sobota 6. júna 2015

Jediná slza môže zachrániť svet | Vodopád (ukážka)

Nie je to tak dávno, čo v slovenskom preklade vyšla prvá časť série Atlantída - Slza, ktorej autorkou je úspešná Lauren Kateová. Po necelom roku budú mať čitatelia opäť možnosť dozvedieť sa, čoho je schopná jedna jediná slza. Pamätáte si ešte, o čom prvá kniha vlastne bola? 

Sedemnásťročná Eureka príde o svoju mamu a hoci to mladé dievča ťažko znáša, musí sa vrátiť späť normálneho do života. Situáciu ešte väčšmi skomplikuje tajomný Ander a okolo Eureky sa začnú zrazu diať nevysvetliteľné veci. V druhej knihe Eureka putuje spolu s Anderom a priateľkou Cat oceánom, avšak popritom musí nájsť spôsob, ako poraziť krutého kráľa Atlasa. Vyzerá to tak, že jediným spôsobom, ako uspieť, je vzdať sa všetkého, čo má.

"...váha oceánu a váha významu slova môžu byť istým spôsobom spojené."

Vodopád práve čítam a síce nie som ani v polovičke knihy, už teraz môžem s určitosťou povedať, že je toto dielo je úplne iné než prvá časť s názvom Slza. Nielen po štylistickej stránke, ale najmä tým, ako kniha pôsobí na čitateľa. Autorka naplno použila svoju fantáziu a hoci to nebýva vždy najlepším riešením, som zvedavý, čo sa z príbehu nakoniec vykľuje. Fanúšikovia série Atlantída budú mať možnosť sa do diela začítať od pondelka - práve začiatkom budúceho týždňa by mal totiž Vodopád doraziť do každého kníhkupectva. Pre tých nedočkavých mám pripravenú aj ukážku. Dúfam, že vás zaujme a bude sa vám páčiť :-). Knihu si môžete objednať na tejto adrese.
  

2 komentáre:

  1. Starling ... zaujímavé meno. Pekné. Dokiaľ si ho nepreložíš do slovenčiny na škorec =D.

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.