piatok 16. októbra 2015

Navoďte si atmosféru Vianoc s knihou Nech sneží

Hoci kalendár hlási polovicu októbra, môžem sa s vami staviť, že vianočné reklamy, snehové vločky na stenách obchodov a čokoládoví Mikuláši sú už za dverami. Nech sneží do tohto obdobia dokonale zapadá. Ide o knižku, v ktorej nájdete tri poviedky so zimnou atmosférou, ktorej tvorcami sú John Green, Maureen Johnson a Lauren Myracle. 

Keď som bol malý, miloval som vianočnú výzdobu. Svetielka, zasnežené postavičky snehuliakov, darčeky či rôzne dekorácie, ktoré moju izbu skrášľovali minimálne dva mesiace. Snažil som sa užiť si Vianoce, sviatok v znamení rodinných stretnutí, darčekov, ale aj predvianočného stresu, bez ktorého sa väčšina z nás nezaobíde, tak, aby som na ne spomínal aj po zvyšok nového roku. Doslova som vyhľadával všetko, čo malo spojitosť s Vianocami - od vianočných filmov, rozprávok až po zasnežené príbehy. Možno ste sa v predošlých vetách našli a aj vy hľadáte knižku, ktorá vám spríjemní nasledujúce dni a ktorá vám zároveň navodí atmosféru Vianoc - hoci prídu až o dva mesiace. :-)

Spomínaná kniha Nech sneží vychádza o dva týždne vo vydavateľstve YOLi a ako som sa už zmienil, pod jej autorstvo sa podpísali obľúbení autori. A o čom táto kniha vlastne je? Na Štedrý večer sa na mestečko Gracetown zosype bohatá snehová nádielka. Zasnežená vianočná krajina je síce hotová idylka, ale všetko s mierou. Pre nezjazdné cesty a metrové záveje kolabuje doprava a kalamita je na svete. Trom mladým ľuďom a ich priateľom v okamihu prekazí sviatočné plány a zdá sa, že ich čaká najhoršia noc v živote. Veď kto by chcel namiesto rozbaľovania darčekov uviaznuť vo vlaku bez elektriny, riskovať život kvôli štrnástim upišťaným roztlieskavačkám či zháňať miniprasiatko v skolabovanom meste? Iba ak by sa katastrofa zmenila na skutočné čaro Vianoc... 

Keďže sa do vydania tejto zbierky príbehov budeme musieť ešte neraz vyspať, prinášam pre vás krátku ukážku. Nech sneží nájdete v kníhkupectvách od 27.októbra, v predpredaji si túto knihu môžete objednať už teraz. :-) Prajem pekné čítanie! 


zdroj ukážky: vydavateľstvo Ikar

1 komentár:

  1. Čítala som túto knihu ešte v jari, keď sa mi ju po dlhom pátraní podarilo nájsť v kníhkupectve. Bola naozaj super a hilarious (lepšie slovo mi nenapadlo :D). Na zimu je ako stvorená :) Jediná vec, ktorú by som vytkla bolo, že John to mohol napísať trošku lepšie.

    OdpovedaťOdstrániť

Hľadáš niečo konkrétne?

O mne

Vitajte na mojom blogu. Volám sa Dominik Petriska, mám 23 rokov a žijem v Bratislave. Na to, aby ste ma lepšie spoznali, vám postačí začítať sa do mojich článkov... alebo ma kontaktovať v správe.

Kontaktujte ma

Partneri blogu

Sleduj pomocou bloglovin

Follow on Bloglovin

Následníci

Ďakujem Vám!

Stránka získala ocenenia Blog dizajn 2013 a 2014, takisto aj titul Ńuchal roka 2014. Ďakujem za podporu!

Archív blogu

Zobrazenia blogu

All rights reserved.
Copyright © Dominik Petriska 2017. Používa službu Blogger.