štvrtok 8. januára 2015

Polička po poličke - časť prvá

Pred pár dňami som vám na svojom blogu ukázal svoju knižnicu, ktorá je plná papierových stvorení, robiacich mi nesmiernu radosť. Keďže ma veľa z vás poprosilo, aby som knižnici venoval aj samostatný článok, rozhodol som sa zobrať do ruky foťák a nafotiť každú poličku :-) Takže pozor, slintačka v podaní fotografií prichádza. Moju knižnicu dopĺňajú aj viaceré plyšáky, sošky a mačky, ktorých mám v izbe neúrekom. Práve knižnica je podľa môjho názoru pre túto bandu najlepšie miesto. Ako však plynie čas a do mojej knižnice pribúdajú nové a nové knihy, aj miesto sa zmenšuje - a plyšáky s mačkami postupne nahrádzajú nové knižné kúsky. Svoju zbierku kníh budujem odmalička, no väčšina kníh do poličiek pribudla za posledných päť rokov - a tie staré, detské, vystriedali fantasy či young adult knihy. V súčasnosti čítam aj pomocou čítačky, takže papierových kníh mi pribúda o niečo menej :-). No tak či tak si myslím, že čaro papiera a listovania v naozajstnej knihe len tak ľahko elektronika nenahradí... Ale späť k samotnej knižnici... 


Tá najvyššia polička v mojej knižnici patrí najvyšším kúskom - teda "obrom", ako ich volám. Osobne preferujem radšej menšie knižky a takéto bichle nájdete v mojej knižnici len ojedinele. Na fotke môžete vidieť Hostiteľa, prvú a druhú časť Príbehu kráľovraha, Angelológiu, Chamtivosť či obľúbenú sériu Som číslo štyri, ktorá sa v slovenskom preklade však dočkala iba dvoch dielov. 


Na pravej strane "prvého poschodia" by ste našli Obyčajnú tvár, prvé dva diely Dublin streetu alebo moju obľúbenú sériu Radšej nikdy, ktorou zároveň končia "vysoké knihy". Na fotke určite spoznáte aj prvé tri časti Nástrojov smrteľníkov, ale aj Twilight ságu


Diela Cassandry Clare však pokračujú aj o poschodie nižšie - opäť v dvoch kúskoch. Kompletná séria Nesmrteľní či Zlodejka duší, ale aj opica zo zoologickej záhrady v Bojniciach - aj to tvorí tretiu poličku. A nesmie chýbať ani Mara Dyerová a Krásna katastrofa!


Ďalšia polička sa mi po farebnej stránke páči asi najväčšmi. Dedička, séria Výnimočná, Som Rozrieštená, Divergencia, prvé tri časti Upírskej akadémie... Až teraz zisťujem, koľko sérii ešte nemám kompletných! :-) Poličku končí Všetka pravda, čo je vo mne, ktorá ma však trochu sklamala.


V nasledujúcej poličke nájdete moje srdcovky. Diela Collen Hooverovej, ktoré som si zaobstaral v češtine, keďže ich spracovanie sa mi páči oveľa viac, Šťastná sedmička, Labyrint, Život jedna báseň... to sú knihy, ktoré zbožňujem. Nehovoriac o knihe Na vine sú hviezdy. Táto polička sa neustále obmieňa, keďže sa v mojej knižnici nachádza čoraz viac YOLi kníh. 


Ďalšiu poličku zbožňujem najmä kvôli Harrymu, ktorého sa mi pred viac než rokom konečne podarilo skompletizovať! V poličke nájdete aj sériu Hry o život či Vlkov z Mercy Falls. Pozorné oko si všimne aj model tenisovej loptičky z Wimbledonu, ktorý som si doniesol z výletu po Londýne. Ďalšie fotky a teda aj druhú časť tejto "slintačky" prinesiem už čoskoro! :-)

7 komentárov:

 1. Krásná knihovna. :) Já se přiznávám, že má knihovna je značně neorganizovaná - hlavně asi proto, že až na výjimky nepotřebuji mít celou sérii kompletní v papírové formě. :) Ale obdivuji obálky - hlavně u Stmívání, tyhle jsou o něco hezčí než ty barevné, které mám já. (Hlavně když mám pak Druhý život Bree Tanner a Průvodce v černém, že. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Absolútne milujem tvoju knižnicu! :D Fakt takú mať doma, tak som najšťastnejšia na svete :D také krásne kúsky tam máš :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj tvoja je určite veľmi pekná :)) ďakujem!

   Odstrániť
 3. krasna kniznica! ale tusim uz praska vo svikoch asi budes coskoro potrebovat dalsiu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na každej poličke jedna kniha lepšia ako druhá! Najviac sa mi páči ale Harry Potter polička a polička s Yoli kúskami. Yoli podľa mňa vydáva skvelé knihy :) Inak, teším sa na druhú časť, máš naozaj skvelé kúsky. A máš ich naozaj dosť. Toľko kníh ti aj závidím! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Opravdu krásná knihovna a některé kousky ti opravdu závidím! :D Ale ten HP je úplně dokonalý!:3

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.