sobota 13. septembra 2014

Vydajte sa na cestu do Papierových miest

Mnohí ste sa pred dvoma týždňami zapojili na Facebooku do hlasovania o obálku Papierových miest - novej knihy od Johna Greena, ktorá vyjde už o necelý mesiac aj v slovenskom preklade. A dokonca v dvoch edíciách! Dnes YOLi odkrylo výslednú obálku a okrem toho mám pre vás aj krátku ukážku.

John Green určite nie je neznámy pojem a jeho predošlé knihy Kam zmizla Aljaška a Na vine sú hviezdy vo svete spôsobili šialenstvo. Emócie, ktoré do svojich kníh vnáša, sú len ťažko opísateľné slovami a vždy chytia za srdce celý dav čitateľov. Keďže som jeho veľkým fanúšikom, doslova odpočítavam dni do vydania Papierových miest. A o čom táto knižka s krásnou obálkou vlastne je?  

Bláznivé dobrodružstvá Margo Rothovej sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka. Na gitare ju naučil hrať starký v polorozpadnutom dome, tri dni kočovala s cirkusantmi, lebo ich presvedčila, že by z nej mohla byť artistka a na koncert The Mallionaires sa dostala tak, že sa vydávala za basgitaristovu frajerku. Keď s ňou naozaj chcel chodiť, poslala ho kadeľahšie. Jej najneuveriteľnejšie príhody sa vždy ukázali ako skutočné... Do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiloval Quentin-Kvéčko Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Keď mu pojašená maturantka jednej noci vlezie do izby prezlečená za nindžu a odhodlaná vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty, Kvéčko neodmietne. Lenže na druhý deň je Margo preč a zanechá po sebe len indície určené  práve  jemu.  Vydáva sa na cestu plnú odbočiek, a čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú.

Papierové mestá (v paperbacku, ktorý bude pasovať k YOLi verzii Na vine sú hviezdy) vyjdu siedmeho októbra a v tej istý deň sa môžete tešiť aj na vydanie v tvrdej väzbe (s povestnou plackou Svetový bestseller), ktorá zas bude podobná prvému vydaniu "hviezd." Na knižku sa veľmi teším a určite si ju nenechám ujsť. A aby som vám priblížil, čo od nej môžete očakávať, mám pre vás prvú kapitolu z tejto knihy. Mňa ukážka nalákala a verím, že sa bude páčiť aj vám. Príjemné čítanie! :-)

2 komentáre:

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.