utorok 3. marca 2015

Aké hranice sme schopní prekročiť, aby sme dosiahli svoje ciele? | Zaľúbená hypnotizérka (ukážka)

Ak ste priaznivcom oddychových príbehov, ktoré rozprávajú o bežných témach zo života a riešia problémy obyčajných ľudí, určite ste už počuli o L. Moriartyovej, ktorej práve dnes vyšla na Slovensku v poradí tretia kniha. O čo pôjde tentokrát? 

Podobne ako aj predošlé autorkine romány - Manželovo tajomstvo či Prečo sme sa vlastne rozišli?, aj Zaľúbená hypnotizérka prichádza s príbehom, ktorý má tak trochu psychologický podtón (a práve vďaka nemu som si Moriartyovej diela obľúbil - hoci by ste si mohli myslieť, že sú určené výhradne pre ženy). Autorka totiž dokáže čitateľa zaujať a jednotlivé zápletky vytvára tak, aby priniesli určite ponaučenie a aby sa v nich našiel aj prostý človek. A hoci Moriartyová spomína vo svojich knihách podobné témy, každá z nich má v sebe niečo odlišné. Netajím sa tým, že som si už spomínané knihy užil - a preto sa veľmi teším, že už o pár hodín sa pustím aj do Zaľúbenej hypnotizérky. Práve takzvaná hypnotizérka natrafí na internete na Patricka a je viac než jasné, že tento románik sa neskončí len pri písaní. Avšak dosiahnuť to, po čom túžime, nie je také jednoduché - a do cesty im vstúpi niekto tretí. Keďže Ellen odjakživa zaujímalo, čo vedie ľudí k nezvyčajnému správaniu, táto informácia ju neodstraší. Práve naopak. Je odhodlaná bojovať do samého konca

Ako obľúbencovi Moriartyovej tvorby mi nedá nespomenúť príjemnú atmosféru, ktorú autorka do svojich kníh vnáša - a práve preto sa čítajú veľmi ľahko a rýchlo - hoc aj pri varení nedeľného obeda. Kvalitu jej kníh možno súdiť aj podľa predajnosti jednotlivých výtlačkov - a keď dielo vyjde na Slovensku v dotlači, musí ísť o niečo naozaj výnimočné. A keďže si myslím, že najviac vás môže presvedčiť konkrétna ukážka z knihy, nebudem viac rozprávať. No ešte predtým si môžete prečítať rozhovor so spomínanou autorkou, ktorý sa mi podarilo zrealizovať pred pár mesiacmi - kliknutím sem. Prajem vám príjemné čítanie! Azda bude "hypnotizérka" aspoň tak dobrá ako predošlé romány. :-)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.