pondelok 3. novembra 2014

Novembrové knižné novinky

November bude na knihy bohatý a myslím, že nám vydavateľstvá dávajú možnosť predzásobiť sa na Ježiška, keďže december na knihy taký štedrý už nebude... Aspoň podľa edičných plánov vydavateľstiev. A na čo sa môžeme tešiť tento mesiac? Napríklad na Eleanor a Park, Život jedna báseň či Knihu přání od Davida Levithana. A v neposlednom rade na Nespavosť, o ktorej ste možno ešte nepočuli... Takto vyzerajú novembrové novinky!

R. J. Johansson: Nespavost (3.11)
Sedmnáctiletý Parker se, jakmile usne, ocitá ve snovém světě toho, komu se naposledy před spaním podíval do očí. Už to nedokáže dále snášet a pomalu umírá vyčerpáním. Pak však potká Miu, v jejímž snu dokáže usnout. Mie začnou chodit anonymní e-maily, které jí nahání hrůzu. Spojí si je s jeho nevysvětlitelným chováním a začne se mu vyhýbat.
Jak ji jen přesvědčit, že Parker není jejím nepřítelem? Originální a netradiční zápletka celý příběh žene neuvěřitelnou rychlostí kupředu. Napínavé, zajímavé čtení si udrží čtenářův zájem až do úplného konce.

Rainbow Rowellová: Eleanor a Park (4.11)
Obaja majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní. Eleanor je červenovláska z chudobnej rodiny. V jednej izbe sa tlačí so štyrmi súrodencami. S nevlastným otcom sa neznáša pre jeho násilnícke sklony. V škole je nová a nepatrí k obľúbencom – nenosí značkové oblečenie, lebo jej rodičia na to nemajú, nie je štíhla ako spolužiačky a na jej vtipných hláškach sa nikto nesmeje. Parkova rodina netrpí núdzou, ale Park nemá rád sám seba. Najradšej si číta komiksy, počúva obľúbenú hudbu a v školskom autobuse sedí sám. Až kým jedného dňa nenastúpi istá červenovláska a nikto – okrem neho – ju k sebe nepustí sadnúť. Obaja nie sú hlúpi a vedia, že prvá láska takmer nikdy nevydrží. Sú odvážni, a tak to spolu skúsia...

Colleen Hooverová: Život jedna báseň (4.11)
Laykenini rodičia sa nevedeli dohodnúť: matka ju chcela pomenovať Layla podľa piesne Erica Claptona, otec navrhoval meno Kennedy podľa Kennedyovcov. Kompromisom vzniklo meno Layken. Dnes už má dievča osemnásť, končí strednú školu a ocitne sa v novej životnej situácii: otec umrel a matka aj mladší brat potrebujú jej pomoc. Celá rodina sa z finančných dôvodov presťahuje na druhý koniec krajiny, do Michiganu. Tu sa Layken zoznámi s príťažlivým dvadsaťjedenročným susedom Willom s veľkou vášňou pre slam poetry, slamovanie. Veľmi skoro sa medzi nimi vytvorí mocné puto a Laykenin život odrazu dostáva novú iskru. Po nádhernom prvom rande mladý pár čaká ohromujúce zistenie. Musia sa vyrovnať nielen so silami, ktoré ich k sebe priťahujú, ale najmä s tými, ktoré ich chcú od seba odtrhnúť.

R.Cohn, D.Levithan: Dash & Lily - Kniha přání (5.11)
„Nechala jsem ti tu pár nápověd a vodítek.
Jestli chceš, otoč stranu.
Jestli ne, vrať knihu prosím zpátky do poličky.“
Takhle začíná nová knížka od bestsellerového autora Davida Levithana a Rachel Cohnové. Lily zanechala chvíli před Vánoci červený zápisník plný výzev na poličce svého oblíbeného knihkupectví a čeká, až někdo přijme nabídku ke hře. Ale je Dash ten pravý? Nebo je jejich osudem vzájemně sdílet svoje sny a touhy jen na stránkách deníku, který na střídačku schovávají po celém vánočním New Yorku? Můžou se ve skutečnosti setkat, bude to fungovat? Bude červený zápisník jejich knihou přání? Nebo se k sobě vlastně ani trošku nehodí?

Alice Osemanová: Solitaire (5.11)
Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charlie,m a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší, a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté A.Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Greena či Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.

J.R.Wardová: Hnev (11.11)
Mels Carmichaelová prežije hrozivo vyzerajúcu nehodu, keď sa pred miestnym cintorínom pod kolesami jej auta nečakane ocitne neznámy muž. Po zrážke Mels navštívi tajomného cudzinca v nemocnici, ale ten si pre amnéziu nepamätá vôbec nič zo svojej minulosti. Pri pátraní však čoskoro pochopí, že oboch zasiahla nielen temná mužova minulosť, ale aj dosiaľ nepoznané city. Ako sa tajomnému mužovi postupne vracajú tiene spomienok, z milosrdného zabudnutia sa vynárajú hrozivé skutočnosti z minulosti. Dvojica spoznáva, že nič nie je ani mŕtve, ani pochované. Najmä keď sa Melsin milenec chytí do pasce boja medzi anjelmi a démonmi. Rozhodne sa odčiniť svoje skutky a zničiť tieňovú organizáciu, ktorú dlhé roky budoval. 

Odette Beanová: Bylo nebylo (19.11)
Život Emmy Swanové nebyl zrovna pohádkový. Nikdy nepoznala své rodiče, žila v pěstounských rodinách a byla sama až do svých 28. narozenin. V ten den na ni ale zazvoní neznámý kluk, jenž tvrdí, že je její desetiletý syn Henry, kterého dala ihned po narození k adopci. Emma Henryho odveze domů, do města Storybrooke, v němž podle Henryho žijí opravdové pohádkové postavy, které ale zapomněly, kým byly, protože je zaklela Zlá královna. A pokud má Henry pravdu, tak jeho milá a osamělá učitelka Mary Margaret je Sněhurkou, tou nejkrásnější princeznou… a také ztracenou matkou Emmy. Uvěří Emma, že všichni ve Storybrooke jsou začarováni mocnou kletbou, a naplní osud, o kterém Henry tvrdí, že je jí předurčen? Zachrání všechny pohádkové postavy a odkryje tajemství tohoto místa? Pokud se jí to podaří, splní se jí její největší sen – shledá se s celou svou rodinou.

7 komentárov:

 1. Úžasný nový vzhľad! :)
  A z týchto kníh...no najviac sa teším asi na Eleanor a Park a ešte na Život jedna báseň.
  Hnev ...no k tomu sa raz dostanem (už mesiac skoro mám z knižnice požičanú dvojku :D eh )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :))
   Aj na veľmi na Eleanor, dúfam, že nesklame :)
   A Hnev... ja som skončil pri druhej časti, nejako som sa zasekol v tejto sérii :)

   Odstrániť
 2. Na Eleanor a Park sa tešia tuším úplne všetci. Vrátane mňa samozrejme :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jéééééj, dash & lily's book of dares čítam tak v priemere raz ročne, keď sa schyľuje k vianočkám a nejakým zvláštnym spôsobom tú knihu žeriem stále rovnako, ak nie viac :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chcem si ju prečítať aj ja, dúfam, že sa mi bude páčiť :)

   Odstrániť
 4. Som veľmi zvedavá na Život jedna báseň. Od C. H. som čítala ešte iba Maybe Someday, čo bolo btw super a Beznádejnú som furt akosi nedočítala. Minule som inak už aj rozmýšľala, že si ju kúpim v Tescu, lebo ju tam mali za 8 €. :D Možno nabudúce.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Haven't started playing Solitaire on your mobile? Download SOLITAIRE (Built for iOS & Android)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.