Preskočiť na hlavný obsah

Zmeň aj ty blog My World of Books | výsledky

Celý marec na tejto stránke prebiehala anketa o zmenách na blogu. Zaujímalo ma, čo si myslíte o recenziách, či majú byť kratšie alebo podrobnejšie, či vás zaujímajú aj články, ktoré sa netýkajú kníh, čo si myslíte o ukážkach a podobne. Dozvedel som sa zaujímavé veci, ktoré určite budem aplikovať v nasledujúcich článkoch. Do ankety sa zapojilo 27 z vás a ako som sľúbil, na konci článku jedného z nich odmením darčekom: pôjde o knihu Volanie kukučky. Len prednedávnom vyšlo jej pokračovanie Hodvábnik, takže určite sa výherca spomínanému príbehu poteší. Ale späť ku samotným odpovediam, ktoré som v ankete získal. Čo si myslíte o blogu My World of Books?

Recenzie a ukážky z kníh
Skoro každý z vás sa vyjadril, že by dĺžku recenzii nemenil a zároveň iba jeden čitateľ uviedol, že by mu vyhovovali kratšie recenzie. Čo ma však zaujalo, boli pripomienky ku zmenám. Hoci by mal obsah ostať rovnako dlhý, mali by ste záujem o väčšie množstvo subjektívneho hodnotenia a viac hodnotenia charakterov. Potešilo ma, že väčšine z vás vyhovuje súčasný počet recenzií, pričom niektorí by uvítali dokonca väčší počet. Hoci sa budem snažiť vyhovieť vám, pre nedostatok času je možné, že sa mi zvýšenie ich počtu nepodarí. Určite však platí zásada - kvantita sa nerovná kvalite. Čo sa týka ukážok z kníh, väčšine z vás ich súčasný počet vyhovuje, takže ich množstvo nebudem meniť.

Články na tému a rozhovory s autormi
Odpovede na otázku, či je na blogu dostatok článkov na tému, boli pomerne vyrovnané. Niektorým počet vyhovuje, podľa iných je ich zas málo. Niektoré nápady ma inšpirovali, takže určite sa budete môcť v blízkej dobe (keď sa konečne zbavím učebníc a papierov, ktoré ma v posledných dňoch obklopovali) dočkať aj takéhoto typu príspevkov. Podobne na tom boli aj odpovede týkajúce sa rozhovorov s autormi. Ich počet sa však budem časom snažiť zvýšiť, pretože si myslím, že je fajn dozvedieť sa niečo nové trebárs o vašom obľúbenom spisovateľovi. Veľa z vás taktiež vyjadrilo názor, že im nevadia články, ktoré sa netýkajú kníh - takže sa tu taký z času na čas určite objaví.

Dizajn blogu a počet článkov
Potešilo ma, že s dizajnom blogu nemáte žiaden veľký problém. Viacerí ho pochválili, takže určite nie je dôvod na zmenu. Po rokoch mám konečne pocit, že ho nemusím každú chvíľu meniť - a konečne som s ním spokojný. V prípade periodicity publikovania článkov skoro každý z vás vyjadril názor, že im súčasný počet vyhovuje. Štyria z opýtaných tvrdili, že by článkov uvítali viac.Potešilo ma, že na tom blog nie je až tak zle a z drobných pripomienok sa určite poučím. Na záver by som sa chcel každému zúčastnenému poďakovať za názory a pripomienky. Potešilo ma, že ste "nabrali odvahu" a povedali, čo si myslíte.

Ako som už spomínal, práve nastal čas na vyhlásenie jedného z vás, ktorý získa Volanie Kukučky. Výhercom sa stala Sára M. (sara...ka14@gmail.com). Gratulujem!! :-) Vidíme sa pri recenzii na vynikajúcu Zbohom, nevinnosť! :-)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Vyhrá láska alebo manželstvo z povinnosti? | recenzia knihy Tajomstvá zámku Ashmore (Cynthia Harrod-Eagles)

Sedemdesiattriročná Cynthia Harrod-Eagles napísala za svoj život desiatky románov. Najviac sa ale preslávila ságou The Morland Dynasty, ktorú čitateľom predstavila v tridsiatich piatich pokračovaniach. V minulosti knihy nepublikovala len pod svojím menom, ale využívala aj pseudonymy Emma Woodhouse či Elizabeth Bennett. Titul Tajomstvá zámku Ashmore je jej najnovší román , ktorý v pôvodnom znení vyšiel v roku 2021. Sleduje osud mladého Gilesa, ktorý po smrti svojho otca grófa musí prevziať trón.  Ten jeden deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa , ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Rýchlo totiž zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy . Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť – a rozhodnúť sa musí rýchlo. Zatiaľ čo Kitty

RECENZIA: Verum (Courtney Coleová)

Už na začiatku prvej knihy tejto série autorka svojich čitateľov varovala, že spôsob, akým príbeh rozpovie, sa nikomu páčiť nebude. Avšak nemohla na tom nič zmeniť, nič zmazať či pridať. Hoci považujem Nocte za vynikajúci a strhujúci román , nemal som pocit, že by mi na ňom niečo prekážalo alebo žeby autorka prekročila hranice znesiteľnosti . Na jej varovanie som zabudol a nebral ho vážne. Koniec druhej časti však každému úvodné autorkine slová pripomenie. Pýtate sa, aká bola moja reakcia po dočítaní Verum ? Nezmohol som sa ani na slovo. A pritom som mal pocit, že mi zápletka začína konečne dávať zmysel a že sa v nej aspoň sčasti orientujem. Veď aj samotný slogan druhej časti znie Pravda ťa oslobodí . No autorka mi dokázala, že som sa fatálne mýlil  a že moja verzia pravdy bola iba chybnou predstavou toho, čo sa v tejto knihe stalo. Kto je skutočný a kto nie? Kto je živý a kto mŕtvy? O všetkom sa môžeme iba domnievať.  "Na svojom osude musíme pracovať. Musíme zaň zapla

Aký je váš názor na fanfiction? | súťaž o knihu Bozk

V posledných týždňoch sa na knižných blogoch a sociálnych sieťach spomínala kniha After: Bozk viac než často. Fanficion na populárnu hudobnú skupinu One Direction , ktorá spôsobila šialenstvo po celom svete, totiž už o malú chvíľu vyjde aj v slovenčine . Napriek tomu, že má spomínaná hudobná skupina množstvo odporcov, čitatelia si knihu After: Bozk doslova zamilovali . A keďže som bol jedným z tých, ktorí si mali možnosť prečítať knihu s malým predstihom, za seba môžem povedať, že ma príjemne prekvapila .  Hoci malo After  skoro šesťsto strán a viaceré pasáže sa v ňom niekoľkokrát opakovali, aj tak ma čítanie tejto knihy bavilo a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Anna Toddová píše naozaj pútavo a musím sa priznať, že som je to celé zhltol aj s navijakom . Do príbehu vniesla realistickú atmosféru a ja som jej uveril každé slovo. Súhlasím, hrdinovia sa neraz správali hlúpo a nerozvážne, avšak takí mladí ľudia sú. Majú chyby, a rovnako ani táto kniha nie je dokonalá , ale určit