Preskočiť na hlavný obsah

Zmeň aj ty blog My World of Books | výsledky

Celý marec na tejto stránke prebiehala anketa o zmenách na blogu. Zaujímalo ma, čo si myslíte o recenziách, či majú byť kratšie alebo podrobnejšie, či vás zaujímajú aj články, ktoré sa netýkajú kníh, čo si myslíte o ukážkach a podobne. Dozvedel som sa zaujímavé veci, ktoré určite budem aplikovať v nasledujúcich článkoch. Do ankety sa zapojilo 27 z vás a ako som sľúbil, na konci článku jedného z nich odmením darčekom: pôjde o knihu Volanie kukučky. Len prednedávnom vyšlo jej pokračovanie Hodvábnik, takže určite sa výherca spomínanému príbehu poteší. Ale späť ku samotným odpovediam, ktoré som v ankete získal. Čo si myslíte o blogu My World of Books?

Recenzie a ukážky z kníh
Skoro každý z vás sa vyjadril, že by dĺžku recenzii nemenil a zároveň iba jeden čitateľ uviedol, že by mu vyhovovali kratšie recenzie. Čo ma však zaujalo, boli pripomienky ku zmenám. Hoci by mal obsah ostať rovnako dlhý, mali by ste záujem o väčšie množstvo subjektívneho hodnotenia a viac hodnotenia charakterov. Potešilo ma, že väčšine z vás vyhovuje súčasný počet recenzií, pričom niektorí by uvítali dokonca väčší počet. Hoci sa budem snažiť vyhovieť vám, pre nedostatok času je možné, že sa mi zvýšenie ich počtu nepodarí. Určite však platí zásada - kvantita sa nerovná kvalite. Čo sa týka ukážok z kníh, väčšine z vás ich súčasný počet vyhovuje, takže ich množstvo nebudem meniť.

Články na tému a rozhovory s autormi
Odpovede na otázku, či je na blogu dostatok článkov na tému, boli pomerne vyrovnané. Niektorým počet vyhovuje, podľa iných je ich zas málo. Niektoré nápady ma inšpirovali, takže určite sa budete môcť v blízkej dobe (keď sa konečne zbavím učebníc a papierov, ktoré ma v posledných dňoch obklopovali) dočkať aj takéhoto typu príspevkov. Podobne na tom boli aj odpovede týkajúce sa rozhovorov s autormi. Ich počet sa však budem časom snažiť zvýšiť, pretože si myslím, že je fajn dozvedieť sa niečo nové trebárs o vašom obľúbenom spisovateľovi. Veľa z vás taktiež vyjadrilo názor, že im nevadia články, ktoré sa netýkajú kníh - takže sa tu taký z času na čas určite objaví.

Dizajn blogu a počet článkov
Potešilo ma, že s dizajnom blogu nemáte žiaden veľký problém. Viacerí ho pochválili, takže určite nie je dôvod na zmenu. Po rokoch mám konečne pocit, že ho nemusím každú chvíľu meniť - a konečne som s ním spokojný. V prípade periodicity publikovania článkov skoro každý z vás vyjadril názor, že im súčasný počet vyhovuje. Štyria z opýtaných tvrdili, že by článkov uvítali viac.Potešilo ma, že na tom blog nie je až tak zle a z drobných pripomienok sa určite poučím. Na záver by som sa chcel každému zúčastnenému poďakovať za názory a pripomienky. Potešilo ma, že ste "nabrali odvahu" a povedali, čo si myslíte.

Ako som už spomínal, práve nastal čas na vyhlásenie jedného z vás, ktorý získa Volanie Kukučky. Výhercom sa stala Sára M. (sara...ka14@gmail.com). Gratulujem!! :-) Vidíme sa pri recenzii na vynikajúcu Zbohom, nevinnosť! :-)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyberiete si gauč alebo šťastie?

Kondičného trénera Maroša Molnára pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. Teraz prichádza s motivačnou knihou Gauč alebo šťastie , aby pohodlných postavil z gaučov , kde uvelebení čakajú na zázrak, a umožnil im nájsť skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle . Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.  Niet pochýb o tom, že sa publikácia Gauč alebo šťastie hneď po spustení predaja zaradila medzi najúspešnejšie tituly tohto roka. V rebríčkoch predajnosti ju stále nájdeme na popredných, ak nie prvých priečkach. Vízia prinútiť aj bežných ľudí , ktorí možno netrpia nadváhou, avšak bojujú sami so sebou a nedokážu sa prinútiť cvičiť, vstať z gauča a viesť zdravý životný štýl , je pozoruhodná. A v týchto časoch aj veľmi potrebná. Koronavírus totiž zmenil život kaž

Chlapec, ktorý by urobil všetko pre svoju milovanú hračku | recenzia knihy Vianočné prasiatko (J. K. Rowlingová)

Myslím, že J. K. Rowlingovú netreba špeciálne predstavovať. Okrem Harryho Pottera , ktorého snáď pozná každé dieťa na svete, jej minulý rok vyšiel v predvianočnom období aj ďalší príbeh pre deti. Pomenovala ho Ikabog a svoj knižný honorár venovala charitatívnej organizácii, ktorá pomáha osobám postihnutým pandémiou COVID-19 . Tento rok prichádza Rowlingová s ďalšou publikáciou pre deti, konkrétne s krásnou rozprávkou Vianočné prasiatko , ktoré má veľký potenciál získať si vaše srdce . A verte mi, nemusíte byť ani cieľovou skupinou tejto knižky. Ale pekne poporiadku... Zaspomínajte si na svoje detstvo. Mali ste aj vy obľúbenú plyšovú hračku , pri ktorej ste každý deň zaspávali? Hračku, ktorú ste potajomky prepašovali v ruksaku do školy a bola vždy pri vás, aj keď sa na vás kamaráti vykašľali? Či už to bol plyšový medvedík alebo zajko, určite ste naňho  dodnes nezabudli . Jack, hlavný hrdina tohto príbehu, má tiež svoju obľúbenú hračku. Je ňou plyšové prasiatko Mapi . Teda... bolo, až

Rovnaké a predsa iné | VOX (Christina Dalcherová)

Si žena . Máš práva ako každá iná. Rodinu , deti, milujúceho manžela. Predsa len sa niečím od mužov odlišuješ. Za deň môžeš vysloviť iba sto slov . Vitaj vo svete Christiny Dalcherovej, ktorá napísala dystopický román VOX .  Doktorka Jean McClellanová , uznávaná vedkyňa, sa o politiku nikdy nezaujímala, preto prichádzajúcu zmenu nepostrehla . Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu . To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej. Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer . Ak prekročia povolený limit, zasiahne ich neznesiteľný elektrický výboj. Ženám zakázali pracovať , vzdelávať sa, združovať. Presadzuje sa patriarchálny systém, kde každý pozná svoje miesto . Od žien sa očakáva, že povedú domácnosť a budú oddanými, poslušnými manželkami . A na to je potrebná nanajvýš matematika. Nie hláskovanie, literatúra či reč . Predtým priemerná osoba hovorila šestnásť tisíc slov denne, te