pondelok 29. júna 2015

Leto, na ktoré sa neskutočne teším

Akoby to bolo včera, keď som so spolužiakmi riešil, kto kde bude sedieť a kto sa podujme na to, aby išiel ráno o pol siedmej "rezerovať" miesta (samozrejme, že ja :D). Tretí ročník ubehol neskutočne rýchlo. Síce bol naozaj náročný, plný stresových situácií a ťažkých momentov. Na druhej strane mi veľa dal a opäť som o niečo múdrejší - a nielen čo sa vedomostí v škole týka. Našťastie som všetko úspešne zvládol a dokonca, hoci sa nechcem chváliť, so samými jednotkami. Desím sa toho, že takto o rok budem zažívať svoje posledné stredoškolské leto - a potom príde niečo úplne, úplne iné. 

Spomínaný rok bol pre mňa v mnohých veciach prelomový. Len včera sme spolu s partiou talentovaných umelcov ukončili najväčšie podujatie pre deti na Slovensku - Rozprávkový zámok v Bojniciach, ktorý si tento rok prišlo pozrieť 22 tisíc divákov. Bola to moja úplne prvá príležitosť zúčastniť sa niečoho takéhoto. Avšak nebolo to iba o hraní a spievaní. Určite nikdy nezabudnem na zážitky, ktoré sme prežili - na všetky párty, žúrky, 4 hodiny spánku a následne ďalších 12 na "pľaci"... Niečo také musíte jednoducho zažiť, pretože slová na to nestačia. Práve preto mi ostalo len málo času pre seba a na knihy, no verím, že všetko v lete dobehnem. 

Keby som mal ďalej hodnotiť tento školský rok, určite by som spomenul množstvo kamarátov, ktorých som spoznal - a s ktorými som strávil dlhé chvíle a začal si viac užívať voľný čas. Konečne som našiel tú správnu vysokú školu, ktorá mi bude vyhovovať a ktorá je pre mňa ako stvorená. Na druhej strane ale musím povedať, že stále nie som úplne presvedčený o tom, čomu sa chcem naozaj venovať. Viem, že chcem byť novinárom, robiť reportáže, venovať sa médiám, no čo ostatné pre mňa blízke veci? Našťastie mám ešte trochu času na to, aby som si všetko premyslel.
Napriek tomu všetkému sa ale neskutočne teším na leto a dva mesiace oddychu. Síce ho pravdepodobne nestrávim pri mori, ale už koncom tohto týždňa idem s rodičmi do Štúrova. Okrem toho sa dlhý čas odhodlávam spraviť si vodičák - a aj keď sa mi vôbec nechce, určite sa do autoškoly prihlásim. Pretože bez neho to dnes už nejde. Teším sa na knihy, ktoré mi mesiac ležia na poličke, ale nemal som na ne čas. Čaká ma re-reading Harryho Pottera, ale aj štvrtá časť Jazdcov časom, Girl Online či S láskou, Rosie. Najdôležitejšie bude načerpať čo najviac energie, pretože štvrták bude naozaj krutý. 

Ešte si to stále neuvedomujem, ale zajtra skutočne prichádza leto. Ako ho plánujete stráviť vy? A vidíme sa knižnom zraze, ktorý sa uskutoční vo štvrtok v Martine? Dúfam, že áno! :-) 

7 komentárov:

 1. Ako stredoškolák sa rátaš aj po maturite, takže toto tak úplne nie je tvoje posledné stredoškolské leto :D ale viem ako si to myslel :D
  Čo sa týka tohto roku...no ako každý, mal svoje svetlé momenty ale aj tie slabšie :) ale výsledkom som vlastne spokojná a fakt to bol jeden z najlepších rokoch :) tie zážitky, ľudia čo som spoznala... :)
  Ty sa odhodlávaš spraviť vodičák a ja tu pomaly rátam mesiace, kým si ho konečne môžem dať spraviť :D
  Do Martinu, aj keď som veľmi chcela, sa mi ísť nepodarí - práve kvôli brigáde, ktorá je vlastne jediným mojím plánom na prázdniny :D Ale tak, zraz si uži, a ja budem ticho závidieť pri čítaní reportov zo zrazu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si netrúfam povedať, či bol tento rok najlepší, ale určite bol jeden z tých lepších. :)
   Nevadí... určite budeš môcť prísť na ďalší zraz, pretože rozhodne ich ešte veľa bude. :) Uži si leto! :)))

   Odstrániť
 2. Ja mám pre zmenu svoje prvé stredoškolské prázdniny (skončila som 1.ročník gymnázia) :D Tento "rok" ubehol veľmi rýchlo a bol naozaj super :) Zároveň som však rada, že sú tu prázdniny. Konečne budem mať viac času na knihy.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A kam chodíš do školy? :) Dúfam, že si užiješ leto :)

   Odstrániť
  2. Gymnázium vo Vranove (také mesto na východe :D)
   Ďakujem :D aj ty :)

   Odstrániť
 3. Já už si prázdniny užívám měsíc (diky maturitě), ale je spíše pracovní. I tak ale po večerech čtu :) akorát mám rozečtený poslední díl Darrena Shana trilogii Město a pak chci dočíst papírová města a pak se zase vrhnou na nějaké romány, protože Darren mě tak trochu vyčerpal :D a potřebuji teď něco milého a ne "hororového".
  Snad přečtu dost knížek za ten promeškaný maturitní rok a snad ty ho po prázdninách taky zvládneš s přehledm jako já :) budu držet palce ^__^

  OdpovedaťOdstrániť
 4. štúrovo je úžasné, pevne verím, že si to tam užijete :) a ten vodičák nie je nič strašné, keď človek zvládne prax, naučiť sa pár testov je len otázka niekoľkých hodín :)

  OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Moja fotka

Mám 22 rokov a študujem žurnalistiku v Bratislave. Na to, aby ste ma spoznali lepšie, vám postačí začítať sa do mojich príspevkov, alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.