy na Šťastnú sedmičku. Dielo, ktoré si ma neskutočne získalo - svojou krásou, jednoduchosťou a peknými myšlienkami. Willow je malý génius - má dvanásť, miluje rastliny a medicínu. Spolužiaci ani učitelia jej nerozumejú a jedinými ľuďmi, ktorí majú pre ňu pochopenie, sú adoptívni rodičia. Keď však zahynú pri tragickej nehode, osud malej Willow môže byť v ohrození... Šťastná sedmička je dokonalé dielo a o to viac ma teší, že sa mi podarilo s Holly Godbergovou Sloanovou, autorkou tejto knihy, skontaktovať. Je to veľmi milá pani, čo rozhodne uvidíte aj v jednotlivých odpovediach. Ak ste o Šťastnej sedmičke ešte nepočuli, alebo jej kúpu zvažujete, určite si prečítajte moju recenziu :-). 

Veľa blogerov píše vlastné knihy. Čo považujete za najväčšie čaro písania?
Blogeri zbožňujú príbehy a čítanie. A to sú dve najväčšie vlastnosti spisovateľov. Každý bloger je zároveň autorom, takže ďalším krokom je naučiť sa vyrozprávať príbehy, ktoré sú dlhšie. Zbožňujem byť autorkou. Mám vo svojom živote množstvo slobody a pestrosti. Je to však život s množstvom neznáma, počtom vzostupov a pádov, no napĺňa ma to. 

Množstvo spisovateľov radí začínajúcim autorom, čomu by sa mali pri písaní vyhnúť. Máte pre nich nejaké vlastné rady? 
Myslím si, že autori by mali začať v prvom rade tým, že si nájdu tému, ktorá im bude blízka a o ktorej sa im bude ľahko písať – nie takú, ktorá sa bude páčiť editorom a kníhkupcom. Vydavatelia vždy hľadajú niečo nové, svieže a mladícke. Takže myslím, že mojou radou je: píšte od srdca!


Bolo pre vás ťažké napísať Šťastnú sedmičku? 
Niektoré časti Šťastnej sedmičky boli ťažké, pretože témou je strata. Jeden z mojich blízkych priateľov zomrel na rakovinu a môj prvý manžel umrel pri plávaní v oceáne. Vo svojom živote som zažila množstvo strát a chcela som sa s nimi podeliť. Rozhodla som sa napísať o niečom podobnom knihu.

Hlavnou hrdinkou je malý génius. Kde ste našli inšpiráciu pre napísanie tohto románu? Je vám Willow v niečom podobná? 
Obaja moji synovia navštevovali školu pre nadané deti a obidvaja majú radi matematiku – ako aj môj otec. Zaujali ma ich spolužiaci. Boli čudákmi v mnohých veciach. Našťastie, každý je niečím iný. Rozhodla som sa o týchto deťoch napísať príbeh a tu sa narodila malá Willow. 

Vaša kniha vyšla na Slovensku len pred dvoma týždňami. Pracujete práve na niečom novom? Povedzte nám o tom trochu viac. 
Pred niekoľkými rokmi som napísala knihu, ktorej názov bol I’LL BE THERE (Budem tam). Moja posledná kniha sleduje ten istý príbeh a nesie titulok JUST CALL MY NAME (Povedz moje meno). Neviem, či I’LL BE THERE vyšlo na Slovensku, no som presvedčená, že by sa vám páčilo. Obe knihy sú plné napätia a čitatelia ich považujú za „obracače strán“. I’LL BE THERE bolo navyše zvolené za najlepšie preloženú knihu roka v Holandsku a Belgicku. 

Ďakujem, že si sa so mnou spojil a podporuješ ma v mojej práci. A taktiež píšeš o ďalších autoroch. To sa dnes veľmi cení. Veľa šťastia, Holly.

8 komentárov:

 1. Wau, krásny článok, Holly vyzerá naozaj strašne milo :) Už sa teším na Šťastnú sedmičku! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dúfam, že u nás preložia aj ostatné knižky.. Šťastná sedmička bola naozaj krásna kniha a zaradila sa medzi moje najobľúbenejšie :).

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ok, keď mi konečne príde výplata, viem na čo ju miniem.. :D
  Veľmi milá pani :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Holly vyzerá veľmi milo a určite je to silná žena, teším sa na Sedmičku a neviem sa dočkať. Inak som plánovala spraviť rozhovor tiež, no predbehol si ma! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý rozhovor :) už sa teším kedy mi príde kniha :)
  Nechcel by si sa skontaktovať s Johnom? :D Myslím, že rozhovor s ním by mal veľký úspech :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobrý nápad, niekedy to možno vyskúšam :D

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.