štvrtok 29. januára 2015

Mesačná chvastačka za január

Ako isto viete, s koncom januára súvisí aj mesačná chvastačka, ktorú usporadúva Judit. Prvá polovica tohto mesiaca bola pre mňa neskutočne náročná. Vrátil som sa totiž do školy po zimných prázdninách a čakalo na mňa trinásť písomiek (alebo aj viac, po tomto čísle som to však prestal počítať), ktoré sa mi nakopili kvôli chorobe na konci decembra. Všetko som ale zvládol podľa mojich predstáv a hoci mi veľa času na knihy neostalo, dostal som sa ku knihám, nad ktorými som slintal už nejeden mesiac.

Ako prvé ku mne dorazilo Manželovo tajomstvo od obľúbenej Liane Moriarty, ktoré tento mesiac vyšlo aj v dotlači. Kniha ma príjemne prekvapila vo viacerých ohľadoch - a zapamätám si ju najmä pre myšlienky, ktoré do knihy autorka vložila. Celú moju recenziu si môžete prečítať TU. Ako ďalšie do mojej knižnice pribudli dlho očakávané pokračovanie Labyrintu a Nespavosť, na ktoré som sa tešil už od konca novembra. Zatiaľ čo Labyrint bol o niečo slabší než prvý diel, Nespavosť ma doslova nadchla a určite môžete očakávať v nasledujúcich dňoch aj recenziu

Ako posledný do mojej knižnice pribudol prehľad vydaný Fakultou masmediálnej komunikácie v Trnave - Masmediálne štúdia v kocke. Síce túto knižku nemožno radiť do rovnakej kategórie ako ostatné januárové prírastky, práve s týmto prehľadom budem tráviť nasledujúce mesiace kvôli prijímačkám na vysokú školu. Tá ma mátala posledné dni, keďže sme si volili semináre do maturitného ročníka. A verte, nie je to ľahké rozhodovanie. Každý si tým však musí raz prejsť. :-) Aký bol mesiac u vás? Ja som s tým svojim nadmieru spokojný!

4 komentáre:

 1. Krásná hromádka! Spáleniště mám už přečtené a je to skvělá kniha! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. My sme si tento rok volili dve ľubovoľné hodiny do tretieho ročníka a musím s tebou súhlasiť, že to nie je vôbec ľahké. Mám 16 (zajtra už 17 :D) a už teraz by som mala vedieť, čím chcem byť? Je to trošku choré. Nakoniec u mňa zvíťazila dvojhodinovka z matiky, aj keď pravdepodobne budem študovať medicínu alebo biochémiu. Ale kto vie? Možno sa to dovtedy zmení a tá matika sa zíde. Uff, trošku som odbočila, ale dúfam, že to nevadí. :D Ináč to Manželovo tajomstvo som si ešte stále neobjednala. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj moje spolužiačky plánovali medinu ale hromadne so 4 z bioly zo semináru to asi ďaleko nedotiahnu. A nie je to len ich vina, ale čo už, život je raz taký :)

   Odstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.