Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka za november

Opäť máme za sebou ďalší mesiac, ktorý bol pre mňa poriadne uponáhľaný... a rovnaké budú aj ďalšie dva týždne, keďže každý v škole sa zbláznil a zistil, že sa blíži polrok a my nemáme ani jednu známku. A pri skoro dvadsiatich predmetoch je to poriadna makačka. Čítal som teda menej, než by som si prial, ale verím, že všetko dobehnem počas vianočných prázdnin. Vítam vás pri Mesačnej chvastačke, ktorú usporadúva Judit

Ako prvé do mojej knižnice pribudli dve knižky z produkcie vydavateľstva YOLi. A môžem vám povedať, že jedna lepšia ako druhá! Život jedna báseň si ma neskutočne získal a aj keď Eleanor a Park na dielo Colleen Hooverovej ani zďaleka nemalo, užil som si obe. Knižky boli napísané s ľahkosťou, prepracované do najmenšieho detailu a ťažko sa mi na obe hľadali negatívne slová. Ak teda rozmýšľate nad knihou, ktorú si treba priať pod vianočný stromček, prečítajte si moje malé odporúčanie v recenziách na týchto linkoch: Život jedna báseň, Eleanor a Park

Ďalšej kope kníh sa ešte len venujem: patrí sem Korisť, pokračovanie Virózy od Kathy Reichs a Brendana, druhý diel výbornej série z produkcie vydavateľstva Slovart. Blížim sa ku koncu tohto príbehu, takže sa budúci týždeň určite ohlásim s recenziou. Po Koristi na mňa čaká vianočná knižka Dash&Lily: Kniha přání, na ktorú sa kvôli pozitívnym ohlasom veľmi teším. V neposlednom rade to je Elusion, na ktoré som tiež veľmi zvedavý. Dúfam, že sa k obom dostanem čo najskôr a že mi škola poskytne aspoň minimum chvíľ na čítanie
Tento mesiac sa mi teda opäť podarilo pridržať celkom rozumného počtu kníh, aby knižnica tento nápor vydržala :-D Možno ste postrehli, že môj blog 17.novembra oslávil svoje tretie narodeniny a dnes máte poslednú šancu zapojiť sa do narodeninovej sútaže.  Tieto tri roky pre mňa veľa znamenali a blog, čítanie a knihy ma do veľkej miery zmenili. Viac kecov však budete počuť vo vyhlásení výhercu, takže každý, kto doteraz váhal, by sa mal do súťaže zapojiť. Formulár môžete vyplniť na tejto adrese. Na záver mám otázku aj pre vás - aký bol november u vás? Ktoré knižky sa vám podarilo uchmatnúť alebo na ktoré sa tešíte v decembri? :-) 

Komentáre

 1. Samé úžasné knihy ti pribudli, počúvaj. :D Teda niežeby som ich čítala, ale určite by som ich chcela mať. :D
  Ja sa môžem pochváliť iba tým, že tento mesiac mi pribudli na poličku len dve knihy, pri čom ani jedna z nich nezostáva u mňa. :D Jedna je do súťaže a druhá je vianočný darček pre kamarátku. :)
  A čo sa týkalo čítania, tak som prečítala až Príbeh dvoch storočí a dve knihy na povinné čítanie - Nox et solitudo a Statky-zmätky. Dúfam však, že v decembri budem mať oveľa viac času. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Statky zmätky.. uf, nezávidím. :D My sme tomu neporozumeli ani po obsahu knihy, ktorý nám na hodine nadiktovali, nie to ešte čítať knihu :D Hádam si nájdeš čas :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úžasné kúsky ! Mne tento mesiac pribudli tri knihy a takisto jedna lepšia ako druhá. Eleanor & Park sa mi veľmi páčilo a Život jedna báseň.. doteraz nemám slov :).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Samé krásné přírůstky! :) Eleanor a Parka jsem sice četla v angličtině, ale hrozně moc se mi to líbilo. Jsem strašně ráda, že se ta kniha dočkala vydání v Čechách i na Slovensku! :) S tvorbou Colleen Hoover se budu teprve seznamovat, ale už teď jsem dost zvědavá, jak mi sedne. A to vaše vydání těch knih od Kathy Reichs vám hrozně moc závidím, vypadá strašně krásně a s radostí bych je vyměnila za vydání české. :D Na knížku Dash & Lily se také chystám. :)
  Mně osobně z nových přírůstků udělala největší radost kniha Flora a Odysseus od Kate DiCamillo, ta knížka vypadá úžasně a já se už jen těším, až si najdu čas si ji přečíst. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som do Colleen Hooverovej doslova zamilovaný :D Zbožňujem jej knihy.... :) A každým novým dielom ešte viac. :) Takže určite odporúčam :)

   Odstrániť
 5. Korisť a Dasha a Lily by som si rada prečítala :).

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úplne super knihy,všetky by som brala :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Fúha, niekto mal super mesiac! Som zvedavá na všetky recenzie :) U mňa boli najväčším pokladom asi Džínsový denník 1 a 2.. táto séria ma vážne uchvátila!

  www.readingbookswithlove467.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit

Keď je čakanie na knihu neúprosné...

Priznajme si, určite si každý z nás aspoň raz v živote zanadával nad tým, ako neznáša čakanie či už na vydanie knihy alebo jej preklad do rodného jazyka. Niekedy trvá spisovateľom napísať ďalšiu časť svojej série roky. Na druhej strane, pozitívnou správou je, keď autor vyhlási, že pokračovanie vôbec niekedy bude, a vtedy vôbec nezáleží na dátume publikovania. Iné to je, keď autor povie, že pokračovanie bude, no ani po rokoch ho nikde niet. Ale o tom potom. Dobrým príkladom spisovateľa, ktorému to "poriadne trvá" , je Patrick Rothfuss , teda autor slávnej fantasy série Meno vetra a druhej časti Strach múdreho muža , ktorý vyšiel len pred nedávnom v slovenskom preklade. V jeho prípade je čakanie ospravedlnené - americkému vydaniu chýbalo len šesť strán do tisícky. Aj napriek kvantite stránok dobehol svojou kvalitou väčšinu zbehlých fantasy autorov, ktorý sa od jeho diel môžu iba učiť. Preto mu možno ospravedlníme aj to, že tretia časť by mala podľa portálu goodreads v