Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za október

Pomaly ale isto sa blížime k "dušičkám" (teda aspoň ja sa nesmierne teším na zopár dní voľna). Posledný týždeň bol pre mňa veľmi náročný - ako tretiaci sme robili imatrikulácie pre prvákov, a keďže bola moja trieda náročná na organizáciu, skoro všetko som mal na starosti ja. Viete si predstaviť, že som ani poriadne nevedel, kde mi hlava stojí. Do toho kopec písomiek a učenia, takže na knihy mi ostalo len minimum chvíľ. 

Tak či onak som si však našiel miesto pre dlho očakávané knižky, ktorými boli Papierové mestá a Radšej vždy. Na tieto som sa tešil už veľmi dlho a priam odpočítaval dni do ich vydania. Okrem nich som knižnicu obohatil o ďalšie tri diela, takže dokopy sa moja zbierka rozšírila o päť kúskov. Ako prvé ku mne dorazilo Zostaň so mnou v novej edícii. Knižku som čítal veľmi dávno, preto som si chcel osviežiť pamäť. Moje dojmy nájdete na tejto adrese. Krátko na to som prečítal druhý diel Lovu - Korisť a musím povedať, že som čakal trochu viac. Recenzia tu

Ďalej to boli už spomínané Papierové mestá, oddychovka, ktorá bola (podľa môjho názoru) o dosť odlišná od autorových predošlých diel. Viac sa dozviete v recenzii. Nemožno zabudnúť ani na Radšej vždy, ktoré som dočítal tento víkend a recenziu môžete očakávať koncom týždňa. Autorka ma prekvapila a hoci knižka neprekonala prvý diel, postavy mi prišli uvedomelejšie a dospelejšie. Určite odporúčam! A poslednou, ktorú som rozčítal dnes v čakárni u lekára, je Ako sa to všetko začalo od R. Schneiderovej. Podarilo sa mi prečítať iba pár strán, no príbeh ma už teraz zaujal.

A čo je nové u mňa? Okrem rozčuľovania sa nad tmou už o štvrtej poobede v podstate nič. To je aj dôvodom, prečo sú fotky knižiek také tmavé - a to boli fotené krátko po štvrtej hodine s použitím dvoch lámp :-D. Aj na vás pôsobí zimné obdobie tak pochmúrne? Čo sa týka nasledujúceho mesiaca, veľmi sa teším na Eleanor a Park (ukážka) a novú knihu od Colleen Hooverovej Život jedna báseň. Aký bol október u vás? K akým knižkám ste sa dostali? Vyjadrite sa v komentoch :)
Autorkou Mesačnej chvastačky je Judit

Komentáre

 1. Moc pekné kúsky :) ! Ja som sa takisto tešila na Papierové mestá a po prečítaní som bola maximálne spokojná. Niektorý Miesta trošičku skritizovali, že zaostávajú za ostatnými knihami od Greena, no ja nesúhlasím. Mne sa kniha páčila. Bola proste bláznivá a mala všetko čo mať mala. Ďalej som sa tešila na Zostaň so mnou, ktorú som si takisto zamilovala a dokonca ma rozplakala čo nestáva moc často :D. Akurát obzerám Radšej vždy.. vážne uvažujem, že by som sa pustila do Radšej nikdy. Kniha ma už dávnejšie zaujala, tak dúfam, že sa k nej niekedy dostanem :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miesta boli jednoducho iné, s tým súhlasím :) Ale nie každá kniha sa páči každému a tak to platí o všetkom :)
   Radšej vždy si určite prečítaj. Mne sa jednotka veľmi páčila a pokračovanie nesklamalo. :) Tiež to však bolo niečo iné, dospelejšie a vidno, že autorka vyzrela. Aj keď na mňa "čarovnejšie" pôsobila prvá časť...:)

   Odstrániť
 2. Štyri z nich mám aj ja v mojej chvastačke (keď sa mi ju uráči natočiť) a Ako sa to všetko začalo vyzerá fakt dobre :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. premýšľam nad kúpou Život jedna báseň a Eleanor a Park, aj keď viem, že EaP bude mať polovica mojich spolužiačiek :D. Na Hooverovú som zvedavá, aj keď som od nej čítala Beznádejnú a páčila sa mi, no nie je to môj žáner, ja radšej fantasy alebo sci-fi(: No naozaj uvažujem, že si to kúpim a uvažujem aj nad tým, že prestanem chodiť na knižné blogy, lebo ma navnadíte všetci dokopy na ďalších milión kníh a ešte ďalších milión si chcem kúpiť :D. Upírska akadémia, čakaj...
  A čo sa týka októbra, prečítala som pár strán z Hry o tróny, ale akosi mám náladu na niečo ľahšie, tak som zaseknutá na 30-40. strane :D. Okrem toho som čítala aj Zostaň so mnou a čakala som oveľa oveľa oveľa viac! Akosi ešte stále nechápem, ako môžu byť z toho ľudia na mäkko... A nemôžem zabudnúť na Šťastnú sedmičku, ktorá sa nalepila na môj zoznam "knihy, ktoré milujem a rozprávam o nich všade kde sa dá". Toto je môj útly zoznam kníh za október, ktoré si pamätám, ale k počtu kníh sa podpísala škola no :D.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zamiloval som si knihy od Colleen Hooverovej. :) Takže nepochybujem, že to bude pecka :D
   Zostaň so mnou bolo vydané dááávno, aj ja som bol z tejto knižky pred pár rokmi paf, ale keď som ju čítal teraz, tak som ju zaradil iba medzi lepšie knihy. To prvotné nadšenie, že patrí medzi moje TOP knihy, opadalo. :) A Šťastná sedmička bolo neskutočné dielo, s tým s tebou súhlasím :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit