Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za november

Opäť máme za sebou ďalší mesiac, ktorý bol pre mňa poriadne uponáhľaný... a rovnaké budú aj ďalšie dva týždne, keďže každý v škole sa zbláznil a zistil, že sa blíži polrok a my nemáme ani jednu známku. A pri skoro dvadsiatich predmetoch je to poriadna makačka. Čítal som teda menej, než by som si prial, ale verím, že všetko dobehnem počas vianočných prázdnin. Vítam vás pri Mesačnej chvastačke, ktorú usporadúva Judit

Ako prvé do mojej knižnice pribudli dve knižky z produkcie vydavateľstva YOLi. A môžem vám povedať, že jedna lepšia ako druhá! Život jedna báseň si ma neskutočne získal a aj keď Eleanor a Park na dielo Colleen Hooverovej ani zďaleka nemalo, užil som si obe. Knižky boli napísané s ľahkosťou, prepracované do najmenšieho detailu a ťažko sa mi na obe hľadali negatívne slová. Ak teda rozmýšľate nad knihou, ktorú si treba priať pod vianočný stromček, prečítajte si moje malé odporúčanie v recenziách na týchto linkoch: Život jedna báseň, Eleanor a Park

Ďalšej kope kníh sa ešte len venujem: patrí sem Korisť, pokračovanie Virózy od Kathy Reichs a Brendana, druhý diel výbornej série z produkcie vydavateľstva Slovart. Blížim sa ku koncu tohto príbehu, takže sa budúci týždeň určite ohlásim s recenziou. Po Koristi na mňa čaká vianočná knižka Dash&Lily: Kniha přání, na ktorú sa kvôli pozitívnym ohlasom veľmi teším. V neposlednom rade to je Elusion, na ktoré som tiež veľmi zvedavý. Dúfam, že sa k obom dostanem čo najskôr a že mi škola poskytne aspoň minimum chvíľ na čítanie
Tento mesiac sa mi teda opäť podarilo pridržať celkom rozumného počtu kníh, aby knižnica tento nápor vydržala :-D Možno ste postrehli, že môj blog 17.novembra oslávil svoje tretie narodeniny a dnes máte poslednú šancu zapojiť sa do narodeninovej sútaže.  Tieto tri roky pre mňa veľa znamenali a blog, čítanie a knihy ma do veľkej miery zmenili. Viac kecov však budete počuť vo vyhlásení výhercu, takže každý, kto doteraz váhal, by sa mal do súťaže zapojiť. Formulár môžete vyplniť na tejto adrese. Na záver mám otázku aj pre vás - aký bol november u vás? Ktoré knižky sa vám podarilo uchmatnúť alebo na ktoré sa tešíte v decembri? :-) 

Komentáre

 1. Samé úžasné knihy ti pribudli, počúvaj. :D Teda niežeby som ich čítala, ale určite by som ich chcela mať. :D
  Ja sa môžem pochváliť iba tým, že tento mesiac mi pribudli na poličku len dve knihy, pri čom ani jedna z nich nezostáva u mňa. :D Jedna je do súťaže a druhá je vianočný darček pre kamarátku. :)
  A čo sa týkalo čítania, tak som prečítala až Príbeh dvoch storočí a dve knihy na povinné čítanie - Nox et solitudo a Statky-zmätky. Dúfam však, že v decembri budem mať oveľa viac času. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Statky zmätky.. uf, nezávidím. :D My sme tomu neporozumeli ani po obsahu knihy, ktorý nám na hodine nadiktovali, nie to ešte čítať knihu :D Hádam si nájdeš čas :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasné kúsky ! Mne tento mesiac pribudli tri knihy a takisto jedna lepšia ako druhá. Eleanor & Park sa mi veľmi páčilo a Život jedna báseň.. doteraz nemám slov :).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Samé krásné přírůstky! :) Eleanor a Parka jsem sice četla v angličtině, ale hrozně moc se mi to líbilo. Jsem strašně ráda, že se ta kniha dočkala vydání v Čechách i na Slovensku! :) S tvorbou Colleen Hoover se budu teprve seznamovat, ale už teď jsem dost zvědavá, jak mi sedne. A to vaše vydání těch knih od Kathy Reichs vám hrozně moc závidím, vypadá strašně krásně a s radostí bych je vyměnila za vydání české. :D Na knížku Dash & Lily se také chystám. :)
  Mně osobně z nových přírůstků udělala největší radost kniha Flora a Odysseus od Kate DiCamillo, ta knížka vypadá úžasně a já se už jen těším, až si najdu čas si ji přečíst. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som do Colleen Hooverovej doslova zamilovaný :D Zbožňujem jej knihy.... :) A každým novým dielom ešte viac. :) Takže určite odporúčam :)

   Odstrániť
 5. Korisť a Dasha a Lily by som si rada prečítala :).

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úplne super knihy,všetky by som brala :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Fúha, niekto mal super mesiac! Som zvedavá na všetky recenzie :) U mňa boli najväčším pokladom asi Džínsový denník 1 a 2.. táto séria ma vážne uchvátila!

  www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te