Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za október

Pomaly ale isto sa blížime k "dušičkám" (teda aspoň ja sa nesmierne teším na zopár dní voľna). Posledný týždeň bol pre mňa veľmi náročný - ako tretiaci sme robili imatrikulácie pre prvákov, a keďže bola moja trieda náročná na organizáciu, skoro všetko som mal na starosti ja. Viete si predstaviť, že som ani poriadne nevedel, kde mi hlava stojí. Do toho kopec písomiek a učenia, takže na knihy mi ostalo len minimum chvíľ. 

Tak či onak som si však našiel miesto pre dlho očakávané knižky, ktorými boli Papierové mestá a Radšej vždy. Na tieto som sa tešil už veľmi dlho a priam odpočítaval dni do ich vydania. Okrem nich som knižnicu obohatil o ďalšie tri diela, takže dokopy sa moja zbierka rozšírila o päť kúskov. Ako prvé ku mne dorazilo Zostaň so mnou v novej edícii. Knižku som čítal veľmi dávno, preto som si chcel osviežiť pamäť. Moje dojmy nájdete na tejto adrese. Krátko na to som prečítal druhý diel Lovu - Korisť a musím povedať, že som čakal trochu viac. Recenzia tu

Ďalej to boli už spomínané Papierové mestá, oddychovka, ktorá bola (podľa môjho názoru) o dosť odlišná od autorových predošlých diel. Viac sa dozviete v recenzii. Nemožno zabudnúť ani na Radšej vždy, ktoré som dočítal tento víkend a recenziu môžete očakávať koncom týždňa. Autorka ma prekvapila a hoci knižka neprekonala prvý diel, postavy mi prišli uvedomelejšie a dospelejšie. Určite odporúčam! A poslednou, ktorú som rozčítal dnes v čakárni u lekára, je Ako sa to všetko začalo od R. Schneiderovej. Podarilo sa mi prečítať iba pár strán, no príbeh ma už teraz zaujal.

A čo je nové u mňa? Okrem rozčuľovania sa nad tmou už o štvrtej poobede v podstate nič. To je aj dôvodom, prečo sú fotky knižiek také tmavé - a to boli fotené krátko po štvrtej hodine s použitím dvoch lámp :-D. Aj na vás pôsobí zimné obdobie tak pochmúrne? Čo sa týka nasledujúceho mesiaca, veľmi sa teším na Eleanor a Park (ukážka) a novú knihu od Colleen Hooverovej Život jedna báseň. Aký bol október u vás? K akým knižkám ste sa dostali? Vyjadrite sa v komentoch :)
Autorkou Mesačnej chvastačky je Judit

Komentáre

 1. Moc pekné kúsky :) ! Ja som sa takisto tešila na Papierové mestá a po prečítaní som bola maximálne spokojná. Niektorý Miesta trošičku skritizovali, že zaostávajú za ostatnými knihami od Greena, no ja nesúhlasím. Mne sa kniha páčila. Bola proste bláznivá a mala všetko čo mať mala. Ďalej som sa tešila na Zostaň so mnou, ktorú som si takisto zamilovala a dokonca ma rozplakala čo nestáva moc často :D. Akurát obzerám Radšej vždy.. vážne uvažujem, že by som sa pustila do Radšej nikdy. Kniha ma už dávnejšie zaujala, tak dúfam, že sa k nej niekedy dostanem :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miesta boli jednoducho iné, s tým súhlasím :) Ale nie každá kniha sa páči každému a tak to platí o všetkom :)
   Radšej vždy si určite prečítaj. Mne sa jednotka veľmi páčila a pokračovanie nesklamalo. :) Tiež to však bolo niečo iné, dospelejšie a vidno, že autorka vyzrela. Aj keď na mňa "čarovnejšie" pôsobila prvá časť...:)

   Odstrániť
 2. Štyri z nich mám aj ja v mojej chvastačke (keď sa mi ju uráči natočiť) a Ako sa to všetko začalo vyzerá fakt dobre :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. premýšľam nad kúpou Život jedna báseň a Eleanor a Park, aj keď viem, že EaP bude mať polovica mojich spolužiačiek :D. Na Hooverovú som zvedavá, aj keď som od nej čítala Beznádejnú a páčila sa mi, no nie je to môj žáner, ja radšej fantasy alebo sci-fi(: No naozaj uvažujem, že si to kúpim a uvažujem aj nad tým, že prestanem chodiť na knižné blogy, lebo ma navnadíte všetci dokopy na ďalších milión kníh a ešte ďalších milión si chcem kúpiť :D. Upírska akadémia, čakaj...
  A čo sa týka októbra, prečítala som pár strán z Hry o tróny, ale akosi mám náladu na niečo ľahšie, tak som zaseknutá na 30-40. strane :D. Okrem toho som čítala aj Zostaň so mnou a čakala som oveľa oveľa oveľa viac! Akosi ešte stále nechápem, ako môžu byť z toho ľudia na mäkko... A nemôžem zabudnúť na Šťastnú sedmičku, ktorá sa nalepila na môj zoznam "knihy, ktoré milujem a rozprávam o nich všade kde sa dá". Toto je môj útly zoznam kníh za október, ktoré si pamätám, ale k počtu kníh sa podpísala škola no :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zamiloval som si knihy od Colleen Hooverovej. :) Takže nepochybujem, že to bude pecka :D
   Zostaň so mnou bolo vydané dááávno, aj ja som bol z tejto knižky pred pár rokmi paf, ale keď som ju čítal teraz, tak som ju zaradil iba medzi lepšie knihy. To prvotné nadšenie, že patrí medzi moje TOP knihy, opadalo. :) A Šťastná sedmička bolo neskutočné dielo, s tým s tebou súhlasím :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

RECENZIA: Crowfieldska kliatba (Pat Walsh)

Predstavte si rozprávku zasadenú  do Vianoc. Predstavte si dobre  vytvorené charaktery a magické bytosti...  Predstavte  si  Crowfieldsku kliatbu.  Will vie o tajomstve. Ďaleko v lese, niekde za opátstvom, v ktorom žije, je hrob. A pod snehom leží niečo, čo malo žiť naveky. Ale Will nie je jediný, kto o tom vie. Niekto ďalší ho pozoruje... Vo Willovom svete ožíva stredoveká mágia, lesní ľudia, zvláštni svätci, aj kliatby a povery dávnoveku. Chcete vedieť, čo sa stane, keď pochováte anjela? Radšej však nečítajte potme. Vianočných rozprávok je veľmi veľa. Či sú ich hlavnými postavami škriatkovia,  snehuliaci alebo Santa Clausovia, všetky sa sústreďujú najmä na deti a ich fantazijný svet. Aj Crowfieldska kliatba je určená deťom, no pri čítaní si na svoje prídu aj dospelí. Veľkým pozitívom na tejto knihe je jej krátky rozsah, nie veľmi zložitý dej, ale i napriek tomu zaujímavý a pútavý príbeh s úžasnou vianočnou atmosférou. Dej je zasadený do Crowfieldskeho opátstva zasneže