utorok 28. októbra 2014

Mesačná chvastačka za október

Pomaly ale isto sa blížime k "dušičkám" (teda aspoň ja sa nesmierne teším na zopár dní voľna). Posledný týždeň bol pre mňa veľmi náročný - ako tretiaci sme robili imatrikulácie pre prvákov, a keďže bola moja trieda náročná na organizáciu, skoro všetko som mal na starosti ja. Viete si predstaviť, že som ani poriadne nevedel, kde mi hlava stojí. Do toho kopec písomiek a učenia, takže na knihy mi ostalo len minimum chvíľ. 

Tak či onak som si však našiel miesto pre dlho očakávané knižky, ktorými boli Papierové mestá a Radšej vždy. Na tieto som sa tešil už veľmi dlho a priam odpočítaval dni do ich vydania. Okrem nich som knižnicu obohatil o ďalšie tri diela, takže dokopy sa moja zbierka rozšírila o päť kúskov. Ako prvé ku mne dorazilo Zostaň so mnou v novej edícii. Knižku som čítal veľmi dávno, preto som si chcel osviežiť pamäť. Moje dojmy nájdete na tejto adrese. Krátko na to som prečítal druhý diel Lovu - Korisť a musím povedať, že som čakal trochu viac. Recenzia tu

Ďalej to boli už spomínané Papierové mestá, oddychovka, ktorá bola (podľa môjho názoru) o dosť odlišná od autorových predošlých diel. Viac sa dozviete v recenzii. Nemožno zabudnúť ani na Radšej vždy, ktoré som dočítal tento víkend a recenziu môžete očakávať koncom týždňa. Autorka ma prekvapila a hoci knižka neprekonala prvý diel, postavy mi prišli uvedomelejšie a dospelejšie. Určite odporúčam! A poslednou, ktorú som rozčítal dnes v čakárni u lekára, je Ako sa to všetko začalo od R. Schneiderovej. Podarilo sa mi prečítať iba pár strán, no príbeh ma už teraz zaujal.

A čo je nové u mňa? Okrem rozčuľovania sa nad tmou už o štvrtej poobede v podstate nič. To je aj dôvodom, prečo sú fotky knižiek také tmavé - a to boli fotené krátko po štvrtej hodine s použitím dvoch lámp :-D. Aj na vás pôsobí zimné obdobie tak pochmúrne? Čo sa týka nasledujúceho mesiaca, veľmi sa teším na Eleanor a Park (ukážka) a novú knihu od Colleen Hooverovej Život jedna báseň. Aký bol október u vás? K akým knižkám ste sa dostali? Vyjadrite sa v komentoch :)
Autorkou Mesačnej chvastačky je Judit

6 komentárov:

 1. Moc pekné kúsky :) ! Ja som sa takisto tešila na Papierové mestá a po prečítaní som bola maximálne spokojná. Niektorý Miesta trošičku skritizovali, že zaostávajú za ostatnými knihami od Greena, no ja nesúhlasím. Mne sa kniha páčila. Bola proste bláznivá a mala všetko čo mať mala. Ďalej som sa tešila na Zostaň so mnou, ktorú som si takisto zamilovala a dokonca ma rozplakala čo nestáva moc často :D. Akurát obzerám Radšej vždy.. vážne uvažujem, že by som sa pustila do Radšej nikdy. Kniha ma už dávnejšie zaujala, tak dúfam, že sa k nej niekedy dostanem :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miesta boli jednoducho iné, s tým súhlasím :) Ale nie každá kniha sa páči každému a tak to platí o všetkom :)
   Radšej vždy si určite prečítaj. Mne sa jednotka veľmi páčila a pokračovanie nesklamalo. :) Tiež to však bolo niečo iné, dospelejšie a vidno, že autorka vyzrela. Aj keď na mňa "čarovnejšie" pôsobila prvá časť...:)

   Odstrániť
 2. Štyri z nich mám aj ja v mojej chvastačke (keď sa mi ju uráči natočiť) a Ako sa to všetko začalo vyzerá fakt dobre :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. premýšľam nad kúpou Život jedna báseň a Eleanor a Park, aj keď viem, že EaP bude mať polovica mojich spolužiačiek :D. Na Hooverovú som zvedavá, aj keď som od nej čítala Beznádejnú a páčila sa mi, no nie je to môj žáner, ja radšej fantasy alebo sci-fi(: No naozaj uvažujem, že si to kúpim a uvažujem aj nad tým, že prestanem chodiť na knižné blogy, lebo ma navnadíte všetci dokopy na ďalších milión kníh a ešte ďalších milión si chcem kúpiť :D. Upírska akadémia, čakaj...
  A čo sa týka októbra, prečítala som pár strán z Hry o tróny, ale akosi mám náladu na niečo ľahšie, tak som zaseknutá na 30-40. strane :D. Okrem toho som čítala aj Zostaň so mnou a čakala som oveľa oveľa oveľa viac! Akosi ešte stále nechápem, ako môžu byť z toho ľudia na mäkko... A nemôžem zabudnúť na Šťastnú sedmičku, ktorá sa nalepila na môj zoznam "knihy, ktoré milujem a rozprávam o nich všade kde sa dá". Toto je môj útly zoznam kníh za október, ktoré si pamätám, ale k počtu kníh sa podpísala škola no :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zamiloval som si knihy od Colleen Hooverovej. :) Takže nepochybujem, že to bude pecka :D
   Zostaň so mnou bolo vydané dááávno, aj ja som bol z tejto knižky pred pár rokmi paf, ale keď som ju čítal teraz, tak som ju zaradil iba medzi lepšie knihy. To prvotné nadšenie, že patrí medzi moje TOP knihy, opadalo. :) A Šťastná sedmička bolo neskutočné dielo, s tým s tebou súhlasím :)

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.