piatok 14. novembra 2014

Prečo sme sa vlastne rozišli? | ukážka

Liane Moriartyovú možno ešte nepoznáte, no vedzte, že jej romány sa stali slávne po celom svete. Kariéru odštartovala ako manažérka, toto zamestnanie ale neskôr nechala, aby rozbehla vlastné podnikanie. Popritom sa začala venovať písaniu a práve jej Manželovo tajomstvo je údajne dojímavý príbeh, ktorý by nemal uniknúť žiadnemu milovníkovi kníh. 

Schválne som použil pojem "údajne", keďže prvú autorkinu knihu, ktorá prednedávnom vyšla v slovenčine, som doposiaľ nečítal, avšak zaujali ma spomínané pozitívne ohlasy. Prečo sme sa vlastne rozišli má zaujímavú anotáciu, a preto som s jej prečítaním ani chvíľu neváhal. Podobne ako aj Manželovo tajomstvo, aj toto dielo bude mať mysteriózny charakter. Alica, hlavná hrdinka knihy, sa dozvedá, že pri páde v posilňovni prišla o desať rokov svojich spomienok. Ako je možné, že zrazu robí činnosti, ktoré predtým neznášala, a prečo ju jej manžel nenávidí? Alice nespoznáva samú seba... Podarí sa jej však nájsť spôsob, ako byť znova človekom ako kedysi? 

Do knižky som sa práve začítal a som veľmi zvedavý, ako sa príbeh vyvinie. "Moriartyová má veľmi zvláštny ale zato atraktívny štýl písania, ktorý prináša veľké osvieženie medzi klasické príbehy písané v prvej osobe. S textom sa doslova hrá, pričom strieda rôzne časy, až sa niekedy v príbehu začnete strácať. Pritom však tušíte, že to robí autorka zámerne a popri tom, ako hromžíte, jej gratulujete k jej genialite," tvrdí slovenská blogerka Judit a ja s ňou nemôžem nesúhlasiť. Zaujíma vás, kedy táto knižka vyjde? Na pulty by sa mala dostať 25.novembra, teda o pár dní, počas ktorých vám o nej určite ešte niečo porozprávam. A aby ste vedeli, čo vás čaká, mám pre vás aj malú ukážku... Len tak, aby som vám "spravil slinu". :-)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.