pondelok 15. júna 2015

V rozprávkach dospelí zmenia sa na deti a deti budú zas chvíľu dospelé...

Ako isto viete, som človek s mnohými záujmami a okrem čítania kníh zbožňujem aj hudbu a umenie. Veľa z vás určite počulo o Bojnickom zámku, ktorý je spolu so ZOO najväčšou atrakciou v okolí, kde bývam. V spomínanom zámku sa každoročne odohrávajú notoricky známe "strašidlá" a o mesiac neskôr aj rozprávky pre deti. Práve v rozprávkach tento rok účinkujem aj ja - a najmä vďaka nim vznikol tento článok. Rozprávky začali vo štvrtok 11.júna o ôsmej hodine ráno - a práve vtedy som zažil svoje úplne prvé vystúpenie na akcii podobnej tejto. Nikdy predtým som nenabral odvahu zúčastniť sa konkurzu - alebo som naň jednoducho pozabudol. To sa ale tentokrát zmenilo a ja som zistil, že účinkovať vo výpravách nie je nič hrozitánske - a najmä nič, čo by som nezvládol. Po (síce únavných) štyroch dňoch sa už teraz teším na ďalších šesť, ktoré ma v rámci rozprávok ešte len čakajú. Pretože v tejto branži neexistuje nič hodnotnejšie než vyčariť úsmev na tvárach malých detí - a urobiť ich aspoň na chvíľu šťastnými. 

Ako som už spomínal, rozprávky na zámku sa začali vo štvrtok a ich prvé kolo trvalo do včera. V rovnakom intervale pre vás odohráme aj druhé kolo - opäť od štvrtka do nedele. A hoci bolo vonku naozaj teplo, festivalu sa zúčastnilo množstvo detí a rodičov, ktoré z rozprávok odchádzali s úsmevom. Na fotke môžete vidieť iba zlomok z nás - pretože súčasťou festivalu je viac než sedemdesiat umelcov - hercov, tanečníkov a samozrejme aj spevákov, ktorí vás sprevádzajú po celom zámku. 
Po návšteve rozprávok si určite nemôžete nechať ujsť atrakcie, ktoré vás čakajú pred zámkom - animátori, akcie pre deti, hudobné vystúpenia a taktiež nemôžete vynechať ani prehliadku zoologickej záhrady. Po nej sa môžete schladiť v neďalekom kúpalisku Čajka. A ak sa naozaj rozhodnete rozprávkový zámok navštíviť, usmievať sa na vás budem v poslednej miestnosti - Huňadyho sále. Som rád, že som mal príležitosť spoznať desiatky talentovaných umelcov s podobnými záľubami ako mám ja. A hoci sa každý deň teším na posteľ a načerpanie novej energie, zaspávam s pocitom, že som v daný deň urobil niečo dobré - a verte, že to sa dnes cenní. Teším sa na vás! :-) Viac info o rozprávkach nájdete na tejto adrese.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Vitajte na mojom blogu. Volám sa Dominik Petriska, mám 23 rokov a žijem v Bratislave. Na to, aby ste ma lepšie spoznali, vám postačí začítať sa do mojich článkov... alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.