utorok 31. marca 2015

Zmeň aj ty blog My World of Books | výsledky

Celý marec na tejto stránke prebiehala anketa o zmenách na blogu. Zaujímalo ma, čo si myslíte o recenziách, či majú byť kratšie alebo podrobnejšie, či vás zaujímajú aj články, ktoré sa netýkajú kníh, čo si myslíte o ukážkach a podobne. Dozvedel som sa zaujímavé veci, ktoré určite budem aplikovať v nasledujúcich článkoch. Do ankety sa zapojilo 27 z vás a ako som sľúbil, na konci článku jedného z nich odmením darčekom: pôjde o knihu Volanie kukučky. Len prednedávnom vyšlo jej pokračovanie Hodvábnik, takže určite sa výherca spomínanému príbehu poteší. Ale späť ku samotným odpovediam, ktoré som v ankete získal. Čo si myslíte o blogu My World of Books?

Recenzie a ukážky z kníh
Skoro každý z vás sa vyjadril, že by dĺžku recenzii nemenil a zároveň iba jeden čitateľ uviedol, že by mu vyhovovali kratšie recenzie. Čo ma však zaujalo, boli pripomienky ku zmenám. Hoci by mal obsah ostať rovnako dlhý, mali by ste záujem o väčšie množstvo subjektívneho hodnotenia a viac hodnotenia charakterov. Potešilo ma, že väčšine z vás vyhovuje súčasný počet recenzií, pričom niektorí by uvítali dokonca väčší počet. Hoci sa budem snažiť vyhovieť vám, pre nedostatok času je možné, že sa mi zvýšenie ich počtu nepodarí. Určite však platí zásada - kvantita sa nerovná kvalite. Čo sa týka ukážok z kníh, väčšine z vás ich súčasný počet vyhovuje, takže ich množstvo nebudem meniť.

Články na tému a rozhovory s autormi
Odpovede na otázku, či je na blogu dostatok článkov na tému, boli pomerne vyrovnané. Niektorým počet vyhovuje, podľa iných je ich zas málo. Niektoré nápady ma inšpirovali, takže určite sa budete môcť v blízkej dobe (keď sa konečne zbavím učebníc a papierov, ktoré ma v posledných dňoch obklopovali) dočkať aj takéhoto typu príspevkov. Podobne na tom boli aj odpovede týkajúce sa rozhovorov s autormi. Ich počet sa však budem časom snažiť zvýšiť, pretože si myslím, že je fajn dozvedieť sa niečo nové trebárs o vašom obľúbenom spisovateľovi. Veľa z vás taktiež vyjadrilo názor, že im nevadia články, ktoré sa netýkajú kníh - takže sa tu taký z času na čas určite objaví.

Dizajn blogu a počet článkov
Potešilo ma, že s dizajnom blogu nemáte žiaden veľký problém. Viacerí ho pochválili, takže určite nie je dôvod na zmenu. Po rokoch mám konečne pocit, že ho nemusím každú chvíľu meniť - a konečne som s ním spokojný. V prípade periodicity publikovania článkov skoro každý z vás vyjadril názor, že im súčasný počet vyhovuje. Štyria z opýtaných tvrdili, že by článkov uvítali viac.Potešilo ma, že na tom blog nie je až tak zle a z drobných pripomienok sa určite poučím. Na záver by som sa chcel každému zúčastnenému poďakovať za názory a pripomienky. Potešilo ma, že ste "nabrali odvahu" a povedali, čo si myslíte.

Ako som už spomínal, práve nastal čas na vyhlásenie jedného z vás, ktorý získa Volanie Kukučky. Výhercom sa stala Sára M. (sara...ka14@gmail.com). Gratulujem!! :-) Vidíme sa pri recenzii na vynikajúcu Zbohom, nevinnosť! :-)

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 21 rokov a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Knižné blogy (CZ&SK)

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.